artık bunu bazılarının anlaması gerek.

yahu biz kürt açılımı denen ve bu ülkeyi kaosa sürükleyen bir politikayı eleştiriyoruz, adamlar bizi kürt düşmanlığıyla itham ediyor. bir politikayı eleştirmek, bir politakaya karşı tavır almak ne zamandan beri düşmanlık olarak algılanmaya başlandı.

akp bir açılım yapmaya kalktı ve sonuçlar ortada. habur'da yaşanan görüntüler ortada. pkk'nın şehit ettiği yüzlerce mehmetçik ortada, güneydoğu'nun bir yangın yerine döndüğü ortada. yaşananlar en çok kürt kökenli vatandaşlarımıza zarar veriyor. açılım diye önümüze sunulan ve habur'da kahraman gibi karşılanan teröristleri hangi vicdanlı kürt içine sindirecek? açılım politikalarından sonra şehit edilen sivil vatandaşları, bebekleri hangi vicdanlı kürt içine sindirecek?

hamasi laflarla herkesi 'kürt düşmanı' olarak tanımlamak son derece yanlıştır. ancak en büyük kürt düşmanı olan parti'nin (yani bdp'nin) kürtlerin temsilcisi diye algılandığı bir konjonktürde bizim de kürt düşmanı olarak algılanmamız heralde pek sürpriz olmasa gerek.

devamını gör...
öneriler tartışmanın öznesidir.

her konu, ama her konu özgürce tartışılabilmelidir. yeni yeni tabular icat yerine, en geniş mutabakatın tesis edilme çabası iyidir ve teşvik edilmelidir. ülke meselelerinin hamasi faraziyeler peşinde sürüklenerek ele alınması doğru değildir. çıkış noktası bilimsel bağlamda olmalı, kahrolsun değil, hakikati nasıl var edebiliriz, bunun gayreti içinde olunmalı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar