kullanıcı hatası

ürünü satın alan kişinin kırması, düşürmesi ile ortaya çıkan hadise.
satılmış olan ürünün fabrika çıkışında bir kusur olmadığını belirtmek için kullanılır
devamını gör...
genellikle büyük markaların kullanıcıya yüklediği hatadır. ürünü yenisiyle değişmemek için etiketi kullanıcı hatası olarak işaretliyorlar.
devamını gör...
işini düzgün yapmayan kişilerin/firmaların sorun çıkması durumunda, mesuliyetten sıyrılmak için kullandıkları söz. zamanında general mobile discovery telefonun şarj soketleri sürekli bozuluyordu. olay olmuştu hatta. bilmeyen de kalmamıştı. ona rağmen bu sebeple gelen telefonlar için "kullanıcı hatası" deyip ekstra ücret istiyorlardı.

elbette gerçek kullanıcı hatası olan şeyler de var. telefonun içine su kaçırmak veya düşürüp ekranını kırmak gibi ama firmaların bu tutumundan dolayı tüketiciler de artık çakallık yapmaya başlıyor. sebep sonuç ilişkisi işte ama ikisi de yanlış tabi.
devamını gör...
bir kot pantolonumun ağı yirtilmisti. işyerinde giydiğim için kullanıcı hatasi diye geri almamişlardi. ben de işyerinde pijama giymek isterdim aslında ama kot giydim. hata bendeydi.
devamını gör...
ne güzel söz!

ben elektornik eşya üreticisi olsam her ürüne en az 20 sene garanti veririm ne olacak ki nasıl olsa müşteri ertesi gün bile getirse "kullanıcı hatası " deyip çıkıyorsun işin içinden. kursu falan var heralde o eşyaların.. helikopter sanki kullanma kılavuzuda yetmiyor 6 ay kursuna gitmen lazım bisav'da.
devamını gör...
hastalıklardır. insan, muazzam bir düzen ile yaratılmıştır. ne yazık ki beden emanetine layık olduğu biçimde sahip çıkamayan insan, bedenimdeki düzeni bozup hastalıklara yol açıyor. bu da bir nevi kullanıcı hatasıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar