kur'an'a değil mezhebine uy

mezheplilerin değil mezhepçilerin çağrısıdır.
mezheblerinin ileri gelen alimlerinin hata yapmayacağı varsayımı ile cahilane konuşurlar. halbuki çoğu fetva ve ilkeler kurucu mezhep imamları tarafından değil, sonradan gelen konjonktüre boyun eğen medreselerini iktidara yamayan saray mollaları tarafından oluşturulmuştur.

ukdeci : kıyametin büyük alameti.
devamını gör...
artık şu sloganlardan bıkmadınız mı? gelin kardeşim açın ilmi bir çalışma yapın alın karşınıza imam şafinin, imam hanefinin diğer mezhep imamlarının fetvalarını. kuran sünnet ölçütü ile yanlış olduğunuzu düşündüğünüz kurana sünnete karşı geldikleri aykırı oldukları yerleri irdeleyin ve toplumunda bilgilenmesini sağlayın. bizde saygı duyalım. ki bu zaatlarda kuldur yanılabilir, ayrıca imam hanefi görüşüne aykırı bir sahih hadis nakledildiğinde de tereddütsüz onu almış ve kendi ictihadından vazgeçmiştir. hiç bir zaman benlik gütmemişler. toplumun tarafından benimsenip, ilminden dolayı saygı duyulup kabul görmüş kişiler.

yine yeniliyorum bu iş slogan işi değil açın madde madde imam hanefinin fetvaları kurana aykırıdır şu şu ayet ve şu şu hadislerden dolayı atıyorum elli yüz madde sıralayın. sadece sıralamak yeterli mi ondan sonra belki sizinde göremediğiniz yerler vardır bu yüzden size gelecek olan cevaplara bakın ve yanlış olduğunu düşündüğünüz yerleri düzeltin... maksat rızayı hak ise bu şekilde olmalı.
devamını gör...
aklınca bizi kur'an'a uymamakla itham etmek isteyen yazar lafı. kur'an'da peygambere uyun buyruluyor, hadi bul da uy peygamberi hadi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar