15 temmuz'un gazileri ile
şehitlerinin yakınları hala hayatta...
yaraları hala sıcak...

15 temmuz'dan önce
kurtuluş savaşını hak ettiği şekilde anmayanlar
15 temmuz'dan sonra da
aynı anmama eylemine devam ediyorlar...

akp'den önce on yıllardır iktidarda olanlar
niye kutlamamış da akpden bekleniyor?
veyahut siz yaptınız da biz katılmadık mı?
devamını gör...
doğru tespit. ayrıca sabah yürek yediğini düşündüğüm yazar beyanatı. hiç olur mu öyle şey? oturdum seri eksi oy akışını izliyorum, linç tadını aldıktan sonra vatan haini, fetöcü damgasını her an yiyebilirsin.
devamını gör...
sabahtan beri gördüğüm paylaşımlar bunu destekler vaziyettedir. midem bulandı 15 temmuzla ilgili paylaşımları görmekten. şov yapmaktan vazgeçin artık.
devamını gör...
bir iddia olduğu gibi altı boş bir iddiadır. neye dayanarak bunu söylüyorsunuz? bu ülkede kurtuluş savaşı kahramanları hiç ölmedi. her zaman onları yad ettik. her sene etkinlikler düzenlenmiyor mu? tarih kitaplarımız kurtuluş savaşı hikayeleriyle dolu değil mi? kara fatma'yı bilmeyen var mı? şehirlerimiz kurtuluş savaşı anıtlarıyla ve kahramanlarıyla dolu değil mi? yüz yıldır "düşmanı denize döktük" diyen biz değil miyiz?

15 temmuz henüz tazeliğini koruyan bir olaydır. bunu alıp da başka yerlere çekmeye ne gerek var?
devamını gör...
güneydoğuda ölenlerin şehitliğini sorguluyorlardı bir ara çözüm mözüm ayağına.altyazıları hızlıca geçiriyor haber bültenlerini sansürlüyorlardı.hatta şehit annelerine "farz edin ki evlatlarınız trafik kazasında öldü" "hadi yine iyisiniz kurban kesmiş gibi oldunuz" filan diyen adamlar şehadet mehadet deyince insan bir tuhaf oluyor.

bir de malum adalet samimiyet ve populizm karnelerinin hepsi pekiyi olunca bunların böyle şüpheler doğal.

ama şehidin az önemlisi çok önemlisi olmaz.bu memlekete bir şey katabilmek,onu müdafaa etmek için toprağa düşen herkes şehittir önemlidir candır.soru daima neden hepsi her daim hatrımızda değil?neden canla başla şehadetleriyle bedelini ödedikleri şeylerin kıymetini bilmiyoruz olmalı.

gavura kızıp oruç bozmanın alemi yok.herkes kimin timsah olduğunu gözyaşının renginden biliyor.ha rantı müsaade etmeyip söyleyemeyenin de kendi adiliği.
devamını gör...
geçenlerde muhalif açıklamalar yaptığı için bir şehit annesine soruşturma açmışlardı . akpliler için onları desteklemeyen hiçbir kutsalın kıymeti yoktur, zaten kurtuluş savaşını çanakkale zaferini de bizzat cephede savaşmış olan atatürk ismini anmadan kutluyorlar. her şey ideoloji ve menfaat çevresinde kabul görüyor mayaları bu şekilde.
devamını gör...
bunu diyenler yıllarca 30 ağustos zafer bayramını kadeh tokuşturarak kutladı . milletin dinini duasını gericilik olarak görüp içkili kutlamalarına sokmadı. şehitler için bir fatiha bile okutmadı. şimdi gelmiş aklınca fitne fücur çıkarmaya çalışıyor. hadi uza şimdi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar