kürt

1. (Tematik)
türkiye cumhuriyetinde zenci muamelesi gören,bazı ırklar gibi sevilme ve kendini sevdirme kaygısı taşımayan,olduğu gibi görünen,hakkını isteyen,halkının tamamının pkk gibi bölücü gruplarla sürekli anılan,ön yargılı bir şekilde yaklaşılan ve tanıdıkça tanıyanların bir çoğunun bu önyargısından utandığı,gururlu,yiğit, ve mensup olduğum için her daim gurur duyacağım ırktır.
devamını gör...
3. (Tematik)
üç yılını diyarbakır, urfa, mardin üçgeninde geçirmişŸ olan şŸahsıma ömrü hayatımda görmediğŸim misafirperveliğŸi gösteren ırktır, insanlardır. arada kötüleri sapkınları yok mudur, tabii ki vardır, ama hangi ırkın yok ki ?
devamını gör...
5. (Tematik)
türkiye'de yıllardır görülmezden gelinen,inkar edilen,dilleri,stranları yasaklanan ve ne hikmetse son yıllarda kardeş ilan edilen dünyanın belkide en ezilen halkı.
devamını gör...
9. (Tematik)
cok acilar cekmis bir toplum. yillarca ugradiklari baskilardan dolayi ezilmis toplum.. bunun en buyuk gostergeside su 4000 yil meselesi. turkiye cumhuriyeti ilk kuruldugu zaman, turklerin ne kadar buyuk nekadar gorkemli bir toplum oldugunu gostermek icin gunes-nil teorisi ortaya atildi ve hatta devlet trafindan desteklendi. gunes sumer gunesini nilde misiri temsil ediyordu, yani tum toplumlar ve medeniyet turkler trafaindan olusturuldu deniliyordu. tabiki dupe duz vede tartismasiz sacmalikti ama millet olmak icin devlet destekledi. bu 4000 sene olayida kurtlerin eziklikleri. dahasini da soyliyeyim de tam olsun: almanyada bir pkk ile tanistim, kendisinin donercisi var. bana dediki fransizlar ile kurtler ayni soydan geliyor ve hatta kirmanci(kurtcenin en yaygin olani) fransizca ile ayni. valla 3 gun kendime gelemedim. gulsem mi aglasam mi? bundan daha sacma bir sey duymadim su hayatimda eger daha sacmasini bilen ve duyan varsa soylesin.
devamını gör...
12. (Tematik)
5000 yıllık tarih.4000 yıllık tarih.tamam güzel.

canım kardeşim niye kendi kendini zor duruma sokuyorsun? olm bizim tarihimiz 5000 yıllık ..tamam kabul ettim.. ne yaptınız 5000 yılda ? bak dünya'ya hizmet vermeni,islam'a önderlik etmeni,devlet kurmanı,hadi devletide geçtim beylik kurmanı falan da beklemiyorum. sadece soruyorum ne yaptınız? 5000 yıllık tarihi olmak sizin bi başarınız değil ki? at denen hayvanda 10000 yıldan beri var ama o'nun bile bi başarısı var insanlara hizmet etmek,onları taşımak vs gibi.

ama sen ne yaptın?yani bi kültürel faaliyetin falan var mıdır? ya da ne biliyim bi şehirleşme falan, bi tarım toplumu falan oldunuz mu bi yerde.. bi zamanlar insanların gıpta ile baktığı bir şehir kurabildiniz mi?

doğrudan ve ya dolaylı olarak kendinize bir faydanız oldu mu? türk'lere ve ya islam'a ve ya dünya'ya demiyorum.sadece kendinize faydanız oldu mu?

bu soruları kendine bi sor,sonra gel bana de ki arkadaş biz şu kadar seneden beri dünya üzerindeyiz soyumuz zart'lara dayanır,de..
devamını gör...
17. (Tematik)
bu toprakların sahibi halktır. ırktır. sürü değil halktır. bu topraklarda herkesin huzur içinde yaşaması için kanlarını vermiş halktır.

edit:en çok kötülenmiş tanım olmuş lan!
devamını gör...
18. (Tematik)
kürtler 5000 yıllık bir geçmişe sahiptir e bunu ben demiyorum araştırmalar diyor. tabi ben şimdi zamana yolculuk için bir makine icat etsem ve faşoları sağlı sollu yanaşın beyler diyip içine doldursam ve taa 5000 yıl geçmişe yollasam ve orda kürtleri görseler yine de faşoluklar bitmez.
(bkz: 5000 yıl boru mu)
devamını gör...
19. (Tematik)
aslanlar kendi tarihlerini yazana kadar avcılık hikayeleri avcıyı yüceltecektir.

kürtler için herkes fikir sahibidir, bir şeyler okumadan sadece resmi tarih tezleriyle yaşayanların tarihte hiç devlet kuramadıklarını iddia ettikleri halktır. lise mezunu olabilecek kadar eğitim alanlar hatırlayacak olurlarsa medeniyetler tarihi içerisinde işlenen iran medeniyetinde persler ve medler zikredilir. perslerin çok büyük bir uygarlık olduğu söylenir medlerini ise hiçbir iz bırakamayan bir topluluk olduğu ifade edilir. işte o işlenmeyen sadece adı zikredilen medler kürt uygarlığıdır.

her müslümanın idolü olması gereken selahaddin eyyübi iddia edilenin aksine ne türk ne de araptır, kürttür. ee ne diyelim biz değil, yalan söyleyen tarih utansın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar