küpe takan erkek

bazı insanlar tarafından ayıplanan, kendine göre ise yakışıyor diye düşünen erkektir.
devamını gör...
hastası olduğum dücane cündioğlu da takıyor ve soranlara " ben yalnızca Allah'a kul olduğumu göstermek için takıyorum" diyor. bir küpeden bunu nasıl çıkardığını anlayabilmiş değilim.neyse sırf bu adama saygımdan dolayı söylemek istediklerimi yutkunarak içime atıyor ve tamamen kişisel zevkle alakalı bir durumdur ve asla sorgulanmaması gereken bir konudur diyerek olayı geçiştiriyorum...
devamını gör...
saçı genelde uzun olan erkek aynı zamanda. kaşa, dudağa küpe de takabilen erkek. gerçi o küpelere piercing deniliyor.
devamını gör...
haklarında bir arkadaşımız şöyle demişti; (bkz: küpe takan erkek bacımızdır)
hadi başkalarını anladık da, muhafazakarlara ne oluyor ? Allah rızası için mi ?! yoksa iki şırfıntıya yaranayım diye mi? küpe takıyor diye gelecek kızdan hayır mı gelir lan? popülarite, moda kurbanı ''herkes''ci salağın tekidir o.
devamını gör...
lümpelik nişanına dönüşmemesi için etrafındaki kadınlara abaza abaza bakmaması gereken erkektir. ayrıca ben taktım ve gayet mutluyum. küpe takan erkek bacımızdır diyen de karakterini iyi özetlemiş.
devamını gör...
ya yavuz selim hayranıdır ya kendisini müslümanlardan ayırıyordur yada kızlar seviyo diye yapıyodur, her iki kulağa takıp büyük halka felan takıyosa sorun var tabi.
devamını gör...
koca diye kola takılmayacak erkektir. ama kahretsin ki bazılarına çokça yakışıyor. bu kafaya ne zaman ulaştım ben de bilmiyorum..
devamını gör...
asla muhatap bile olmayacağım insanımsıdır.bunun dışında tüm süslü erkeklerden de aynı derecede nefret ederim.
devamını gör...
taktığı küpe tek ise, hangi kulağına taktığı önemlidir. zira sağa takiyorsa cemil ipekçi gibi.... baska bir şey söylemicem...
devamını gör...
kimisi çok karizmatiktir. bkz slaven biliç.
devamını gör...
iki kulağı da delik biri olaraktan diyebilirim ki toyluğumda her şeyi yaşadım. ama hepsinin boş olduğunu gördüm.
not: on tane de yüzüğüm vardı. şövalye yüzük nedir bilinmediği tarihlerde bende şövalyeler vardı.

tanım: önemsiz bireydir. dış görünüşü ile yargılamadığım insandır.
devamını gör...
eskiden çok kıl olurdum böyle tiplere ama sonradan önyargıları bi tarafa bırakıp teni değil içindeki cevheri görmem gerektiğini öğrenince sıradan gelmeye başladı dış görünüşü vs.
devamını gör...
kolyesi benden olan erkek. sor bakayım pull&bear sever miymiş.
devamını gör...
benim bu ve muhatap yazmayı bilmeyenlerle muhatap olmuyorum. neyse. kime ne ulan. özgüven ve zevk meselesidir erkek için küpe takmak.
devamını gör...
bazı erkelerde karizmatik durduğu kesin ama çok azında. onun dışında dış görünüşüne çaba sarf eden erkek iticidir, erkeksin neticede, bir gün içinde aynaya bakma sayın bile 1 elin 1 parmağını geçmemeli. fıtrata ters.
devamını gör...
bazıları karizmatik demiş bazıları kirli sakalla tamamlarsa can demiş. hayal etmeye çalıştım hayal devrelerim yandı. bu kadınlarda göz zevki hadisesi sıfır yeminlen. lan bu resmi salvador dali'ye versen o bile çizmez.
devamını gör...
üniversitedeyken kıskanç kız arkadaşım yüzünden dahil olamadığım grup. lan o kadar peşinden koşmuşum bir küpe uğruna tekmelettirir miyim kendimi. yani zaten bu işler hep özenti, misal ben dövme yaptırmayı düşünüyorum bu aralar, çok özeniyorum bildiğiniz gibi değil.
devamını gör...
ılk gençlik zamanlarinda küpe takan erkekler hoş geliyordu....sonra sonra çok itici gelmeye başladı...bugün de hastanede çok sayida hastane çalışanı gördüm küpeli...valla billa...kadın calisanlarda da hep hizma vardi...ne ise düştük baba dedim....kupeli erkeklerden sonra hizmali kadinlari da cizdim...


devamını gör...
lisede kavga sebebimizdi. gardaşım fatih diğer sınıfın bebelerinden sınıf maçı teklifi geldiğinde tarihin kulağını tutup beni dinle dercesine şu veciz sözü söyledi "galdaş biz deliklilerle kupelilerle* maç yapmayız." goçum benim iyi ayar vermişti sonra kavga çıkmıştı falan filan.
devamını gör...
su erkek su sekil kulagini deldirir bu erkek bu sekil küpe takar herkes herkese karisamaz tabim.ancak su yasima dek istisnasız bir şekilde küpeyi marjinal takilan,toplumun zitti neyse onu benimsetmeyi ilke edinmiş erkeklerin vazgeçilmezi olarak gördüğümden ötürü önyargı beslediğim aksesuar. he senin yaşin kaç ki kiz sus sen bakiyim derseniz de anlarim.
devamını gör...
küpe takması eskiden anormal bugün normal karşılanır.

aslen erkekliği küpe takıp takmamasına göre artıp azalmaz. çünkü cinsiyet denen şey tamamen biyolojik bir olaydır. toplumun "erkek dediğin..." ve "kadın dediğin..." ile başlayan cümleleriyle özetlenmiş belirli kalıplar vardır. eskiden küpe takmak erkekliğe ters kabul edilirken bugün normalleşmiştir. bu yüzden bana kalırsa erkekliği açısından sorun yoktur.

ancak ortada daha önemli bir sorun vardır o da artık her şeyin dış görünüşe odaklı olduğu bir çağda yaşamasıdır. günümüzde tabiri caizse "tipin kadar insansın" kuralı geçerlidir. forumlarda "tipim nasıl arkadaşlar?", "sizce güzel/yakışıklı mıyım?" diye soran ve "ulan ben öyle çirkin olsam intihar ederim" cevabı alınca intihar eden gençler vardır. güzellik salonları, estetik ameliyatlar, makyaj malzemeleri vs. derken güzel görünebilmek için harcanan devasa miktarda paralar, kaybedilen zamanlar ve sağlıklar, mahvolan ruh sağlıkları vardır. bu baskı eskiden tamamen kadınları ezerken artık erkekler de dış görünüşüne hatırı sayılır miktarda çaba harcamaktadır. ve bu işin gidişi hiç iyi bir yönde değildir.

burada bunları yazarak bir şeyi değiştiremeyeceğimi biliyorum ama sadece sırf bu güzel görünme sevdasının sonu küresel çapta tahmin edilemeyecek sorunlara yol açacağını söylemek istedim sadece. ve bundan neredeyse hepimiz sorumluyuz. bugün türkiye' nin muhafazakar sözlüğü olarak kabul edilen cogito'da bile insanların dış görünüşüyle alay edilmektedir. nefret edilecek işler yapan insanlara öfke kusarken "tipe bak gollum'a dönmüş" tarzı söylemler kullanmak dış görünüşü kötü olan herkesi etkileyen bir insanlık suçudur. bugün çirkin olduğu için intihar eden ya da kendini ölümden beter bir hale sokanların da vebali başkalarının dış görünüşü ile alay eden herkesin üzerindedir.

(bkz: insanların komplekse girme sebepleri)

(bkz: stupid girls)
devamını gör...
yavuz sultan selim han ile kendini bir tutan ilmi eksiklikleri olan kardeşimizdir. keşke yapmasa diye uyarıyoruz. cünüp gezer bi ömür mazallah delikler kapanır falan.

devamını gör...
eski zamanlarda kölegillerden olan er kişi.

şimdileri ise muhafazakar ya da modern farketmeden her kesimde örneği bulunabilir.

not: biraz feministık bir tanım oldu ama gerçek. idare edin ışte..
devamını gör...
kafayı küp ile bozmuş erkektir..

bu kadar takacak ne var? alt tarafı bir geometrik şekil yani, ama bahsedilen şey zeka küpü ise bir nebze anlarım. çünkü bitirene kadar bırakamıyorsun, taktın mı takıyorsun!
devamını gör...
her şeyden önce özgüven sahibidir, toplum baskısını çok da takmadığını ufak bir küpeyle gösterir. evden küpesiz çıkınca kendini kötü hisseder. ama bazısı taş küpe takıyor, onlara ben de gıcığım bak, amacın ne oğlum, söyle göndereyim siyah bir halka.
devamını gör...
küpe yakışmayan erkeklerce horlanandır..

devamını gör...
tarz meselesi diyeceğim. şahsi fikrim yakışanını görmedim. amma velakin saçınız beyazlamış, yaşınızı başınızı almışsanız kullanmayın. komik oluyor. ey gidi amca sen şimdi neden o tek taş küpeyi taktın ki ?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar