küçük şehirde yaşamanın dezavantajları

küçük bir şehirde, küçücük bir ilçede yaşamakta olan bendenizin fazlasıyla üzülmesine neden olan dezavantajlardır. sosyal anlamda pek az faaliyet bulunur buralarda. küçücük bir ilçe olduğu için sinemamız tiyatromuz yoktur. şehir merkezinde vardır ama istediğimiz filmler oyunlar büyük şehirlerde, çook uzaklarda oynamaktadır. operanın balenin yalnız ismini biliriz. kitap fuarı olur, tanıdığımız bir tane dahi yazar gelmez. küçük şehirlerde insanlar büyük hayaller kuramaz. eğer kurarlarsa bir müddet sonra o hayalin ağırlığı altında ezilirler. zira gerçek çoğunlukla hüzünlü bir şeydir.
devamını gör...
nefret ettiğiniz insanlarla sürekli karşılaşmak zorunda kalırsınız.
hatta şehirde yeteri kadar kalırsanız en sevdiğiniz insanlarla sürekli içli dışlı olmak zorunda kalmaktan onlardan da nefret eder bulursunuz kendinizi.
devamını gör...
büyük şehirlerde yaşamaya alışıp da daha sonra küçük ölçekli şehirlerde yaşamaya başlayan insanların karşılaştıkları zorluklardır. temel yaşam ihtiyaçlarına ulaşmak çoğu zaman büyük şehirlere göre oldukça kolaydır ancak bazı noktalarda küçük şehirler büyük şehirlere göre yetersiz kalabiliyor malesef. restoran, avm, gece hayatı, sanayiye yönelik insan ihtiyaçları ( aracın servis ve bakım ihtiyacı, mobilya vs vs ) gibi noktalarda çeşitli kesimlerden insanların çeşitli ihtiyaçlarına hitap edemeyecek noktalar olabiliyor. bunun çözümü basit. eğer doğası ve iklimi güzel bir şehirde yaşanıyorsa küçük şehirde yaşamanın dezavantajlarını çok fazla büyütmeden çözüm odaklı olarak bulunduğun şehre tutunmaya çalışmak. zira büyükşehirlerde ne doğa var, ne tabiat güzelliği var. temel ihtiyaçları bulunduğun şehirde karşılayarak, büyük ihtiyaçları da yapılabiliyosa kargo, olmuyorsa büyük şehirlerden temin edlerek sorun çözülebilir.
edit: senelerce büyükşehirde yaşadım. bi numarası yok. doğası güzel olan, çok da küçük olmayan orta ölçekli bir şehir bulursanız hemen kaçın oralara. hayatın bir de gerçek yüzü var. çok küçük şehirde ne hayat geçer ne çoluk çocuk eğitimi olur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar