sözlüğün bugünkü hali küçücük dört yaşında kızlara bile tecavüz edildiği bir günlerde oturup kızlı saçma sapan başlık açmak hangi vicdana sığar. bunları konuşup tartışmak yerine diyen kız gibi bir başlık nasıl açılıyor?? şehitlerin olduğu günlerde konumuz kızlar. vicdanımız yok cidden.
devamını gör...
goygoy varsa baskasi uzerindense cinsiyetciyse gelirim yoksa yazmam isim gucum bu diyenlerin bilhassa yaptığıdır. ciddi bi konu konusulmaz gundemde prime time da bu yer alir sozlukte. talep edeni de çoktur. sabah aksam kizli erkekli baslik .. ne kadar yaratıcı ne kadar guzel gorunuyor.. anlatamam. sozluge girmeden yarim saat once sol komple bunlardan ibaretti.. bi bitmediniz be.
devamını gör...
bir programın konusundan ileri gelmektedir. konu böylesi bir goy goy değil de parmak basılacak bir şey olabilirdi. tnk nin de üstte belirttiği gibi. gittim dinledim kimsenin bu konulardan bahsettiği bile yoktu.
devamını gör...
belki dünyayı burda konuşup dünyayı kurtarmayacağız evet. ama eleştirdiğimiz cinsiyetçi yaklaşımın gözümüze sokulması yanlış.
devamını gör...
olayı bu kadar saptırmayın sanırsınız küçük çocuklar tecavüz edildi hadi gelin kadınlar ile alakalı konu bulalım. bu tamamen program formatı ile yapılan mizah geçen haftanın devamı niteliğinde, bu yaptığınız da duyar kasarak beğeni toplama yöntemidir deriz bizde. konuyu ben de sevmedim ama bu sebepten değil tıkanık bir konu ilerisi yok.
devamını gör...
küçücük, yetişkin, yaşlı hatta erkek çocuklarının maruz kaldığı fiziksel ve ruhsal şiddeti yaşayıp ölen, haber olan ya da bu acı ile yaşayan insanlar hep var. bilemiyorum kime neyi anlatıyoruz. eksik olan ne? bu mahlukların varlığı midemi bulandırıyor. geberseler herhalde bir kaçından kurtulmuş oluruz o kadar.
devamını gör...
çoğumuzun haberi olmayan zamanlarda bir çok olay gerçekleşiyor. çoğu aile içi çocuk tecavüzleri aile üzerine laf gelmemesi için duyurulmuyor. çoğu töre cinayetleri haber değeri bile taşımıyor. çoğu tecavüz vakalarından haberimiz dahi yok. dünya da her gün kötü şeyler oluyor. eğer her gün buna değinmiyorsak, eğer yalnızca duyarlılık için bir olay yaşanmasına ihtiyacımız varsa yazık bize. yok ama ben her gün bu konularda duyarlılık gösteririm, elimden geldiğince sesleri olurum. somut adımlar atarım diyorsanız da bravo. lakin kimseyi eleştirmenin mantığı yok bu konuda. çünkü o zaman bu duyarlılığa her gün sahip olup, somut adımlar atan kişiler de sizi eleştirebilir. bundan 1 hafta sonra bu konuda ses çıkarmazsan bu samimi bir duruş değildir. insanlar tv de şehit haberlerini duyup, çocuklara tecavüz haberlerini okuyup daha sonra yemeğini yemeye devam edip, uyku uyuşabiliyorsa kimseye neden bu duyarlılığa sahip değilsiniz deme hakkı yok.
olay çok girift millet, çok derin. hani hep hayat devam ediyor diyorlar ya, he işte onu diyorum.
devamını gör...
küçücük çocukların* taciz haberlerinin arttığı şu dönemde karşı cinslerin birbirlerini b.ka sokup çıkarmaları beni daha çok rahatsız etmekte.sokak da bile sorsan 'türk erkeği öküzdür' 'türk kadını paragözdür,nankördür' diye konuşup gene o kıza ya da o adama eşim diyorsun.yani erkek farklı mekanizma kadın farklı mekanizma kendi hayatında yaşadığın ya da başkalarında şahit olduğun kötü tecrübeleri gelip buraya düzünce 'bon consiyotçi doğölom' diyince olmuyor.
(bkz: sen her sakallıyı deden mi sanırsın)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar