kurtlar vadisi

bu dizinin abuk, sabuk, boş, gereksiz, yalan, ziyan, komik, tırışkadan, ısmarlama olmadığını düşünüyorum. bunun yanında ticari kaygıları olan, kar amacı güden bir yapım olduğunun farkındayım. ayrıca oyunculuğunun ve senaryosunun yeterince kaliteli olmadığını ancak mevcut şartlarda daha iyisini göstermenin de pek mümkün olmadığını iddia ediyorum. gelgelelim aslında ben ne diyorum?
diyeceğim o ki, biz daha iyisine ihtiyaç duyuyoruz. şiddete şiddetle karşı koymayı yöntem ve araç olarak göstermeyen, hukuk dışı yapılınmalara karşı dahi (pratikte diğeri kadar etkili olmasa da) hukuki yöntem ve araçları öneren, meşru olana vurgu yapan ve 'senin-benim meşrum' yerine baştan sona 'herkesin meşrusunu' arayan bir yapıma ihtiyacımız var bizim. olana değil, olması gerekene parmak basmalı birileri. şiddetle ve hukuk dışı olanla mücadeleyi hukuksuzluğa sapmadan etkin olarak yerine getiren savcıların, hakimlerin ve polislerin hikayeleri anlatılmalı bu ülkede.
son olarak bir sır vereyim mi? bunun için hayali senaryolara ihtiyaç yok. yüzlerce kahramınımızın binlerce şanlı hikayesi var. örnek mi? åžehit emniyet amiri semih balaban. belki polat gibi bütün uzakdoğu sporlarını bilmiyordu. belki keskin nişancı değildi. belki insan vücudunu kemik, iç organ ve damarlarına kadar uzman bir doktor düzeyinde bilmiyordu. belki çıplak eliyle beş kişiyi dövemezdi. ama ölüme fütursuzca en önde koşacak kadar cesur bir yüreği vardı. allar rahmet eylesin.
devamını gör...
dizilerin genel olarak hepsinin kötü olduğunu düşünürüm tamamı vakit kaybıdır. fakat her bölümünde babasız çocukların doğumuna sahne olan, sapknlığın tavan yaptığı, 500 metre karelik villada aile içi iğrenç ilişkilerin konu edildiği dizilere nazaran daha izlenilebilirdir.

uzun zaman boyunca türk kontrgerillasının aleyhinde yayın yapıp akp politikalarına paralel şekilde yayın yaparken, birden 1 aylık bir ara vermiştir.. 1 ay sonr tekrar başlayan bölümlerinde ergenekon lehinde ve akp aleyhinde bir dizi ile karşılaştım...

devamını gör...
kesinlikle ergenekon dalgası ,dolayısıyla abd ile bağlantısı olduğunu düşündüğüm bir dizi,hem zaman hem mekan ve en önemlisi olarak psikolojik olarak bu milleti hazırladılar.önce kendi içinde ve ülke içersinde öz muhasebe yapılmasına teşvik edildi,daha sonra gelişen olayların merkezi sistem ile yönetildiği kanaatına vardırıldı,bakıldığında halk uyandı gibi görünsede toplum bir çok şeye evelinden hazırlandı ve başarılıda olundu
misal; anketlerde gerek tsk nın en güvenilir kurum olarak çıkması,gerekse halkımızın mehmetçik e olan sevgi bağı,ve saplantısı belkide dünya genelinde olmayan bir bağımlılık ölçüsüydü.anadoluda asker dendiği zaman hürmet ve sevgi doruklara çıkar,keza kırsal kesimlerde buna dahildir.kurtlar vadisi dizisinde devletine ihanet eden rütbeliler,subay astsubaylar,veya generaller rol gereği canlandırıldı,öyle ya bakıyorsunuz bir bölümde bir general devleti satıyor,halka ihanet ediyor,veyahut bir albay ihanetin içinde ihanetler de bulunuyor.
böylelikle halkın nazarında tsk yıpratıldı,hee demek ki askeriyenin içinde bunlar da olabiliyor,hee demekki askerde ihanet edebiliyormuş düşüncesi şırıngalandı ve akabinde ergenekon dalgasında generallerin ses kayıtları,subay astsubayların çirkin bağlantıları deşifre http://edildi.ve hiç tepki gelmedi neden çünkü toplum buna evelinden hazır hale getirildi.
kurtlar vadisi dizisi olmamış olsa idi,ve siz ergenekon adına çıkıpda bir general şöyle yaptı yada bir albay şöyle ihanet etti demiş olsa idiniz,size kimse inanmaz üstüne linç ederdi.
çünkü bizim toplumda asker dendiği zaman suların yönü farklı akar.
kısaca kurtlar vadisi abd yapımı bir dizidir.
devamını gör...
bu güne kadar kahvede,berberde,lokallerde,okullarda,cami bahçelirinde, hemen hemen her yerde her kesimden yurdum insanının konuştuğu ve kendilerince çözüm yolları üretmeye çalıştıkları konuları * işlemesinden dolayı her hafta izlenme rekorları kıran uzun soluklu bir televizyon serisi. *
devamını gör...
herkes nedense sorulduğu zaman belgesel izler,kitap okur,yürüyüş yapar... pazar kahvaltısını da kaldıralı epeydir oldu,brunchla tanıştık çok şükür... bizi biz yapan değerlerden sıyrılmakta ki aceleceliğimiz öteki olmayı bi halt zannettiğimizdendir... kvp da kimsenin izlemediği,kimsenin sevmediği,muhabbeti açıldığı zaman yok şekerim ben lost a bakıyordum,görmemişim demek için can attığı bir yapımdır... yoktur ama böyle bir şey...kimse kimseyi kandırmasın hepimiz izliyoruz,seviyoruz çünkü rakamlar öyle söylüyor... bir tek benim televizyonumda açıksa nasıl birinci oluyor başka izahatı yok çünkü... başarılıdır,başarısızdır o kısmı belki tartışılır.. ama herkesin izlediği aşikar...

devamını gör...
izlendiğinde fanlarının büyük bölümünde, eline tesbih alıp dolşama,ceketli kunduralı gezme,kendini polat alemdar zattetme olgusunu yaşatan ve o tipleri sokaklara döken bence başarılı ve güzel konuları olan dizidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar