kuru öksürük

#tıp/sağlık 

nezle, boğŸaz iltihabı, bademcik iltihabı, fazla sigara içmek, sindirim bozuklukları, gastrit, ishal, kabızlık, bağŸırsak solucanları, ve ses tellerinin hastalanmasından kaynaklanan öksürüklerdir.
devamını gör...
insana, ciğerlerinin ağzına geldiği hissini veren öksürük çeşidi. genellikle kişiyi öksürük krizine sokar ki o an gözlerinizin yerinden fırladığını ve boğazınızın yırtıldığını net bir şekilde hissedersiniz.

edit: doktor cevap versin. bu öksürüğe ne iyi gelir ? *
devamını gör...


pekmez içerisine birazcık karabiber atılarak yumuşatılabilecek öksürük türü.


edit: *
devamını gör...
yeşilçam öksürüklerindendir.hemen akabininde beyaz mendile düşen kan lekeleriyle hafızalara kazınmıştır.en güzel örneği ise erol taş'la evlenmek zorunda kalan hülya koçyiğit'in(sezercik'in annesini oynarken)mendile akıttığı kandır.ek olarak hıçkırık filminde kuru öksürüklü,kanlı mendiliyle hülya koçyiğit karşılar bizi.

sonuç:yeşilçam candır.
devamını gör...
başını yastığa koyduğun an zuhur eder derinlerden, pusu da yatmış bir embesil gibi. gündüz vakti kayıp ve hatta bizden yitiktir. gecenin sessizliğini bir bıçak gibi keser.
devamını gör...
at öksürüğü diğer adidir.cümle içinde kullanilacak olursa 'benim kiz sabaha kadar at gibi taakk taaak oksurdu' .iyi günler.
devamını gör...
ilaç almak istemeyenler için çok pratik bir kocakarı çözümü olan hastalık semptomudur ve kişinin tek yapması gereken şey bir turpun içini delip ortasına şeker döktükten sonra 3 dakika kadar suyunu bırakmasını bekledikten sonra o suyu içmektir.
devamını gör...
böyle illet bir öksürük yok arkadaş. gün içinde pek bir sıkıntı vermiyor ama ne zaman kafamı uyumak için yastığa koysam boğazımı bir gıcık alıyor. öksür öksür bin bir hale giriyorum. aile doktoruma gittim, verdiği ilaçları 2 gündür kullanıyorum bunun yanında kocakarı ilaçlarının her türlüsünü içtim ama ne fayda! geçmiyor geçmiyor! yarın kulak burun boğaz'a gideceğim bir hal çaresine bakarlar artık.
devamını gör...
ciğer söker, kan akıtır, öyle öksürüktür.

Allah şifa versin.
devamını gör...
hayatı yaşanmaz kılan öksürüktür. her seferinde gözlerden yaş akmasına sebep olur. dikkat etmek lazım.
devamını gör...
şiddetli ve çok acılı hastalıkların habercisi öksürük olabilir. zatürrenin, koah'ın, veremin ve akciğer kanserinin en temel belirtisi kuru öksürüktür. aman dikkat...

(bkz: erken teşhis)
devamını gör...
kalabalık ortamlarda daha sık ortaya çıkar. toplu taşımayı çok sever . metroya mı bindin aniden ataklar halinde gelir. bir iki öksürürsün ama kesilmez.. tutmaya çalışırsın falan yok yüzünün rengi değişir insanlar su , şeker falan uzatır nafile..ineceğin durağa gelmeden indirenleri vardır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar