2080 yılında nüfusların eşitleceğinin habercisi.
türk kürt nüfusu yani.
devamını gör...
türkiye'nin wilson prensiplerine de kaynaklık eden ulus devlet anlayışıyla daha fazla devam edemeyeceğine işarettir.

edit: ulus devlet diye tutturan sizsiniz olm.. ulus devlette kriter bölgesel nüfus oranıdır. ya rejimin kurucu ilkelerini dinamitleyeceksiniz ya da rejim kendi kendine yok olacak. bu kadar basit.
devamını gör...
bana hemen pentagonu bağlayın!

yakında hepimizin kürt olacağının göstergesi.
devamını gör...
adamlar min. 5-6 çocuk yapıp salıyorlar saga sola. şehirde yaşayan tatlı su balıkları türkler, çalışıyorum nasıl çocuğa bakayım düşüncesiyle max iki bebe. böyle olmaz.
devamını gör...
hakkıyla bilinçlendirirsek güzel işlere vesile olacağız. sisteme kurban etmemek için de elden geleni yapmak lazım.
devamını gör...
türkler, erdoğanın en az 3 çocuk çağrısına kulak vermeli.
kürt kardeşlerimize ise refah seviyelerini artıracak olan doğum kontrolü sistemini tavsiye ederim.
devamını gör...
batı kültürünün dünyayı doğuya doğru kuşattığını ve kuşatma hızını da dikkate alarak hesaplarsak, kürtlerin üçün beşin hesabını yapmadığı nüfus artış hızı da türklerle eşitlenecektir. yani kafatasçı kürtler çok sevinmesin kafatasçı türkler de çok üzülmesin.

türkleri faşistlikle suçlayan kürtçü faşist kafaya bak; "elhamdülillah"mış. kardeş sebebi ne olursa olsun etnik kimliğin inanç kimliğini baskılamışsa, burada 7/24 kafa ütüleme. benim için faşistin türkü ya da kürdü yoktur. faşist, faşisttir.
devamını gör...
bu düzenin değişeceğine işarettir. daha önce de belirtmiştim. kürdistan'ın da türkistan'ın da arabistan'ın da canı cehenneme. şu ırk olayını aşmada eminim ki kürt nüfusunun artması iyi olacaktır. en azından ulus devlet anlayışı yerin dibine batacaktır!..
devamını gör...
kürtler rablerinden gelecek rızka daha çok güveniyordur belki de.
malum günümüzde "bu gelirle o çocuğa nasıl bakacağım" diye bir çekince var. Allah rızkını vereceğini garanti ederken.
sıkıntılı bir çekince.
devamını gör...
tam üç kat mı bilmiyorum ama nüfus artışının fazla olması genellikle eğitim ve gelir düzeyiyle alakalı bir durumdur. eskiden türk nüfusu da aynı şekilde artıyordu. 3 milyonluk nüfus 50 yılda 60 milyona yükselmişti. kürtler'de de artık gelir düzeyi ve eğitim seviyesi süratle artmaktadır. eski kürt nüfusu artış hızı da zamanla düşmektedir. 20 yıl sonra ne türklerde ne de kürtlerde 2 çocuk yapan bulanamayacak. böyle gelmiş böyle gidiyor.
devamını gör...
erdoğan'ın en az 3 çocuk ısrarının altındaki sebep. zaten en az 8 çocuğu olan adama en az 3 diyecek hali yok, hedef kitlenin o taraf olmadığı belli.
demografik değişimin ne getireceği hiç belli olmaz. hayr hayr deyu felakete de sürükleyebilir. bütünleşmeden ziyade parçalanma, savaş getirebililir. netekim bunun için elini ovuşturan güçler halihazırda planlarını yürütmekte. suriye'de abd ile pkk el ele. o cephe kapandığında sıradaki cephe diyarbakır olacak, şırnak olacak, hakkari olacak, van olacak. şu anda hdp doğuda bu kadar güçlü iken, gelecekte işler daha da kızıştığında bölge halkının takınacagı tavrın 'o kafa'dan yana olmayacagının garantisi yok. e bu tek başına rejimin günahı da olmaz bi yandan. yanisi güzel ve yalınız ülkeyi daha da zor günler bekliyor.
devamını gör...
kürtleri niçin öldürmeliyiz tipi başlıkar, hatta vs ler beklediğim durumdur. içinizdeki faşiste oha deyin lan.
devamını gör...
birisinden duymuştum. tayyip her yerde "en az 3 çocuk" derken doğuda "3'ten fazla yapmayın" diyormuş. denge meselesi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar