kürkçü han

2. (Tematik)
aradığınız tekstil ürünlerini bulabileceğiniz çarşı.

-yatak örtüsü, pike, nevresim, havlu, bornoz, gecelik, pijama takımları, masa örtüleri, perdeler, banyo takımları, banyo paspasları buyur ablaaaaaaaaaaa.

devamını gör...
eminönü nde özellikle bebek malzemeleri satılan han.

hamilelik döneminde hepimiz aynı hatayı yapıp gitmişizdir ama hiç gerek yok gerçekten o kadar kalabalığa girmeye. fiyatları da ucuz değil bana göre.
devamını gör...
tekstil sektörünün kalbidir, atar.

tuhafiye ürünleri, çeyiz malzemeleri, kına hazırlık gereçleri... aklınıza gelmeyenleri de hatırlatacak bir düzendedir. bir tuhaf zaman yolculuğu gibi.
devamını gör...
şimdi şu entry'me #6883277 istinaden yazayım dedim.

1461 tarihli yapı sadrazam mahmut paşa tarafından yaptırılmış. zaten yeri de meşhur mahmutpaşa yokuşu'nda. yerin tarihi olduğu belli de içi o kadar kötü durumda ki yazık.. neredeyse 600 yıllık yapının hiçbir yeri görünmüyor tabeladan, ortaya serilmiş malzemelerden. tamam böyle yerlerin değerlendirilmesi taraftarıyım, hiçbir şey olmadan çürüyüp gitmesin ama tarihi dokusuna uygun bir yapılanma içinde olsaydı.

https://www.turanakinci.com...
http://www.agos.com.tr/tr/y...


tuhafiye ürünleri bulabilirsiniz burada, ev tekstil ürünleri, çeşitli örgü ipleri, vs pek çok şey var. ben örgü çanta yapımı için aradığım tüm malzemeleri buldum, fiyatları da uygun. bir çantanın toplam malzeme maliyeti 35 lira civarı oldu ki normalde internetten en az 50-60 lira civarına bulmuştum. bi çantayı yapması kaldı, o da istediğim gibi olursa benden kralı yok.

edit: ayrıca yokuş yukarı çıkmak istemeyenlere yol tarifi de vereyim. vezneciler metroda inin, istanbul üniveristesinin meydanının oradan yürüyüp geçin. beyazıt kulesinin oradaki kapı var ya onun karşısındaki sokağa girin. büyük valide han'ın ana giriş kapısının karşısındaki yola girip devam edin. hiçbri yere sapmazsanız yol bitiminden önce abud efendi han var, onu geçip soldan dönün. yol bitiminde yine sola dönün, yokuş aşağı için. 150-200 metre aşağıda kalıyor han.
devamını gör...
han icinde en dipte sagdan asagi merdivenle inilen bir dukkan var, o dukkanda havlular, tulbentler ve ivir zivirlar gayet ucuz.

ayrıca kart gecmez bilginiz olsun*
devamını gör...
her eğitim öğretim yılının başında ve sonunda mutlaka uğradığım yer. toplu hediye alımlarında gayet güzel indirim yaparlar. dışarda tükkanlarda tanesi 10₺ gördüğünüz şeyleri fazlaca alınca 3/4 lira bandından alabilirsiniz. tek sıkıntı taşımak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar