kuruyemişin çok pahalı olması

misafir geleceği zaman akla karayı seçiyoruz ya hu.
çekirdek çok dağılıyor. kaju,antep fıstığı yanından tanımıyormuşuz gibi geçiyoruz.
devamını gör...
her şeyin çok pahalı olmasının bir sonucu. evde giymek için eskidikçe yenisini aldığım bir lcw tişörtü var, yıllardır üretiliyor farklı renklerde. 3 yıl önce outlete girmesini bekler 17 liraya alırdım. bugün baktım 50 lira olmuş. outlet de aynı. eziklenmekten usanan lcw halkın kahramanlığı gömleğini çıkarıp sosyete pelerini mi takmaya karar verdi yoksa cidden piyasa mı bu bilmiyorum ama gerçekten her şey pahalı. her şeyin çok pahalı olduğunu söyleyip duran insanları hiç sevmedim fakat her şey gerçekten çok pahalı. durup durup söyleyesim var. 100 liraya sadece 2 tane tişört alınabilmesini aklım almıyor.
devamını gör...
biz fakiriz ondan olabilirmi acep, komple halk fakir, lan bir kazak nasıl indirimde iken 80 tl olabilir bu kışı ciddi manada tişörtle geçirme kararı aldım, üstüme ceket giyer, böbreklerime taş basarım ama bir kazağa 70 80 tl vermem,.
devamını gör...
kuruyemişçiden, çekirdek alırken mırıldanmışım,
ben; zengin işi olmuş.
kuru yemişçi, kuruyemişleri koyduğu, camekanı işaret ederek, en uçtaki göze bakmamı sağladı. orada gördüğüm bademdi. fiyatı çekirdeğinkinden çok çok fazlaydı.
şimdi anlamıştım, niye insanların patlamış mısıra yöneldiğini. evde patlat ye. sudan ucuza geleceği kesin. her akşam yiyince bıkarmıyım? haşlanmışı ishal yapar. patlamışı ne yapar?
bendemi öyle yapmalıyım düşüncesi kafamda kuruyemişçiden çıktım...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar