kripto para

kağıt veya metal paranın sanal karşılığı olan paradır. daha fazla teknik bilgi için buradan

genel anlamda kripto para veya sanal para deyince akla son yıllara damgasını vuran bitcoin gelse de aslında pek çok farklı alternatif ile sanal para üretilip piyasası oluşturularak kullanıma girmektedir. misalen
devamını gör...
artık vücut ısısıyla üretilebilen paradır.

yeminle korkulur bu mühendis beylerden.

yalnız böyle vücut ısısı kendini bile ısıtmaya yetmeyenler için kötü haber.
lan beş para etmiyonuz lan.
tüü size.
devamını gör...
bir grup insanın çok güvendiği diğer grubun ise çekingenlikle karışık korkuyla baktığı bir tür varlık. sistem iyi hoşta ağalar ben bu miner denilen topluluk haline gelmiş gruplara çok güvenmiyorum. bitcoin için 5 topluluğun ether için 3 topluluğun bir araya gelmesi teoride double spending hadisesini oluşturmak için yeterli.
(bkz: 51% attack)
devamını gör...
bill gates de sakıncalı bulmuş. onunla aynı fikirde olmak hoşuma gitmiyor ama adam doğru söylemiş samet.
--- alıntı ---
microsoft’un kurucusu bill gates, ilk kez kripto paralar hakkındaki fikirlerini açıkladı.
gizlilik endişesi

reddit kullanıcılarının sorularını yanıtlayan milyarder yardımsever, kripto paraların en büyük özelliklerinin gizlilik olduğunu ve bunun o kadar da iyi bir şey olmadığını iddia etti.

kripto paraların sağladığı gizlilik ve anonimlik, onların kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve terör destekçiliği gibi suçlar için de elverişli hale gelmesini sağlıyor.

gates ayrıca, devletlerin kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve terör destekçiliği gibi suçları saptamasının toplum için faydalı olduğuna dikkat çekti.

ölümlere sebep oluyor

bill gates, kripto paraların doğrudan ölümlere sebep olduğunu söyledi ve internette bu paralar karşılığında uyuşturucu ticareti yapıldığını belirtti:

"insanlar kripto paraları kullanarak uyuşturucular satın alıyor. bu açıdan bakıldığında, kripto paralar doğrudan ölümlere sebep olan nadir teknolojilerden birisi.”

gates ayrıca kripto para arzlarının ve piyasalarının spekülatif yapılarının yatırımcılar için bir hayli riskli olduğuna dikkat çekti.


--- alıntı ---
devamını gör...
bill gates kripto paralarla ilgili şikayetlerde bulunmuş. kripto paralar ölümlere sebep oluyormuş. peki microsoft ödeme işlemlerinde bitcoin kabul etmesini nasıl açıklıyor merak ediyorum. bu durumda kendisi ölümlere aracılık mı ediyor. biri beni aydınlatsa fena olmaz.
buradan
devamını gör...
yahudi lobisinin kontrol edemediği bir mekanizma olması nedeniyle tüm yahudi lobileri tarafından tü kaka yapılan para birimidir. bu güne kadar yapılan uyuşturucu ticareti ne ile yapılıyordu sayın gates?
eğer bir para baronu bir şeye kötü diyorsa o mutlaka iyidir, emin olun.
devamını gör...
japonya'nın g20 gündemine kripto paraların riskli olduğu ve engellenmesi talebini getireceğine dair gelen haberler sonrası bir haftalık bir düşüş trendine girmişti. dün sabah g20'den çıkan "ne alakası var lan" minvalindeki açıklama sonrası hızlı bir toparlamaya girdi piyasa.
devamını gör...
öncelikle fiktif bir üründür.
olmayan bir metaya değer biçilmesidir.
eğer devletler tanır ve resmi para birimi haline getirirse fiktif olmaktan çıkacaktır.
parayı devletler ihraç eder ve "mal ve hizmet karşılığı" takas aracıdır.
bu sebeple "kripto para" denen şey para değildir. oyundur.
devamını gör...
fiat parayı devletler ihraç ediyor. ancak kripto paranın (bitcoin) çıkış noktası zaten bunun aksini yapmak. altının arkasında da hiç bir devlet yok. ancak bir ödeme ve değişim aracı olarak kabul görüyor. bitcoinin de ödeme ve değişim aracı olması için devletler tarafından desteklenmesine veya çıkarılmasına gerek yok. piyasada güven kazanıp kabul görmesi yeterli. şu anda bunu başarabilmiş değil. başarabilir mi? bence zor. ama imkansız değil.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar