küresel ısınma

ayetler öne sürülerek sözde yokmuş gibi gösterilen gerçektir..

ayetleri size kim yorulmadı bilemem lakin

kamer (54/49): biz, her şeyi bir ölçüye göre yarattık.

insan bu ölçüyü bozmaya başlamıştır.. kullandığı kimyasallar ve atmosfere saldığı co2 ve co gazlarıyla bunu başarmıştır..

bilim sanıldığının aksine din düşmanı değildir..

devamını gör...
iki-üç senedir hiç yağŸmur yağŸmayıp kuraklık ve susuzluk sorunu çekilmesi üzerine çok bilmişŸ medyanın ve bilgeç insanlarımızın üfürdüğŸü aforizma.

bu sene ne oldu peki? rahmet yağŸmurları gökten dinmedi, susuzluk sorunumuz kalmadı. bu çok bilmişŸ tayfanın gözden kaçırıdığŸı bir nokta var. o da Allah ın herşŸeyi bir bir ölçüye göre yarattığŸı.

1950 lerde ülkemizde büyük bir kuraklık yaşŸanmışŸ ve kıtlık başŸgöstermişŸ. aynı sebepten 1600 ve 1700 lü yıllarda avrupada birçok insan hayatını kaybetmişŸ. o zamanlarda da mı küresel ısınma vardı diye sorası geliyor insanın.

Allah (cc) ın ayetlerinden bazıları:
kamer (54/49): biz, her şŸeyi bir ölçüye göre yarattık.
furkan (25/2): göklerin ve yerin mülkü o nundur.o bir çocuk edinmemişŸtir,mülkünde ortağŸı yoktur. her şŸeyi yaratmışŸ, ona ölçü , biçim ve düzen vermişŸtir.
müminun (23/18): gökten uygun bir ölçüde yağŸmur indirip onu arzda durdurduk. bizim onu gidermeye de elbet gücümüz yeter.
rahman (55/7): göğŸü Allah yükseltti ve mizanı (dengeyi) o koydu.
devamını gör...
bilim adamı tayfasından kimisinin bu gidişle kuraklık başgösterecek, göller, denizler kuruyacak; kimisinin de buzullar eriyecek dünya sular altında kalacak dediği zırıltı. bir karar verseler ya artık, ikisi aynı şey mi?

bilim adamları doğru söylüyorsa böyle giderse dünyanın ısısı her 100 senede 0,5 santigrat derece artacakmış. pek de büyütülecek birşey değil öyleyse.

ayrıca konu, entel kişiler için şuandaki en önemli bir malzeme kaynaklarından biridir.
devamını gör...
bilimsel verilerle ispatlanmamış olmasına rağmen varmış gibi davranılan, greenpeace denilen anarşist hareketin düşünsel altyapısını oluşturan elemanlardan biri.

dünya'nın iklimi her zaman değişir. eskiden kuraklık denirmiş. Bir kaç on yılda bir olur geçermiş. En çok yandaşını geçen yazın yaşanılan kuraklıktan sonra toplamış fikirdir aynı zamanda. Orta Anadolulu köylülerin ağzından devam ediyorum:
"her 20 yılda bir kuraklık olur bu sene 19. yıl iki sene sonra ciddi yağış bekliyoruz." Bu sefer de geçecek ve "savaştık ve başardık" diye kendilerine pay biçecekler ona yanıyorum.

Southpark two days before the day after tomorrow bölümünde çok başarılı şekilde dalga geçilmiştir.


edite gerek kalmaması için açıklama: kötülemeden önce bir oku ne diyor yine bu hasta herif diye... sonra kötüle yine taktığım bir olay değil.

devamını gör...
--- alıntı ---
Bir suç işlendiği zaman ilk akla gelmesi gereken şey “bu kime yarar?” diye sormak.

Küresel ısınma ve getirdiği felaketler karşısında gelişmiş ülkelerin takındığı tavra baktığımız zaman ikinci sınıf polisiye filmlerin uyanık dulları akla geliyor. Hani hayat sigortasından faydalanmak için kocasını öldürüp de polis gelince karalar bağlayan, yalandan ağlama krizleri geçiren dullar.Küresel ısınma “sayesinde” bazı ülkeler milli zenginliklerini ikiyle çarpacaklar desek herhalde abartmış olmayız.

Kim bu bazıları? En başta Kanada, Rusya ve Danimarka. Ardından da Japonya, Çin, ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve diğer Batı Avrupa ülkeleri. Yani ne BM’nin Güvenlik Konseyi’nin daimi üyeleri ne de G10 grubunun ülkeleri küresel ısınmadan şikâyetçi değiller, tam tersine, neredeyse zil takıp oynayacaklar.
--- alıntı ---


tamamı: http://www.derindusunce.org...
devamını gör...
karbondioksit ve sera gazı salımındaki aşırılık sonucu ortaya çıkan, beklenen değil içinde bulunduğumuz süreç. günümüzde gerek bilimsel yayınlar, gerek çevre politikaları neticesinde gündemin ana maddeleri arasında yer almasına karşın, isveçli bilimadamı svante arhenius tarafından 19yy sonlarında ingiltere'de sanayileşme sonucu aşırı fosil yakıt tüketiminin kıta avrupasında iklim değişikliklerine neden olduğunu tespitine kadar gider.

beklenen nedir, buzullar %40 oranda erişmiştir, erimeyede devam etmekte. bunun neticesinde kimi yerlerde deniz seviyesi yükselecek ve bazı takım ada devletleri yok olacak tuvalu gibi. dolayısıyla .tv uzantılı bir domainde bulamayacaksınız. ek olarak bazı yerlerde kuraklık vs. baş göstermesi bekleniyor. bu durumda ne olur, sağlık sorunları ve göç meydana gelir. göçler neticesinde yeni çatışma oluşturur ve mazallah terör olaylarını tetikler.

yani entel dantel işi dediğimiz bu olay esasında uluslar açısından ciddi sonuçlar doğurabilecek bir hadisedir.
ömer madra da sözlükte yazsın diyor, neler biliyorum ben gençlerine selam ediyorum.
devamını gör...
bugün karadeniz'in kar altında kalmasının ardından artık tamamen inandığım teori. daha geçen günlerde sel felaketiyle boğuşan karadeniz'im eylül ayında kara teslim olup bir de köy yolları kapanınca tamamen kani oldum ki evet küresel ısınma vardır ve hayatı felç eder.
devamını gör...
insan evladının bütünü bilmeden uydurduğu bilim sonucu çekeceği çilelerin en somut örneğidir.
sprey gazları ve egzos diye bişi icad ettim yaşasın yihuuu aman da ne zekiyim tra lala...
devamını gör...
pompalanan korkudur. haa bunun pompalanan bir korku olması insanoğlunun yüzyıllardır dünyanın anasını ağlattığı ğerçeğini değiştirmez. elbette Allahın bize verdiği nimetlere karşı duyarlı olacağız, onları hor kullanmayacağız. müslüman zaten bunu yapar, bu müslüman için doğal birşeydir...

ama son yıllarda küresel ısınma , çevrecilik, greenpeace adları altında özellikle ülkemizde ve gelişmekte olan , gelişmeye çalışan ülkelerde büyük oyunlar dönüyor... türkiyenin sanayileşmesi nedir ki , çevreye türkiye sanayisinin verdiği zarar o olsun.?

nükleer enerji kullanılıp da petrol, doğal gaz ve kömürün pabucu dama atılmasın diye gazproom şirketleriyle gizli antlaşmalar yürütüp faaliyet gösteren yapmacık, sahte ve şerefsiz mi şerefsiz bazı dünya çevre kuruluşları bir Allahın günü de kendilerini israil'deki nükleer tesislere zincirlesinler de görelim...bu adamları bir Allahın günü de almanya''da, yani 20'ye yakın nükleer santalın olduğu ülkede eylem yaparken görmek istiyorum.

dünya öyle bir hal almış ki , bir şeyi en çok savunuyor gözükenler aslında onun tam karşıtları oluyor. barış ve demokrasiden bahsedenlere bakıyorsunuz ki adamlar terörist çıkıyorlar, çevreden bahsedenlere , nükleere hayır diyenlere bakıyorsunuz ki adamlar saman altından su yürütüyorlar, adaletten bahsedenlere ve partisinin adı adalet olanlara bakıyorsunuz ki adaletsizlikten nasibini almıyor, müslümanlıktan bahsedenlere bakıyorsunuz ki her gün ortaya çıkan yeni bir rezillikleriyle müslümanlıkla aslında alakaları olmadıklarını gösteriyorlar...ilginç asıl küresel felaket bu , bir küresel soysuzluk felaketi bu...

yüzyıllardır afrikanın ve doğunun her türlü kaynaklarını sömürenler, kontrolsüz sanayileşmenin ve bilim adına her türlü insanlık suçunun altında imzası olanlar şimdi dün sömürdükleri ülkelere gelmişler ve utanmadan kendi yaptıkları marifetlerini anlatıyorlar. küresel ısınma diyorlar...

bize ne kardeşim ! nasıl s.çtıysan yine öyle kendi pisliğini kendin temizle...! gelişmeye , sanayileşmeye, refahlaşmaya çalışan genç nüfuslu ülkeleri bu masallarınızla kandıramazsınız. merak etmeyin biz sizler kadar vahşi ve vandal değiliz. dünyanın değerini sizden daha iyi bildik ama sizler bize bir dünya bırakmadınız. şimdi bize karışmayınız.
devamını gör...
tamamen bir safsata ve kapitalizmin budaklarından biri olup bazı kitlelerin artık bir din (ilahi değil insanlık dini) olarak kabul ettiği güdümlü akım.
devamını gör...
son yıllarda dünyada üzerinde en çok düşünülen olay
isveç'de iken üniversite kampüsünde bir arkadaşımıza gazetecilerin "küresel ısınma hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine arkadaşımızın -isveç'in soğuğundan çok çekmiş olmalı- "hani nerde,ne ısınması, yok öyle bir ısınma falan burda,donuyoruz" diyerek cevap verdiği önemli konu.
devamını gör...
bilimsel olarak varolması gayet mantıklı bir teoridir. kutuplardaki buzların erimesi ve o bölgedeki canlıların neslinin tükenmesi iyi bir ispattır. bu etki nedeniyle bir kısım şirketin bunun üzerinden çıkar elde ediyor olması, bu etkinin olmadığı anlamına gelmez.

egzos gazları, parfüm ve aşırı yakıt tüketimi gibi sebepler atmosferdeki karbondioksit miktarını arttırır. bu artan karbondioksit miktarı nedeniyle sera etkisi oluşur. açıklamasını bu başlık altında yapacağım:

(bkz: sera etkisi)

konuya tekrar gelirsek. atmosferdeki yüzde 21 oksijen, yüzde 78 azot, yüzde 1 karbondioksit oranının değiştiği de bilimsel bir kanıttır. sanıyorum yüzde oksijen oranı yüzde 20'ye doğru düşüyor. kürsele ısınma denen olay ise çok yağmur yağmasıyla, aşırı kar yağmasıyla çürütülmez. zira kürsel ısınma sadece yazı çok daha kurak yapmaz; kışları da daha korkunç soğuk hale getirir. denge sadece tek yönlü bozulmaz yani.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar