kpss

sadece torpille özdeşleştirilmemesi gereken sınavdır,torpil var mıdır,varsa ne boyuttadır bilmem,şu da bir gerçek torpilsiz yerleşenlerde var en nihayetinde.varsada bunukişiyi yıldıracak seviye getirmememiz gerekir.
devamını gör...
--- alıntı ---

ösym'nin 2011 kpss/2 sınavına göre kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına yapılan yerleştirme sonuçlarını önceki gün açıklandı.

üniversite mezunlarının girdiği kamu personeli seçme sınavı'ndan (kpss) 60-70 gibi puanlar aldığı halde bunu düşük bulan ve memur olarak çalışmak için herhangi bir kuruma başvuru yapmayanlara büyük bir üzüntü yaşatacak tablo ortaya çıktı.

çünkü yüzlerce kişi 50 ve altı puanlarla devlet memuru oldu. sınavda sadece 4 soruyu doğru cevaplayan bir aday, aile ve sosyal politikalar bakanlığına kadrolu memur olarak atandı. yerleştirme sonuçlarındaki en şaşırtıcı yerleştirme aile ve sosyal politikalar bakanlığı'nda gerçekleşti. 4 doğru cevapla 26 puan alan bir aday fizyoterapist olarak bakanlığa atandı. bununla da kalmadı, sağlık bakanlığı 38 puanla mühendis aldı.

istanbul küçükçekmece belediyesi 48, kalkınma bakanlığına 60, içişleri bakanlığı 40 puanla memur alırken, basın yayın enformasyon genel müdürlüğüne 53 puanla mütercim yerleştirildi. adalet bakanlığı ceza ve tevkifevleri genel müdürlüğü, taban puanı 50'den başlayarak 89 kadroya psikolog alırken, sosyal çalışmacı uzmanlarının puanları 39'a kadar düştü. 11 temmuz'da yapılan kpss/2 lisans sınavına, 412 bin 984 aday devlet memuru olabilmek için katılmıştı. sadece 8 bin 234 kadro ve pozisyon için yerleştirme yapıldı.

--- sabah) ---

devamını gör...
2011'de olduramadığımdır. 90 küsur puan alabilmiş bir arkadaşımın salık verdiği üzre ellerim titreyene kadar, saçımda aklar çıkana kadar, sabahımı akşamımı karıştırır hale gelene kadar çalışmadıkça kazanamayacağım sınavdır.
devamını gör...
kamu personeli seçme ve sınavı

kadıköy dahil olmak üzere her merkezde girebilceğiniz
ziraat bankasına para yatırıp ilk defa yapıorsanız bir kişi aracılığı ile
ancak ikinci üçüncü seferler için kendiniz internetten de başvurabileceğiniz
ösymnin açtığı her sınav gibi olan bir sınav.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar