kürt milliyetçiliği

dtp milletvekillerinin meclise girişŸinin akabinde ve çıkana kadar savunacakları tek ve yegane akımdır. başŸka dertleri yoktur zira. varsın olsun etnik köken, etnik ayrımcılık, bölgesel baskı vs vs... ayrıca nedendir bilinmez, kürt ve diğŸer türler tarafından türk milliyetçiliğŸinden apayrı bir rafta bekletilir. kürt milliyetçiliğŸi ezilmişŸ halkın haklarını korumak için yaşŸatılan bir akımsa, türk milliyetçiliğŸi kendi ırkını diğŸer ırklardan üstün görmek ve faşŸizmi yaymak için sürdürülen bir akımdır onlara göre.

türk milliyetçisi faşŸist, kürt milliyetçisi emekçi
türk milliyetçisi katil, kürt milliyetçisi gerilla
türk milliyetçisi kafatasçı, kürt milliyetçisi ilerici, yenilikçi, çağŸdaşŸ.

vay yavrum vay. biz türk milliyetçiliğŸini savununca üzerimize yapışŸtırılmayan sıfat kalmıyor ama söz konusu kürt milliyetçiliğŸiyse bu düşŸünce tamamen değŸişŸiyor. ülkede iki yüzlü sayısını su yüzüne çıkarmak için öne sürülmesi gerek bu tür akımların. 70'li-80'li yıllarda türk milliyetçisine ve polisini öldürdükten sonra onları sonsuza dek sırf milliyetçiliklerine dem vurarak katil belleyenler, şŸimdi kürt milliyetçiliğŸini öne çıkarmak adına bir takım şŸerefsizlerle aynı eylemi gerçekleşŸtiriyor.
devamını gör...
1970'lerde fırladı bu baş belası.
sanki kürtler ikinci sınıf vatandaşmış gibi...
kürt çocuk, büyür, türkiye'de başbakan, cumhurbaşkanı, milletvekili, diplomat olur. (kaç tane oldu bunlardan, onu da siz sayın.)
türkiye halkı olarak, her türlü eşit haktan yararlanır. hiç bir ayrımcılığa uğramazlar.
sürüyle çocuk doğururlar, hastaneden hepsi bedava yararlanırlar.
dış servisler tarafından güdümlenen ve kullanılan pkk'nın yarattığı kürt-türk kavgası, kürtçülerin uydurduğu "özgürlük, demokrasi" yalanı! tek istedikleri, dış servisler tarafından verilen bir görev gereği, türkiye'yi bölmek, federasyonlara ayırmak, bir kürt devleti kurmak. peki, hangi kürt, türkiye'de yaşadığı için zulüm görmüş, dışlanmış, ezilmiş? başınızı çeken bu abd-israil projesi pkk'cıların niyeti, amacı belli, dış servislerin güdümünde türkiye'yi ikinci bir ırak haline getirmek... peki, onların kuyrukçularına ne oluyor? onların beynini yıkadıkları sürüler? türk olsanız ne olacak, kürt olsanız ne olacak. önemli olan refah seviyesini yükseltmek. adam gibi, insan gibi yaşamak.
devamını gör...
türk milliyetçiliğinden dem vuran pekekelilerin savunduğu argüman, ideoloji.

türk milliyetçiliğine laf eden bu şerefsiz pekekeliler, kendi yaptıkları kürt milliyetçiliğini görmezden gelirler.
devamını gör...
bu ülkede hiçbir zafer kafatası şekli ile kazanılmamışken şimdi milliyetçilik adı altında yapılan ırkçılığın adı her ne olursa olsun gerek türk, gerek kürt ırçılığı bu ülkeye zarar vermekten öteye gidemez. lan nedir kürt yada türk olmak seni uçuruyor mu? bilmediğimiz doğa üstü güçlerimi var ki bir fark gözetelim. biraz özünüze dönün, biraz; eve dön, kalbine dön, şarkıya dön..
devamını gör...
eee türk milliyetçiliği varsa pek tabii kürt milliyetçisi de olur dediğim durumdur. biz müslümanlar gerekli çalışmaları yapmamazın neticesidir dediğim sorumluluğumuzun büyük olduğunu düşündüğüm durumdur.
devamını gör...
ezilen ulusların milliyetçiliği olamayacağı için içini dolduramıyacağız tanımlamadır, hoş ideoloji de saçma bir ideolojidir. milliyetçiliğin tanımını bilmeyenlerin ve kendine sol-yol-bol demeye çalışanların genelde kürt lerin talep ettikleri hakları ucuz ve basit görmek için buldukları bir tanımdır ve sanarlar ki bu tanımı kullandılar mı kendileri aydın ve soldur sağcısı ise vatanperverdir. damarlarında akan kan sıvılaşır birden. kendilerine burada diyorum ki gidin tanımın ifadesini ve içeriğini iyice öğrenin de öyle gelin. çünkü korumacılık ile milliyetçilik arasında kitap dolusu örnek verilebilir ve argümanlarla çürütülebilir. kaldı ki doğada bir canlı bile kendini korumak için güçlü olana karşı yol, yöntem ve direnç sergilerken ezilen bir ulusun yaptığına milliyetçilik demek abesle dost olmaktır.
devamını gör...
kürt milliyetçiliği alengirli bir kavram. çok karmaşık ve kaotik. kişisel olarak net bir tanım getiremiyorum, yada falan kişi kürt milliyetçisi falan kişi değil demekte bana zor bir ayrım gibi geliyor-genel olarak-…

bu genellemelerimde söyleyebileceğim bir şey varsa oda bağnaz kürt milliyetçiliğinin henüz doğmadığıdır. potansiyel var mı? var! fakat şartlar henüz elverişli değil. bu işi üstlenecek olan tabaka “alt kesim”dir. öyle bir profil düşünün ki yapacağı eylemsellikte kaybedeceği hiçbir şey yok. her şeyi göze almış. çatışma ise çatışma, şiddetin yasası ise şiddet, kırılma ise kırılma, ölüm ise ölme!
ruhun yabancılaşma ve yaralanma arasındaki uçurumdan bahsediyorum. yüzleri kapalı, kalpleri elektrik çarpmış gibi koşuşturan o gençlerin savaşı bize ezen-ezilen şifrelerinin bir örneği olarak dursun. peki nereden nereye gelindi? nasıl gelin ona bakalım, ki bize lazım olanda burası. kavramsal olarak kürt milliyetçiliğini anlamak istiyorsak tarihi gelişimine bakmakta fayda olacaktır. çünkü işin tüm anahtarları ve analiz edilecek noktalar orada. geçmişte.
devamını gör...
kürtlerin birliğini savunan milliyetçiliktir. kürtçülükten farklıdır. kürtçülük kemalizmin kürtler için uyarlanmış versiyondur. temsilcisi hdp'dir. nasıl kemalizm ve türk milliyetçiliği farklı ise kürt milliyetçiliği ve kürtçülük farklıdır.
devamını gör...
öyle bir kafaya ulaşmıştır ki adam sırf kürt diye pkk'lı savunuyor. bir de müslüman olduğunu iddia ediyor. kürtlerin bu anlayışı kendilerine çok ama çok kaybettirdi.

türkün türkten başka dostu yoktur kafasına benzer bir kafa yapısı. kürdün kürtten başka dostu yoktur! pff! Allah mü'minler kardeştir buyururken ırk geçiyor mu kardeş? sen müslüman olarak bir insanın kürt olup olmamasına değil, müslüman olup olmamasına bakmalısın önce.

insanları değerlendirirken kullandığın kürt mü değil mi bakışını değiştirmedikçe Allah başındaki belayı gidermeyecek, güneydoğu yanmaya, kafanda top, tank mermisi patlamaya devam edecek, haberin olsun.
devamını gör...
milliyetçiliğin ön koşulu millet olmaktır. kürt milleti yok ki milliyetçiliği olsun. senden olsa olsa halk olur o da zaten yiyecek markası. ayrıca milliyetçilik yapmak öyle ben kürtüm demekle biten birşey de değil. tarih gerekir başta. peki tarihinize bakalım; kaç bin yıllıktı harbiden?
devamını gör...
kürtlere hakaret ederek insanlardaki savunma mekanizmasını tetikleyen bazı ileri zekalar tarafından kışkırtılmakta ve ateşe odun taşınmaktadır. sonra da şikayet edilmekte, şikayet edilirken kışkırtılmakta ila ahir...
devamını gör...
bizden olsun milliyetçiliğidir. anahtar kelimeleri bu, bizden olsun.

hdp'ye oy veren müslüman bir kürt kardeşimiz var. selahattin'in pkk'lı olduğunu bizden iyi biliyor hatta bize o anlatıyor, ama oy vermeye gelince 'mecliste birileri de bizden olsun'.
bu kafaya ulaşmak için ne çağlardan geçip geldiler bilinçaltlarına inmek lazım, ama değer mi meçhul ve uğraşmak istemiyorum.
devamını gör...
sözlükle alakalı ciddi fikir veren başlıktır. tutup kin, nefret ne varsa kusulmaya gelinmiş mübareklerden. kürt olup ki benim gibi kavmini seven yine benim gibi ve bunun için de elinden geldiği kadar destek olmaya çalışan yine benim gibi kişileri sembolize eden ifadedir kürt milliyetçiliği. ama bıkıyor insan kusura bakmayın ama koca bir cahil ve kendini bilmez sürüsüne dert anlatmayı. güç bitiyor takat kesiliyor boş ve gereksiz terarlardan. girmiyorsa zorlamanın alemi yoktur. neyse. bu da herhalde bu başlığa son entry m olacak zira algı fakiri kişiler ile muhattap oldukça herşeyi sıfır noktasına çekmek durumunda kalınca iki de bir insanda bir boş vermişlik baş gösteriyor. ben de buraya yazanları boş veriyor. saygılar cümleten.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar