kur'an ayetleri okununca sinirlenen grup

hüsnü zanla bakmak varken, tutarlar zalimin yaptıklarını dine yamarlar ve bundan inandık diyenleri mesul tutarlar ve o ayrılıkçı ifadeleri ile nasıl bir kibir ola ki kendini bu durumun dışında görüp - güya- had bildirmeye çalışıp, eleştirirler. Eleştiri değil o fitne. dini temsil ettiğini iddia eden kim var ki bu hışım niye, sen iddia ediyorsun ki adamı ayağın altında ezesin geliyor. cevabı en alttaki ayette var.

propaganda

hele hadislerle brileşirse böyle ağızlarından ateş saçan, tükürükler saçan - kur'ani ifade ile- elbise giydirilip duvara dayanmış kereste gibidirler. *

özellikleri ıslah ediciyiz (bakara suresi 11) dercesine bir dava güttüklerini söylemeleri ama bunu inandıkdiyen müslümanlara karşın yapmalarıdır. Kendilerini aldatan (bakara suresi 9) bu sağır, dilsiz, kör (bakara suresi 18) çok bilmiş alimlerin niyetlerini Alllah pek iyi bilir. Zira bakara suresi 186'da rabbimiz ne de güzel bildiriyor. İşte ancak bu sinirle bocalayıp dursunlar (nisa suresi 143), bir şey olunca da biz aslında müslümanları uyandırmaya çalışıyoruz, sizdeniz (tevbe suresi 67) derler ama aslında alay ettiklerini bilmezler (tevbe suresi 65).
sizi gidi köftehorlar siziiii..

"islâm ve müslümanlar aleyhinde zararlı faaliyetler yapmak, kâfirleri desteklemek, mü’minlerin arasına ayrılık sokmak.. maksadıyla.... üstelik bunlar: “... iyilikten başka
bir şey düşünmedik” diye yemin de ederler. Allah şâhittir ki, onlar kesinlikle yalancıdırlar."

(bkz: tevbe suresi 107)

" onlara şöyle bir baktığın zaman kalıpları ve kıyâfetleri hoşuna gider. öyle bir ton ve üslupla konuşurlar ki, konuştuklarında sözlerine kulak verirsin. onlar elbise giydirilip duvara dayanmış kereste gibidir. her gürültüyü aleyhlerinde sanırlar. asıl düşman onlardır; onlardan sakın.

Allah kahretsin onları!

nasıl da doğru yolu bırakıp bâtıl dâvalar peşinde koşturuluyorlar??? "

(bkz: münafikun suresi 4)
devamını gör...
kur'anı güzel sesi için dinleyenler, hakikat için kur'andan konuşana artık yeter derler.
daha kimse bize " artık yeter " demediği için acaba kur'anla yeteri kadar alakalı değil miyiz ?...

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar