kumbara

metal, plastik, seramik ya da ahşŸaptan ufak bir para kabul deliğŸi olan para saklama aletidir.

genelde çocukken çocukların para saklama, biriktirme alışŸkanlığŸı kazanmaları için ebeveynleri tarafından alınır. insan büyüyünce bunun ne kadar faydalı bir şŸey olduğŸunu anlar ve banka denen mekanları kumbara niyetine kullanır.

kumbarasına para atan çocuk her ne kadar o an sevinçli olsa da bir kaç dakika sonra içini derin bir hüzün kaplar. zira o paracığŸa artık ulaşŸamaz. canı çeken ıvır zıvırı alamaz. eğŸer kumbaradan para çıkartma yöntemini bilmiyorsa.

çocuklar genelde babalarını büyük bir kumbara olarak gördükleri için o kumbarayla kendi kumbaraları arasında para transferi yapmaya bayılırlar. babalarının başŸlarının etlerini yer hergeleler. sonra yorgun baba mağŸlup olup transfere razı olur. cebindeki en işŸe yaramaz paraları kumbaraya atarak çocuğŸunun karşŸısında şŸov yapar.
devamını gör...
asıl adı kumpara olan ama zamanla kumbara ya dönüşen içinde para biriktirdiğimiz paraya sıkışınca çıkartmak için cımbız, anahtar, örgü tığı v.b kullandığımız genelde metalden veya seramikte olabilir para kutusu.
devamını gör...
tam dolacakken, tel toka yardımı ile açılıp içi boşaltılan tekrar dolması bekleninceye kadar yenen paraların muhafaza edildiği şirin kutucuklar.
devamını gör...
yeni yazılım için sözlükte kurulması gereken hede.

yönetim kendi imkanlarıyla yapamıyorsa, yazarlar belki üç beş atar, zamanla birikir, ihtiyaç giderilir. åžuan sözlük acayip karıştı beğler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar