kurt seyit ve şura

fragman izler izlemez insanda dans etme isteği uyandıran, sadece kıvanç tatlıtuğ için bile izlenmeye değer dizi.
nermin bezmen romanı aynı zamanda.
devamını gör...
erkek adama "kıvanç tatlıtuğu da hakkat yakışıklı adam la bebe" cümlesini kurdurtan fragmana sahip olmakla beraber, "kıvanç tatlıtuğ'a partner olması için bula bula o kızı mı buldunuz la bebe" cümlesini de kurdurtan dizidir.
devamını gör...
ilk bölümünün maliyeti 2 milyon tl imiş, bu türk televizyon tarihindeki en yüksek bölüm maliyetidir. kıvanç tatlıtuğ'a ödenen para ise aylık 260 bintl, bu da şimdiye dek bir oyuncuya ödenen en yüksek meblağ olarak kayıtlara geçmiştir.
devamını gör...
--- alıntı ---

kurt seyit ve şura’nın oyuncu kadrosuna dahil olan serdar gökhan, dizinin başrol oyuncusu kıvanç tatlıtuğ gibi talihsiz bir kaza yaşadı. yeşilçam’ın usta oyuncusu at sahnelerinde düşerek iki kaburgasını kırdı.tatlıtuğ, kazadan sonra iğnelerle çekime devam edebilmişti. gökhan ise kremle yapılan tedaviyle çalışabildi.

--- alıntı ---
devamını gör...
fragmanı her izlediğimde (mütemadiyen dönüyor) er ryan'ın çıkarma sahnesini anımsatıyor bana. şöyle eli yüzü düzgün bir savaş yapımı olsun bir de bizim savaşımızı anlatsın daha başka bir şeye gerek yok. yalnız kıvanç tatlıtuğ kendini çok iyi geliştiriyor ve bu role kuzey tekinoğlundan daha çok yakıştı elinde mauser ile.
devamını gör...
gözümü kırpmadan izlediğim dizi. kendimi bir an için dizinin içinde buldum. normal şartlarda dizi izlemeyen ben sonuna kadar bu diziyi izleyeceğime and içiyorum.
sevgili kıvanc sen napmışsın, nasıl bir adamsın sözlükteki çoğu kızın gözleri doldu, ağızlarından salyalar aktı, elleri ayakları titredi. manzara gibisin bakınca imana geliyor insan.
şura olmamış efendim olmamış keşkem daha naif bir kız bulsaydınız. kurt seyit gibi asil bir adama daha bebek yüzlü bir şura tercih ederim. neyse ya şura bahane, kurt seyit şahane!

devamını gör...
jane austen romanlarından aparma, biraz milliyetçilik damar yolu açmak isterken kolda derin morluklar bırakacak gibi bir dizi.

sarışın sevmeyiz ama kıvanç pek bi rus olayım derken adanalı kaçmış...
bir de töbe estgf. o kız niye öyle ebleh ebleh bakıo ?
kızın adı alexandra ise niye şura olarak kısaltıyor bu ruslar?
ayrıca kötü kadına kırmızı-siyah elbise kızıl saç üçlüsü biraz şey kaçmamış mı?
son olarak babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi
?

iyi de sordum çok güzel iyi de sordum fakat çok seri sordum!
devamını gör...
klasik türk http://dizisi.değil petersburgda aya gidip dizi cekseler yine de malum kafadan kurtulamayacaklar.adamlardaki dizi mantığını bir rap şarkısının giriş cümlesi çok güzel özetliyor ama formata aykırı.
devamını gör...
diziyi izlemedim ama görünen o ki kurt seyit rolünü canlandıran kişi* türk'ten ziyade bir rus'a benziyor.
yanlış anlamayın arkadaşlar, türk'ler de pek ala yakışıklı olabilir ama ekseriyetle belki öteki dünya'da*.
devamını gör...
dans edecekleri salonun içinde şura dan çok daha güzel onca kız varken esas oğlanin melül melül sadece ona bakışları, kabaran horoz gibi etrafında raks etmesi ve tabi esas kızımızında botoks yemiş gözlerle'ben kimim nerdeyim ben' minvalindeki bakislariyla yazık ettikleri dizi.
devamını gör...
rus kızı diye saçları ille de sarı olsun hastalıklı ısrarı sonucu, farahcığımın ne sönük hallerde arz-ı endam ettiği dizi. kahve olsaydı halbuki çok daha fresh ve natürel duracaktı. bunu da mı ben öğreteyim, koyu renk saçlar kendisini çok daha beyaz gösterebilirdi üstelik, solgun olmaktan öte. daha asil dururdu ve varoş bir algı da yaratmazdı, görsel açıdan da daha uyumlu bir çift görmüş olurduk. ama gene de olmuş, farah bu işi kotarır bence.
devamını gör...
--! sezon1 bölüm 2 !--

esas kızın saç rengi biraz oturmuş bu bölümde, çok çiğ duruyordu iyi olmuş. gelecek bölümden ümitliyim daha koyu bir sarı olur gibime geliyor. sezon sonunda kızıla bağlarız bu rengi nasipse ...
kıvanç sarışın olabilir ama o eller tam bir adanalı bağ-bahçe işçisi eli , tarla mı sürüyor boş zamanlarında en kısa zamanda çözeceğim.
varsayalım 40 dakikalık bir bölümdü 35 dakikasında kıvanç gitti-geldi 3 kere gördüğü kızı öptü, aşkını ilan etti.alt metin olarak almamız gereken ders çok büyük aşk bu !!

--! spoiler !--

gece boyu sözlük yazarlarına malzeme sunan dizi. *

(bkz: soğuk petrograd gecelerinde incecik elbiselerle dolaşan kadınlar)
(bkz: evinde kış bahçesi bile olmayan fakirler)
(bkz: muhteşem süleyman ile kurt seyit dizilerinin ortak noktası)
(bkz: kurşunun üzerinde adının yazması)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar