kurban ibadet değil gelenektir

iste et festivali diyebiliriz. ibadet yönü falan yok. şimdi çıkar kevser suresini öne sürer dinci herifler ama o ayetin tercümesi problemli baştan diyelim. yüzyıllardir gelen islami hoş bir gelenek. gelenek olması kötü anlamında degil bence gayet hoş bir gelenek ama gelenek. yani gelenek olduğunu bilin ona göre seyapin.
devamını gör...
en basit dinî sorularda sınıfta kalacak bir elemanın 5 defa "gelenek" kelimesini kullanarak kendi koca kafasına sokmaya çalıştığı yanlış bilgi!
devamını gör...
başlığı açan muzip delikanlıyı meclisin dışına iterek, bu zihniyetin toplumda var olduğuna iki gün önce tanık oldum. adam ciddi ciddi kurbanın bir hükmünün bulunmadığını, tamamen arap geleneklerinden geldiğini savunuyordu. oysa bu ritüel sadece araplarla özdeşleşmiş bir eylem değildir. semavi dinlerin öncesinde dahi yaratıcı için kurban kesmek, gönlü hoş olsun diye* ona adaklar sunmak mevcuttur. yalnız bilinmelidir ki namaz dahi her ibadet islam öncesi zaten bulunmaktadır. islam bunlara bir düzen getirmiş, disipline etmiştir. onun için islam düşmanlığını araplar üzerinden sürdüren andavallara kulak asmayın. geleneklerimize sahip çıkın!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar