küçük yaşta bir kızla evlenmenin fazileti

21.yy'da şu ahirzaman'da bakire bir kız bulmanın düşük bir ihtimal olarak seyretmesinden kaynaklanan sıkıntılı durumun üstesinden gelmenin bir mümine kazandırdığı artı değer.

öncelikle modern düzenin dayattığı şartları bir kenara bırakıp, islam dinimize baktığımızda böyle bir durumun helal dairesi içinde olduğunu görürüz. modern dusunceyle hasrolmus mantığımız bu durumu almasa bile küçük yaşta bir kızla evlenmenin dini acıdan hiçbir sakıncası yoktur. rasulullah sav. zamanında bir çok sahabe bu şekilde evlenmiştir.

mehiri verdikten sonra evlenilen kız zifaf için kendi ailesinde bekletilir. yalnız fitne fesatin çok olduğu bu dönemde mümkünse kızı karma eğitim sisteminin olduğu herhangi bir okula gönderilmemelidir. bir de telefon, internet vs, gibi iletişim araçlarından uzak tutulması, kızın ergenlik çağına girerken chat gibi sakıncalı siteleri ziyaret etmesi engellenmelidir. unutulmamalıdır ki evlenecek eşin geçmişiyle de evlenilir. kızın eski sevgilileriyle çektirdiği fotoğraf ve videoları silinmez. bir gün gelir başınıza iş açar. evlenilecek kız her ne kadar tövbe etmiş olsa da, onun geçmişi hiç bir zaman yakanızı bırakmayacaktır. o yüzden en azından ailesi sağlam 13-14 yasına girmiş bir kızla evlenmek şu devirde en mantıklıca olanıdır.

batılı zihniyetin dayattığı 18 yaş sınırının islam'da hicbir yeri yoktur. islam'da mükelleflik buluğ çağına ermekle başlar. bu yüzden bana sübyancı gibi iftiralar atacaklar önce bir islam fıkhına bir göz atsın.
devamını gör...
13-14 yaşına girmiş bir kızla evlenmenin fazileti nedir?, önce bu konuyu irdeleyelim;

bir çocuğun masumiyetine göz dikmiş hastalıklı bir ruhun derinlerine inersek kuşkusuz orada çok farklı şeyler görürüz. şeytanı en çok cezbeden masumiyettir. bu yüzden bazı sapkın kilise papazları küçük çocukları istismar ederler. çünkü o çocuklardaki cezbedici masumiyet , balın sinekleri üstüne çekmesi gibi karşı koyulmazdır.

dolayısıyla kişi kendinde olmayanı ister. sözlüklerde fıttırı fıttırı fink atıp, amele yazılarıyla çocukların fazilletlerinden bahsetmek olmaz. çok şükür şu sözlükte susanların yerine konuşan ve şeytanı gördü mü tanıyan bir arzela var.
yoksa saf ve masum ayağına yatıp küçük çocuklara hallenen ruh hastasına kim "git tedavi ol" diyecek?

devamını gör...
gerçekten de o minicik bebek çocuk esirgeme kurumlarında büyüyüp de tecavüzlere uğrayacağına, onu sıcak evine almanın, ona güzel bir yuva vermenin, bir anlamda onunla "ev"lenmenin fazileti çoktur. insanın evine bahar gelir. şüphesiz bir yetimin elinden hakkıyla tutmak dünyadaki en faziletli şeylerdendir.
diğer türlüsüne girmiyorum, elim pişleniy.*
devamını gör...
sağda solda "islam" adı altında savunulması tam bir fecaattir. islam'a sübyancılık suçlamasına bilerek ya da bilmeyerek zemin hazırlamaktır.

bu düşünceyi savunanların nihai dayanak noktası http://hz.aişe'dir. fakat kaynaklar bize http://hz.aişe'nin efendimiz'le evlendiğinde 17-19 yaşlarında olduğunu söyler. zamanla tahrif edilip çeşitli sapkın mezheplerce 13'e dahi indirilmiştir bu rakam.

olayın sosyolojik/tarihsel/coğrafi boyutu da es geçiliyor üstelik. ki sıcak ülkelerde kız çocuklarının buluğa erme yaşlarının ılıman ve soğuk iklimlere göre daha erken olduğu vakidir. haliyle bu açılımlara göre değişkenlik gösteren bir meseleyi genelleyip islam'a endekslemek, islam'a yapılabilecek en büyük vurgunlardan biridir. ayıptır, günahtır, yazıktır.

üstelik meseleyi yine ataerkil bir totalitarizmle ele aldıklarını görürüz bu şahısların. erkeğin yaşı önemli değildir hiç onlara göre, fermuar açmayı bilecek ilmi düzeye gelsin yeter! erkek günaha meyletmez neticede değil mi? erkek, peygamberler gibi ismet sıfatıyla yüklüdür değil mi? ne varsa kızda var, yola getirmek lazım değil mi? hadi oradan!

bu vehhabi/selefi saçmalıklarınızı islam'a yamamaktan vazgeçin artık. islamiyet sizden yediği darbeyi islam düşmanlarından bile yemedi!
devamını gör...
başlığı, küçük bir yaşta bir kız ile evlenmek olarak da okuyabiliriz. *
bir erkek, küçük yaşta iken bir kızla evlenebilir. bence bir sakıncası yoktur. küçük yaştan kasıt yöreden yöreye değişse de, genç gelin ve genç damatlar fotoğraf karesinde güzel dururlar.
günümüz koşullarında, evlenilen kızın, yaşı ortalaması 22,75 olduğunu düşünürsek, 22 yaşında bir küçük kızla evlenilebilir. mutluluklar.
necati şaşmaz abimizin evliliği mesela, bu bahsettiklerime canlı örnnektir.

edit: tanım: en doğrusunu Allah'u teala bilir. sen ben o, bizsiz onlar, bilemeyiz.
devamını gör...
devire göre değişen durumlardandır.fazilet sayıldığı dönemlerdeki 13 yaşındaki kızlar ile günümüzdekiler aynı değildir.bu olayın günümüzde hiçbir fazileti yoktur , sadece mide bulandırır.
devamını gör...
postmodern sünnet uygulamasıdır. belki de gizli tutulan ortodoks bir uygulamadır.

ehil olmayan kişilere not: "küçük yaşta kız" ifadesinden, göğüsleri henüz tomurcuklanmış manası çıkmaktadır.
devamını gör...
olmayan fazilet. fazilet senin gibi kafaların kapalı iletişimsiz ortamlarda turşuya dönüştürülmesinde.

ulan her şeyi geçtim de, "chat gibi sakıncalı siteleri ziyaret etmesi" demiş. chat diye site var da biz mi bilmiyoruz lan?
devamını gör...
böyle bir şeyin şakası falan olmaz. tabi ki insanların dini inancına hoşgörülüyüz ama bunu hiçbir şey haklı çıkaramaz. şunu benim karşımda söyleyecek olsan insan demem seni cidden öldürürüm, okurken kan beynime sıçradı resmen. pedofiliyi meşrulaştırmaya çalışmaktan başka bir şey değildir bu. savcılığa atacağım bu entryi sonuç umduğum gibi olmayacak olsa da belki birinin vicdanına değer.
devamını gör...
eleman kurbanlık koyunun besisini anlatmış. şunlardan uzak durmuş olmalı, şu ottan yemeli ufakken alınmalı falan filan. bu müthiş fantezileri islam'a yamamak da muazzam. kekik yemesi lazım kızın kekik. tadı etine işler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar