küfür etmek

1. (Tematik)
rahatlamak olarak nitelendirilen şey.. bir insan kötü bir şey söyleyerek üslubunu bozarak nasıl rahatlar bilmem.. bir de bunu sürekli yapanlar var ki var olan akıllarını kullanamayan insanlara birebir örnektir..
devamını gör...
4. (Tematik)
şimdi erdemi falan bir kenara bırakıp en saf halimizle konuşalım. küfür etmek insanı rahatlatır. bu kadar basit. kimi duvara yumruk vurur kimi dişini sıkar kimi de küfür eder. şimdi gayet "erdemli" bir insanın sinirlenip karşısındakine derin bir "üff" demesiyle sinirlenip küfür etmek arasında teknik olarak pek bir fark yok sevgili sözlük. buradan küfür etmek güzeldir anlamı çıkaranlar olacak mıdır. e tabii ki. onları takmadan devam ediyoruz... sözlükte bir kaide var ve buna riayet ediyoruz ama sosyal hayatta, kadınların yanında olmamak kaydıyla gayet güzel ve oturaklı küfür edebilen bi' insanım. sebep. hasta mıyım. hayır. ama çok sinirlendiğimde hatta çok sevindiğimde dilimin ucuna gelen bir kelime bütün gazımı alabiliyor ulan. kötü mü. duvara vurup elimi mi kırayım sırf tu kaka konuşmamış olmak için.
devamını gör...
8. (Tematik)
akıl yetisini kullanmaktan uzak, verecek mantıklı bir cevabı, yapacak bir açıklaması olmayan kimi yetersizlerin sığındığı gecekondu. söyleyebilecek bir sözün yoksa susmanın da bir erdem olduğu öğretilmeli tüm çocuklara.
devamını gör...
11. (Tematik)
bazı insanlar tarafından meşrulaştırılmaya çalışılır.

bir de, kişi kendinden bilir işi fahvasınca, küfürbaz insan herkesin küfür ettiği argümanının arkasına sığınır. halbuki böyle bir şey yok. hem olsa bile, öğretmen lafının dediği gibi, o camdan atlasa sen de mi atlayacaksın?

seviye ve medeniyet eksikliğindendir, savunulacak bir tarafı yoktur.
devamını gör...
14. (Tematik)
yapamayacağı lafı kaldıramayan adamdır...

yaptığım iş gereği bir amirim var çok gıcık mı gıcık bir adam, sinirli stresli beni de strese sokuyor. bir gün moralimi bozdu yaşım daha 18-19 bende suratımı asarak tepki veriyordum. sonra anladı galiba;
- gel dedi...
yanına gittim.
-bana küfret dedi...
--ne dedim anlamadım...
-küfret bana hiçbirşey yapmayacağım dedi.
ben önce tedirgin oldum.. sonra ısrar edince bastım kalayı ana avrat düz gittim.
-sonrada git bak anam yerinde mi senin dediğin yerde mi dedi.
önce anlamadım ama şimdi daha iyi anlıyorum. insan kaldıramayacağı lafın altına girmemeli... yapabiliyorsa yapmalı.. yapamayacaksa o iğrenç lafları dilinden düşürmemeli...

aslında o adamın bana öğretmek istediği öfke kontrolüymüş.

devamını gör...
16. (Tematik)
büyük ihtimal büyüklerinden bolca küfür yemiş,ruhları farkında olmadan örselenmiş insanların ağız alışkanlığı.
kimisi yediği küfürlerin acısını çıkarır gibi hiç çekinmeden savurur ve öfkesinin yatıştığını söyler,oysa o küfürleri yediği anın acısını bastırıyordur.
devamını gör...
17. (Tematik)
rahatlatan bir eylem türü. tabi küfür yemek hiç hoş değil. eğer savunma mekanizmalarınız iyi çalışmıyorsa küfür etmeyin. iyi bir şey değil elbette övünüp savunulacak hiçbir yanı yok. yine de rahatlatıyor işte. ben içimden sövüyorum bazen de dışarıya taşıyor nedivercen gari hatasız kul olmaz.
devamını gör...
18. (Tematik)
edepsizlerin rağbet ettiği söylem. insanı çirkinleştirip, nursuzlaştırıyor. böyle bir ağız af buyurun tuvalet gibidir.
devamını gör...
19. (Tematik)
tamamen cahilliktir, söyleyecek sözü olmayan, karşı karşıya kaldığı olaya ve ya kişiye mantıklı cevap veremediğinde ezberindeki argo ve ya etik olmayan kelimeleri söyleyen kişinin ezik eylemidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar