kurban cinayettir

twitter'da böyle taglara yazan kişilerin profiline girip bakarsanız kürtajın hak olduğunu, bir bebeğin 22 haftalıkken alınmasını savunanların olduğunu görürsünüz.fakat o cinayet değildir,haktır. ayrıca sadece kurbanda et giren evlere bir kere bile iş+erzak yardımı yapmamışlardır. amaçları da hayvanlar değil zaten;belirli şeyler üzerinden islamı kötülemek.
devamını gör...
matador boğa şişler zevkine bizim sözde çağdaş modernler oley çeker, yahudiler tavukları çarpa çarpa vahşice öldürür ses yok ama biz eziyet çektirmeden temiz bir şekilde kurban keseriz cinayet olur.
devamını gör...
--- alıntı ---

hazret-i ibrahim ve hazret-i ismail’in hakk’a teslîmiyetinden hâtıra bir ibadet olan “kurban”ın kelime mânâsı “yakınlaşmak”tır. Yine bu ibadetin diğer ismi olan “udhiye” de, “fedakârlık ” ile aynı kökten gelir.

sözün özü; fedakârlık göstermeden cenâb-ı hakk’a yaklaşabilmek ve dost olabilmek mümkün değildir.

bu yönüyle kurban, sırf bir hayvanın kesilmesinden ibaret değildir. Allah için candan, maldan, evlâttan, her türlü imkândan fedakârlığın bir sembolüdür. yani cenâb-ı hak, yakınlığına erebilmemiz ve kendisiyle dostluk iklimine kabul edilmemiz için, biz kullarından dâimâ kurbanlar istiyor. bunun mukâbilinde ise müstesnâ mükâfat, muvaffakıyet ve zaferler ihsân ediyor.

nitekim kosova şehidi 1. murad han, düşman ordusuyla karşılaştığında ellerini dergâh-ı ilâhî’ye açarak, ümmete bayram olacak bir zafer lûtfetmesini ve bu bayramın kurbanı olarak da kendisini kabul buyurmasını cenâb-ı hak’tan niyâz etmişti.

fatih’in askerleri, istanbul surlarına tırmanırlarken; “bugün şehid olma sırası bize geldi!” diyorlardı.

15 temmuz’da kendini tankın altına atan yiğitlerin hâli de aynı fedakârlık ufkunun bir tezâhürüydü.

mâtem ülkelerine dönmüş olan islâm âlemi de bugün; böyle bir gayret-i dîniyye sahibi olan, fedakâr ve ideal şahsiyetlere muhtaçtır.

kurban, hazret-i ismail’e fidye olarak indirilmişti. yani cenâb-ı hak için kestiğimiz kurbanlar, âdeta bizim yerimize temsilen can fedâ etmektedirler. kurbanın bu hakikati; onlara göstereceğimiz îtinâ, hürmet, merhamet ve şefkatimizi daha da kuvvetlendirecek bir husus olmalıdır.

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar