kürtlerden nefret etmek

bölücülüğün yahut vatan hainliğinin, terörizmin, çok çocuk sahibi olmanın, zorbalığın, devlete isyanın, kaçakçılığın, pkk üyeliğinin, fitnenin fesadın, pisliğin haramın, inançsızlığın insafsızlığın, vahşetin dehşetin, kapkacın gaspın..

yalnızca tek bir millete mensup kimselere yönelik olgular olduğunu zannetme gafletine düşmüş kimselerin içlerindeki suçluları farketmemek yargılamamak ayıklamamak temizlememek yok etmemek için gösterdiği inada rağmen, aksine bir topluluğu zan altında bırakarak tek suçlu görme basiretsizliğindeki ısrarından doğan kindir..

mesela ingiliz dostu damat ferit paşayı, demokrasi düşmanı ismet inönüyü, vetolarıyla ve cumhurdan kopuk cumhur reisliğiyle akıllarda kalan sezeri, uzanları, darbecileri, medya maymunlarını, din düşmanlarını, halk düşmanlarını, hatta kumarbazları tecavüzcüleri katilleri vergi kaçakçılarını, toplumu yozlaştıran magazin ahalisini görmezden gelerek, örgüt ve çetelerin sadece kürtlerin yönetiminde olduğunu zannedip saldıracak yer arayan köpekler misali düşünmektir belki de..

evet belki de bazı kötü hasletlerin o millette belli miktarda yoğun görüldüğü doğrudur lakin bu da vakt ü zamanında doğuyu ihmal eden, asker ve polis kıyafetiyle terör suçu işleyenlerden habersiz kalan, hain korucuları dost olanlardan ayırt edemeyen, halkı ezen örgütle işbirliği yapan muhtar ve ağalara göz yuman sözde devletin suçudur..

bugün o diyarlara kimi mezopotamya, kimi doğu anadolu, kimi kürdistan der.. kürdistan diyen de haklıdır çünkü o diyarlarda yüzyıllardır herşeye rağmen ayakta kalmış kültür ve dil edinmiş millet olan kürtler de yaşamaktadır, lakin zannediyorum safiyane ve samimane yaşayan, devletini seven her kürt kürdistan derken bir bayrak yahut ayrı bir devlet değil, sadece toprakları kastetmektedir..

sanıyor musunuz ki pkk sadece kürtlerden oluşur da içinde türk, türkmen, çerkez, laz, ermeni, yahudi yoktur??

sanılıyor mu ki o örgüt kendi kendini tedarik ve temin-i erzak eyliyor??

sanılıyor mu ki çok çocuk yapmak kötüdür??

sanılıyor mu ki refah içindeki kimselr isyan ediyor??

sanılıyor mu ki tüm suçları kürtler işliyor??

sanılıyor mu ki bu kargaşadan onlar memnun??

sanılıyor mu ki bu nefreti onlar çok benimsiyorlar??

sanılıyor mu ki çanakkale de kafkasya da onlar savaşmadı??

sanılıyor mu ki onlardan entellektüel yahut alim çıkmıyor??

sanılıyor mu ki kürtler komple Allahsız??

tövbe tövbe..

---mevzularını körükleyen ilginç, bir o kadar da kökü psikolojik rahatsızlığa dayanan nefrettir..
devamını gör...
ırkçılığın daniskasıdır.benim gözümde namaz kılan kürt kardeşim,namaz kılmayan türkten daha efdaldir.üstünlüğün ırkta değil takvada olduğunun bilincinde olmalı insan.veda hutbesini her müslümanın anlaya anlaya bir daha okuması gerekir.hele ki şu günlerde...
devamını gör...
“ey insanlar, rabbiniz birdir. hepiniz, âdem’in çocuklarısınız. âdem ise, topraktandır. Allah katında en şerefli olanınız, takvâca en ileri olanınızdır. arabın arab olmayan üzerine bir üstünlüğü yoktur. arab olmayanın da arab üzerine bir üstünlüğü yoktur. siyahın beyaz üzerine bir üstünlüğü yoktur. beyazın da siyah üzerine bir üstünlüğü yoktur. üstünlük sadece takvâ iledir.” (bk. cem'u'l-fevâid, 1/510, hadis no: 3632)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar