kürtçe konuşmayacağım

olması gerekeni yapmış öğretmenimizdir. burası türkiye cumhuriyet.
devamını gör...
faşistliğe vurmanın siyaset yapmanın bir anlamı yok arkadaşlar. öğretmen yabancı olabilir. ve çocukların türkçe öğrenmesi için bunu yapmış da olabilir. biz anadolu lisesinde okuduk. bizim de sınıfta türkçe konuşmamız yasaktı. yani eğitim için yapılmış bir uygulamaysa bir şey diyemem. ama aksi yönde faşizan bir durum varsa elbette yanlıştır.
devamını gör...
ben ilkokuldayken arkadaşım kürtçe konuştuğu için müdür tarafından kürtçe azarlanmıştı. varın gerisini siz düşünün.
devamını gör...
türk düşmanı olabilecek bir kişinin provokasyonu da olabilir. kimbilir belki de öğretmenin ayagini kaydırmak istemişlerdir. şikayeti türkçe yapması da ilginç tabi.
devamını gör...
sebebini düşünmeksizin hoş olmayan bir durum. hele de bunu bir ilkokulda yaptılarsa. bari ders içinde kürtçe konuşmayacağım yazsaymış, belki o zaman eğitime yorardık.
devamını gör...
dışarıdan bir öykü gibi okuduğumuz bu haber, hayatın içinde her birimize/hepimize yönelen şiddeti sıradanlaştırıyor. ne şiddeti lan mı? andrea ve antonio frazzi kardeşlerin bazı çocuklar filmini tersine yorumlamamı hiç istemezsiniz. kafa açarım, delirirsiniz. ana dilde eğitim hakkı diye bi unsuru göz ardı edenlerin anlamayacağı bi hal bu. bunnarı yazıyom diye aha bölücü deneceğinin de farkındayım. derseniz deyin, umurumda deel. kendini ifade etmek, hemi de bilmediğin bi dilde kendini ifade etmek çok zor. ifadesizlik çocukkene daha zor. eline gücü geçirmiş pedagojik formasyonu neresiyle aldığı belli olmayan örtmenlerin resmi çığırtkanlığının gölgesinde, bilmediğin bi dilde kendini ifade etmeye çalışmak. offf çok zor. nese ne uzatıyom lan. faşizan tavrın bitmediğine şahidiz.
devamını gör...
desteklediğim öğretmen. hiç romantizm yapmayın boşa.

not: eksi veren faşistler nasılsınız?
devamını gör...
niyet ne olursa olsun bildiğin denyoluk. aynı şekilde bir alman okulunda türkçe konuşmayacağım, fransız okulunda arapça konuşmayacağım yazmak da denyolukdur. insanların anadilini konuşmasını engelleyemezsiniz, engelleyemediniz zaten, yanında başka diller öğretebilirsiniz sadece.
devamını gör...
konuyu bilmiyorum ancak biliyorsa konuşsun bence. niye konuşmayacakmış.
devamını gör...
sonuna kadar haklı söylem . kürtler kim köpek ki, türk'ün devletinde kürtçe konuşuyorlar? sadece türklerin var ettikleri devlette kürtçe konuşmak șer'en de caiz değildir. hatta küfürdür. türk 'ün dilini kürtlere öğretme gayretinde olan bu asil öğretmen bulunmalı ve göğsüne türklük nişanı takılmalıdır.
ne mutlu türküm diyene!
(bkz: mustafa kemal atatürk)
devamını gör...
2017'yi 1997 ile karıştıran bir andaval daha... afferin lan, bu kafayla gidelim, sonra adamlar referandum falan istesin ayrılmak için.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar