yakın zamanda ırak kürt bölgesel yönetimi başkanı olarak göreve başlayan neçirvan barzani'ye tebrik mektubu gönderen fransa cumhurbaşkanı emmanuel macron'un kullandığı bir ifade.

“yeni görevinizin, kürdistan bölgesi ve ırak’ta barış ve istikrarın tesis edilmesine katkı sunmasını diliyorum. fransa olarak, üstlendiğiniz sorumluluğun yerine gelmesi için her türlü desteği sunmaya hazırız.” 

haber kaynağı
devamını gör...
bu çapsızlar sırtlarını bir yerlere dayamadan hareket etme kabiliyetine sahip değiller zaten. bugün bir yerlere sırtlarını dayarlar, yarın da o sırt dayadıkları bunlara day... neyse.
devamını gör...
macron beyanı.

kendisine fransızca seslenmek istiyorum;

chers macaronis;

c'est un honneur d'engager la france avec une partie du corps. par conséquent, nous, en tant que turquie, souhaitons également faire la guerre à la france. comme la place est déjà remplie, qu'est-ce que vous proposez d'être collé?

*
devamını gör...
kürdistan bölgesi başkanlık yemin töreninde mevlüt çavuşoğlu da hazır bulundu, artık 80’lerde değiliz, kürdistan’a ve onların dünya ile olan siyasi ilişkilerine alışırsanız iyi edersiniz. kürtler bir millettir ve siyasi, kültürel hakları vardır. kabul edeceksiniz. etmeseniz de problem değil, zamanın bir evresinde bu hakikatle yüzleşeceksiniz.
devamını gör...
ilişki zincirini açıklıyorum;

hdp ypg/pkk'ya dayıyor,
ypg/pkk kürdistan'a,
kürdistan fransa'ya...

bunlar resmen tren yapıyorlar. ne ayıp şey.

not: her ulus kendi kaderini tayin edebilir ancak içinden erkek çıkarırsa. daha açık açık düşüncenizi bile beyan etmeye korkacak kadar zavallı pozisyonda iken boyunuzdan büyük laflar edip güldürmeyin kendinize Allah aşkına. kaderlerini tayin edeceklermiş bak hele bak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar