kubilay aktaş


--- alıntı ---
1975 doğŸumlu olan Kubilay AktaşŸ metafizik alanda radyo programcısı, eğŸitmen ve yazar olarak çalışŸmalar yapmaktadır.

Radyo programları sırasında, sayısını kendisinin dahi bilmediğŸi konu ve konuklarla Risale-i Nur merkezde olmak üzere tıp, felsefe, psikoloji, parapsikoloji, tasavvuf, tefsir, metafizik, fizik, biyoloji, kişŸisel gelişŸim, doğŸu öğŸretileri, beden ve zihin sağŸlığŸı gibi konu başŸlıklarında programlar hazırladı. Seminer ve konferanslar düzenledi.

Seslendirmeler, kitap çalışŸmaları ve belgesel nitelikli çalışŸmalar yaptı. bir çok prodüksiyon şŸirketinde bu konularla ilgili danışŸmanlık hizmetinde bulundu.

...

Kubilay AktaşŸ'ın bu sahayı islam’la, Hz Kur'an'la, Hz Risale-i Nur, Hz Geylani, Hz Mevlana ve Hz ibn-i Arabi gibi kadim üstadlarla ve eserleri ile buluşŸturması tamamen ihsan-ı ilahidir.


Kubilay AktaşŸ DoğŸu öğŸretilerini ve metafizik konuları islam tasavvufu ile birleyen ve bunları pratik yaşŸamda etkin kullanmaya yönelik kurslar/seminerler vermektedir. uzun yıllar süren bu çalışŸmaların neticesinde oluşŸan talep üzerine 2008-2009 eğŸitim yılı itibariyle düzenli ders vermeye başŸladı. Halen eğŸitim çalışŸmalarına aktif olarak devam etmektedir.


Evli ve 2 çocuk babası olan Kubilay AktaşŸ'ın "Gizli Telkinle Kur'an Terapisi" ve Dr Hakan Yalman'la birlikte yazdıkları "Sözlerin ve Renklerin Gizemi" adında yayımlanmışŸ iki kitabı, çok sayıda seslendirmeleri ve belgesel nitelikli çalışŸmaları bulunmaktadır.
--- alıntı ---

http://http://kubilayaktas....
devamını gör...
orta okula giderken radyoda dinledigim de kubilay aktas in soyledikleri benim icin heyecan vericiydi. megersem yapilan basit felsefeyi tasavvuf falan zannetmekteymisim. gecen gunlerde yillar sonra tekrar ayni heyecani yasarim belki diye tekrar dinledim. fakat o kadar bos geldi ki soyledikleri. ozellikle konusu olmadan quantum fizigi hakkinda soyledikleri yok mu, fizik egitimi almis biri olarak bana son derece gulunc geldi. buradan da gencligimde kendisini dinleyerek vakit kaybettigimi anladim. amma velakin last of the mohicans filminin glade part ıı soundtrack ini kullandigi fonu gayet iyiydi.
devamını gör...
radyo dinlerken bir çok şeyi öğrendiğim
bi elimde anten bi elimde kalem saatlerce inlediğim insan...ama bayadır dinleyemiyorum farklı programlara başlamış rüya yorumu tefsir gibi...
devamını gör...
şu an telkin cd sini dinlediğim ve muazzam bir himzete imza atmış değerli bir şahsiyet. bilinçaltına gönderilien sübliminal mesajlara dikkat. bilinçaltını yeniden inşa etmek isteyenlere tavsiye ediyorum. on numara.
devamını gör...
zamaninda moral fm de hakan yalmanla beraber yaptiklari programini dinledigim, hos sohpet, kendini dinleten ve duru bir ses tonuna sahip kisi. su an hic bilemiyorum davam edip etmedigini...
devamını gör...
bütüncül ve herkesi kucaklayan felsefesi insana inşirah veren.

ayrıca şöyle demiştir: sizin Allah'a verdiğiniz isim ne? o rahman'dır, rahim'dir, rezzak'tır. bunu ilmen biliyoruz ama kendi zihninizde var olan yaratıcıyı siz hangi isimle, anlamını derinden hissederk nasıl tanımlıyorsunuz?

uzun zaman radyo programlarını dinleyip yine uzun bir süre ara verdikten sonra kendisiyle tanışmak güzeldi. ama şu da var ki; kendisinden çok da yeni bir şey duyamadım. aynı şeylere devam ediyor. bu yetmez diyorum ona. kendini aşmalı insan ama holistik düşünceler kadar kur'an ilminde de aşmalı.

devamını gör...
birkaç yıl evvel marmara fm'deki gördüğünü anlat isimli rüya tabiri programıyla tanıdığım isim. iç dünyaya yönelik tespitleri ilgi çekici, kaynakları ve dayanakları da tatmin edici. said nursi, haluk nurbaki gibi son dönem isimleri de bu listede yer alıyor yanılmıyorsam.

bahsi geçen gördüğünü anlat programında, telefonla bağlanıp rüyalarını anlatanların rüyalarını tabir ediyordu ama orada asıl dikkat çekici bir şey vardı ki, bu da rüyalarla ve bilinçaltıyla yabancılık halini gidermek, başka boyutların varlığının insanda korkuya sebep olmaması gerektiği gibi konulara alttan alttan yaptığı vurgu ve programın pratik bir rüya tabirinden öte balık tutmayı öğretici bir özelliğe sahip olmasıydı.

sıradışı programına ait bir iki kayıt:
http://www.cogitosozluk.net/tk/tk.php?q=43c4y5
http://www.cogitosozluk.net/tk/tk.php?q=a548qh

--- alıntı ---

kubilay aktaş, 1975 yılında mersin’de doğdu. ilk ve ortaöğrenimini mersin’de, yükseköğrenimini erzurum’da tamamladı.çeşitli vakıf, kuruluş ve kişilerden ‘ruhsal yetileri geliştirme teknikleri’ adı altında çok sayıda eğitim aldı. bu eğitimleri ehl-i tasavvuf ve ehl-i hakikat kişilerle yaptığı istişareler sonucu ehl-i sünnet inancına uygun bir hale getirdi. deneyimlerini aktardığı on beş yıllık radyoculuk serüveninin ilk durağı olan dadaş radyo’yu sırasıyla, moral fm, marmara fm ve bizim radyo izledi. marmara fm’deki programlarına halen devam etmektedir.

--- alıntı ---

insanın yapısı, enerji döngüsü, çakralar vs konularında ahmet marankiyle de çalışmışlığı varmış.

gizli telkinle kur an terapisi isimli bir kitabı da mevcuttur zatın.
devamını gör...
2012 yılından bu yana kurmuş olduğu simya okulunda çeşitli dersler veren araştırmacı. sitesinde bahsedildiği üzere, celcelutiye (ilahi bilince uyanma), nefes farkındalığı, tasavvuf astrolojisi, parapsikoloji ve kadim bilgelik, kendini bilme ve uyanma üzerine eğitimler veriyor. bilinçaltını temizleyerek şifalandıran bir subliminal telkin cd leriyle bi'hayli iddialı bir isim kendisi. kirletilmiş ve iç dünyası allak bullak olmuş insanımızın bilinçaltını kur’an, cevşen ve celcelutiye üçlüsüyle yeniden kurmaya cüret eden bir adamın umuyorum ticari kaygısı yoktur. ve gene umarım bu sufi yaklaşım, insanların donanımsal olarak belli bir derinlik ve ruhi frekans yakalamadan; tasavvufa balıklama dalmak için bir atlama tahtası vazifesi görmez. kulağa new age konseptli sufi öğreti gibi gelse de, tecrübe etmekte fayda olduğu kanaatindeyim.

kubilay aktaş ın metinlerinde bahsedilen genel şemalar şu şekilde;

dingin zihin + tanık konumu = şifâ = fıtrat’a dönüş = selâm
holistik–helezonik bakış = çoklu-eşzamanlı-sarmal görü = “tevhidî okuma”

sübhânallâh’la sebep-sonuç zincirini kırma + elhamdülillâh’la düşünceyi (zan) aşma

= Allahu ekber (tekbir – teklik şuuru)

içe dönüş + “temel hastalık olan uyku”dan çıkış = tevbe

ruh – beden rezonansı = “sağlıklı değerlendirme döngüsü” = hamd

kaos’tan (tezkiye edilmemiş nefis) özgürlük = kozmolojik bilinç (bütüncül nefes)devamını gör...
bugün kitapçıda üç kitabını yan yana görünce değişik bir yazar olarak dikkatimi çekti. gizli telkinle kuran terapisi, kürelerin müziği ve celcelutiye kitaplarını inceledim ayaküstü. böyle de bir kötü adetim var ki, kitabı kitapçıda bir çırpıda neredeyse okuyup bitiriyorum. kitaplar ilgimi çekti ama konu bakımından oldukça zor bir alanı seçmiş olan yazarın adını daha önce duymadığım için eften püften bir yazar olarak geçirdim içimden. üç kitabı birden satın alacaktım ama paraya kıyamadım. belki boş bir yazardır deyip yalnızca gizli telkinle kuran terapisi kitabını on beş liraya aldım. ve bugün dikkatli bir şekilde yarısına kadar okudum. beklentimin çok üzerinde bir kitap çıktı karşıma. ilgi alanıma giren konulara kafa yormuş biri olarak bundan böyle takipçisi olduğum yazar.
devamını gör...
instagram'da kadim bilgelik okulu sayfası olan yazar. yaptığı çeşitli etkinlikler, seminerleri vs paylaşıyor. en son kadim cinsellik sanatı hakkında paylaşım yaptığında kendisiyle ilgili düşüncelerim bulanıklaştı. cinsellik tamam, eğitim gerektirebilir. bu konuda uzman terapisi olabilir ama alt yazıda bahsedilen "kadim cinsellik bilgeliği ve vahdet farkındalığı ve bu konuda kozmik bilinç" vb ifadeler boyumu aştı.
o da öyle diyor aslında: düşük bilinçler için taşlanması gereken, ortalama insan için gizemli bir bilgi, yüksek bilin için kutsal buluşma ve vecd. cinsellikle kutsal buluşma ifadelerini bir arada hiç kullanmadık biz henüz. biz düşük bilinç'iz muhtemelen. ya da adam epey uçuyor. ben en iyisi din kültürü öğretmenimize sorayım bu konuyu. ama kesin bana: yürü git lan, diyecek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar