kredi kartını bilinçli kullanacaksın geyiği

"aslında iyi bi şey ama dengeyi bileceksin, cebinde duracak aga gün gelir lazım olur" gibi cümlelerle devam eden geyiktir. nerde bir kredi kartı muhabbeti başlasa bu cümle muhakkak kullanılmalıdır. cümleyi seven muhabbet ortamında geyiğin sesini duyup gerdek gecesi dağa çıkan cüneyt arkın olur bir anda. söylemeden duramaz.

devamını gör...
ardından şu cümleyi söyleyen illa ki çıkar:

hayatta her şeyi ölçülü kullanacaksın, bilinçli bir şekilde kullanmalısın sahip olduklarını.

devamını gör...
zengin değilsen kredi kartı kullanmayacaksın. bu açık ve net bir şeydir. zengin değilsen ve kredi kartı kullanıyorsan, dünya bilinç rekoru bile kırsan işe yaramaz.
devamını gör...
ya siz fakirler de anlamadınız gitti bu işi. alıyorsun peşin fiyatına taksitlendiriyorsun fıstık gibi. gelirinden fazlasına el uzatmak da bir sizde var. efendi olun sabit gelirliliğinizi bilin.
devamını gör...
geyik-i aladır. kredi kartı kullanımı dolayısıyla zor duruma düşme potansiyeli olan vatandaş, keyfinden aşırı kullanıma yönelmiyor. toplumsal hayatın dayattığı belirli bir tüketim düzeyi mevcut. ileri demokrasili gelişmiş ekonomimizde maalesef piramidin el atındaki kesiminin gelir düzeyi ise açlık sınırı altında. haliyle bir yandan toplumsal tüketim rüzgarı, bir yandan düşük gelir seviyesi arasında sıkışan vatandaşımızdan kendiliğinden makul hareket tarzını beklemek herhalde gaflet olsa gerek.
velhasıl kelam bu geyiğin boynuzları, kendisi kuruda olup da bedavadan ahkam kesen bilinçli kredi kartı kullanıcılarının, nakiti olmayan kredi kartı kullanmasın tespitini çıkarabilen cinyusların gözüne kaçabilir. benden uyarması.
devamını gör...
kışın arabasının buz tutmuş camlarını kredi kartıyla kazıyarak temizleyen adamı uyaran, bilinçli kredi kartı kullanıcısının yaptığı uyarıdır.
devamını gör...
geyik derken..?
valla bana bu çok ciddi bir konu gibi geliyor.. kaç insan var bu meret yüzünden ne hallere düşen.. en iyisi kullanmamak bunun faizine osuna busuna karışmamak da olmuyor işte.. artık her ailede değil herkes de var.. mühim konu azizim..

*
devamını gör...
geliri ölçüsünde limit belirlememek bu anlamda kabul edilebilir. halkımız kredi kartı limiti ile kendi ni daha değerli biri gibi sunabilir olduğunu sanıyor. bu sebeple yüksek limit peşinde. hatta imkanı olsa limitsiz kredi kartı olsun derdinde.

ben şahsen internet üstünden alış veriş yapmak için kullandığım bir şey olmasa hiç kullanmam. zaten işsiz olduğum için mümkünse kullanmayayım çünkü insan sonunu düşünmeden buyurun buradan alın diye kızların yanında uzatıveriyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar