aslında, bu afişleri "ilginç" olarak nitelemek iyimserlik gibi geliyor bana. ilginçten ziyade biraz korkunç gibi. bir kaç gün önce farkına vardım, küçükçekmece belediyesi asmıştı bu afişleri, billboardlar arzı endam ediyordu.

bir kadın fotoğrafı ve "beni abim öldürdü, taşla kafama vurarak. okulda beden dersinde tayt giydiğim için", " beni nişanlım öldürdü çok güzel gülüyormuşum ve fazla", beni kocam sakat bıraktı. tekmeyle darp ederek, evimde. kız çocuğuma hamile olduğum için" -

"beni kocamın babası öldürdü. tekmeyle darp ederek, kız çocuğuma hamile olduğum için." alt yazıları ile.

ne yalan söyleyeyim tuhaf karşıladım. kadına şiddeti engellemenin, önüne geçmenin bu şekilde mümkün olmayacağını düşündüm. zira, alt yazılar ciddi ciddi insanın tüylerini diken diken edecek nitelikte idi.

en azından çocuklar için, yetişkinler için belki sorun teşkil etmeyebilir (ben hariç) ama bu dehşet verici detayları okuyan ilkokul çocukları için aynını düşünemiyorum. ilkokula giden bir kızım var mesela, almaya gidiyorum her gün. tam okulumuzun çıkışına konmuş bu afişler.

neşe içinde okuldan çıkıyoruz, tam evimizin yolunu tutacakken afişler ilişiyor gözümüze, özellikle kızımın. trafikte sıkışık ise tüm yazıları ister istemez okuyor ve bir anda sesi soluğu kesiliyor. öylece kala kalıyor. bütün neşesi kaçıyor, olumsuz bir etki yaratıyor yani.

sırf neşelensin, okuduklarını unutsun diye başlıyorum şebekliğe sonra. hayır, cidden bu şekilde kadına şiddetin önüne geçilir mi gerçekten merak ediyorum? bence geçilemez bu bir yana, dediğim gibi çocuklar üzerinde olumsuz bir etkisi var bu afişlerin.

kadına şiddete karşı duyarlılığınızı anlıyorum ama bu usulünüz gerçekten yanlış sevgili küçükçekmece belediyesi! umarım kısa sürede telafi edersiniz bu durumu!devamını gör...
tasarlayanın psikolojik sorunları olabilir dedirten afişler. hakikaten daha iğrenç olamaz.iyi ki resimler kan ve şiddet içermiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar