kur'an'ın korunduğunun delilini kur'an'dan vermek

müslüman az zeki olmalı arkadaş.

adam soruyor..kur an değiştimi diye.
bizim müslümanın cevabı : hayır değişmedi.
adam soruyor nerden biliyorsun?
bizim müslüman cevap veriyor: eee kur'an da yazıyor..allah teminatı benim diyor.


adam hali ile soruyor. şu an ki incilde böyle bir ibare olsaydı ne olacaktı?
bizim müslüman :??????????


arkadaş bu mantık ile sen cevap verme arap..verince komik oluyorsun..
devamını gör...
kurana inanmayanların eleştirdiği olgu. bu yüzden incile bozulmuş diyoruz değil mi. böyle bir ibare incilde olmadığı için. en önemlisi Allah kuranın korunacağını belirtmiştir. bunu da koruduğu kitapta dile getirmiştir. bu bana göre apaçık bir mucizedir. zaten diğer kitaplarda böyle bir vaatte bulunmamıştır. bu yüzden varsayımlardan yola çıkarak Allah'ın ayetini itibarsızlaştırmaya çalışmaya gerek yoktur. bana göre bunun delil gösterilemeyeceğini düşünen ya kuranı okumamış bir müslümandır ya da müslüman değildir.
devamını gör...
kur'an okumuş birine kur'an'dan delil verebilirsiniz, çünkü o kişi ayetlerin delil olduğuna itimat eder. fakat bundan gayrısına kur'an'dan delil vermek anlamsız. ateist olsaydım 'nasıl inanayım değişmediğine?' derdim. beni yalnızca hiçbir ayetin değişime uğramadığı, bunun da 1400 önce kur'an'da bildirilmiş olduğu ikna edebilirdi. kısmen bu kurandan kurana delil sunmak olsa da diğer ayetler delil olarak sunulamaz. bir kişiye verilen cevaptan başka bir soru doğuyorsa bu, sizin doyurucu bilgi vermediğinizin işareti.
devamını gör...
tüm konularda ihtilaf içinde olan mezhepler, gruplar, fırkalar... kendilerine göre hadis kaynakları oluşturmuş, birinin sahih dediğine diğeri itibar etmiyor, ehl-i sünnet için kutub-u sitte muteber iken, ehl-i şia için bir kutub-u erbaa mevcuttur. ehl-i tarik ise kutubu sitte içinde yer almayan tebaraniye sık sık müracaat eder. tebarani ise ehl-i tarik olmayan ilim ehlince pek sağlıklı bulunmaz vs.
ve her grup kendince bir siyer ve islam tarihi oluşturmuştur. ve esas ihtilaf peygamber (sav) ölümünden sonraki dönem için çıkar.
ama her grubun elindeki mushaf-ı şerif aynıdır. metin üzerinde hiç bir ihtilaf yoktur. yalnız metne verdikleri anlamlar farklı oluyor sadece.
kur'anın korunduğuna dair fiziki ve sosyolojik bir delildir bu.
devamını gör...
" yoksa onu muhammed uydurdu mu diyorlar? deki: haydi sizde onun denginde bir sure getirin. şayet sözünüzde samimiyseniz tüm yardımcılarınızi insanları, cinleri toplayın. bunu yapın"

yunus suresi.
l
1400 senedir bu ayetin karşısında bir cücük çıkaran olmadığına göre demek ki kur' an bir insan yapıtı değil.

kur an insan yapıtı değise ve bugün bilimin açıkladığı onlarca ayeti 1400 yıl önceden onun içinde verilmişse (bkz: rum 41, fecr 22, zariyat 47 vs)
demek ki bu kitabı yazan Allah. bu kitabın yazanı Allah ise kitabın korunduğuna da iman ederim.

bu sadece basit bir metod.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar