kuş sesi

mart ayında çoğalmaya başlayan, kış boyu delicesine özlendiğinin farkında olan , başka hiçbir muadili olmayan ses.
kuş sesi olmayan bir bahar düşünülebilir mi? hayır.
devamını gör...
su sesi ile birleştirip üzerine bir de rüzgar ve çekirge sesi eklerseniz, olur, güzel olur. ama insanı doğada seyirtme, kırlarda koşturma, papatyalardan taç yapma isteği ile imtahan eder.
*
ne ağır imtahandır başındaki sakarya. binbir başlı kartalı nasıl taşır kanarya?
devamını gör...
bazı şeylerin varlığı bize sıradan geliyor. alışıyoruz. mesela şu anda dışarıda öten kuşlar. ya bir gün dışarıdan hiç kuş sesi gelmeseydi. günü tamam eden bu sesler bir anda yok olup gitseydi. anooov.
devamını gör...
ınsana topraktan geldigini hatirlatircasina huzur veren seslerdir. ılgisi dogadan geliyor.

neyse konumuz bu degil. yaz aylari icin ikamet edindigimiz koyde, uyandigim vakitler -sabah veya oglen- aman Allahim surekli bir sinyal otuyor. ama durmaksizin. boyle inceden, tiz ve rahatsiz edici. ustelik ritmik, gayet duzenli. evlerden gelmiyor hayir. araba sinyali de olamaz herkesin arabasi bahcesinin icinde zaten. koyluler bir sey mi calistiriyor, o da degil. birkac gun delirircesine sesin sahibi objeyi aradim-bulamadim, camlari orttum yetmedi panjurlari kapattim. seslere karsi hassas olabiliyorum evet. (diger tanima gonderme) tabi nerden bilsin sehir cocugu. biraz sonralari farkettim ki bu inceses bir kustan geliyor efendim. kendini insanligi rahatsiz etmeye adamis, and icmis bir kus sanki. sesini tasvir edisim yeterli gelmis midir emin degilim. cinsini bilmiyorum, kendisini gormedim. tanismadik henuz. ama yuce Allahim ne guzellikler yaratiyorsun; kus seslerini ve dogayi cok seven biri olarak bile ben bu sese kac yil oldu, hala daha zor katlaniyorum. her zaman duymuyorum yalan degil, alistim sayilir. ama nadir anlarda da olsa, ah cici kus seni yakalayamamak oyle guzelki, diye sayikliyorum bazen...

ve tum guzel yaratiklarin icin sukrediyor ve asla hicbirini yalanlamiyorum Allahim, sozluk sahit. *
devamını gör...
" nasıl olsa yine bir gün
döneriz bu yollardan geri
senin bir elinde bir mendil
öbüründe kuş sesleri."


kuş sesleri...çocukluğum, yorulup eve koşmalarım. ağustos sıcağında öğle uykularım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar