#özgürler 

insanın suratına sağlam bir yumruk yediği andır. böyle box müsabakalarındaki gibi ağır çekimde koca bir yumruğun suratıma indiğini, ağzımın burnumun bir an yamulduğunu sonra kan fışkırdığını hissettim. tam olarak bu. ama ölümcül bir darbe değil tabii. çünkü aptalca olduklarının bilincindeydim neyse ki. şimdi geriye yalnız yeni aptalca hayaller bulmak kaldı ki bunlardan kurtulabileyim...
devamını gör...
"hayaller gerçeklerdir.." diyordu bir düşünür.. başına gelmeyecek olanı aklına getirmiyor kurban olduğum ya rabbi ya rasulallah..
artık nasıl hayaller kuruyorsa kişi.. ya da şöyle diyeyim; hayal değildir o, hayal olsa duramazsın..
devamını gör...
biraz kişisel gelişim kitapları sözü gibi olacak ama , “ yes we can” demeyi denemediğiniz an da olabilir. hayali gerçekleştirmek için adım atmak yerine hayal kırıklığı yaşamak daha cazip geliyor sanırım.
devamını gör...
araştırma görevlisi olma hayalleriyle yaşarken, yaşın 35'i bulması. o yaşta ölseniz de izin vermiyorlar olmanıza. öğretim üyesi olma hayali kurmaya devam edilebilir belki ama o da zor. çok mu şey istiyorum ya, araştırma görevlisi olmak istiyorum sadece. ales'i yds'si neyse vericez, kadro açın yeter. o kadroyu da belli birisi için açmamış olun ama. gençliğim çürüdü bu sevda uğruna resmen.
devamını gör...
maddeye dairse kurulan hayallerin yıkılmasının, onlara ulaşamamanın hiç önemi yok ki... acı olan ne diye sorarsanız, sonsuza kadar devam edeceğini sandığınız beraberliklerinizin, dostluklarınızın, sevgililiklerinizin, onlara dair hayallerinizin gerçekleşmemiş olması... *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar