kürt böreği

üstüne pudra şekeri dökülerek yenilen börek. ismi aslında kart kurt böreğidir. ama soros ve uzantıları böreği kandırmış kürt olduğunu söylemiştir. börekte eğitimsiz aslında. eğitim şart.
devamını gör...
yıllardır adına dokunulmamış, adıyla özgür kalmış, şehir-deki ucuz ve lezzetli getto böreğidir ve şekerli yemek daha makbuldur.

nota: çay ile enfess bir uyumu vardır böreğin, fakat bizim sonradan, yani şehirde öğrendiğimiz börek olmuştur. köylerimizde yediğimiz börek ile alakası olmayan bir börektir.
devamını gör...
kürt açılımıyla satışlarının artacağı beklenebilecek börek tipi. börekçilere konuyla ilgili promosyon yapmaları tavsiye olunur.
devamını gör...
lise yıllarımın vazgeçilmez aparatifi.
her sabah istisnasız alınan 2 dilim bol pudra şekerli,kalori deposu,insanı mutlu eden börek çeşidi.
devamını gör...
ömrümde yediğim en güzel şey. ucuz ve lezzetlidir.

isminin küt yada kürk olduğu da söylenir ama banane arkadaş. ingilzi böreği olsa kaç yazar. can boğazdan gelir. yiyin ağalar yiyin.
devamını gör...
adını yıllarca kürt böreği diye bilirken bir kürt arkadaşımın asıl isminin küt böreği olduğunu söylemesiyle sürçülisan ın daniskasını ettiğimi anladığım börek..özür dilerim güzel börek,küt börek ..affet beni..
devamını gör...
asıl ismi küt böreği olan börektir. her nedense çok beğenilen bir börek çeşidi olsada nedense pudra şekeri ve böreği birbirine yakıştırmadığım için bir türlü yiyemediğim börektir.
devamını gör...
kürt-türk kavgasının geldiği son nokta.* milliyetçi damarları kabartan börek.
artık gülsem mi ağlasam mı bilmiyorum varya. hükümet niye uğraşıyor ki? boşuna çaba. karşısında börek yüzünden bile kavga edecek iki halk var. cidden komikti ya iyi güldüm.

yorumlara bak:

-gerçek adı küt olabilir
-asıl adı kart kurttur.
-kürtler kendine yormuştur
-milliyetçiler tarafından ismi değiştirilmeye çalışılan
vs vs.

an itibariyle türk ve kürdün kardeşliğine dair tüm umutlarımı kaybediyorum.
yok arkadaş barışmaz bunlar.

selahaddin eyyubi kavgası bile daha mantıklıydı.
börek bu ya bildiğin börek...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar