kütüphane aşkı

kitapların çokça bulunduğu mekan olan kütüphanelere duyulan karşılıksız sevgi.

ama esas bahsetmek istediğim tabi ki bu değil. klişelerle gelmem sana ey sözlük. şimdi, insanlar kütüphanelerde ders de çalışsalar, araştırma veya ödev de yapsalar bir bunalma bir isyan periyodu yaşarlar. herkes de ders çalıştığı için yeterinde sosyalleşemezler. konuşulacak konular da kısırdır.
nasıl çok mu zor sizin kpss?
üds de kalmış haydi hayırlısı.
ne olacak bu tus'un hali?
filan. hal böyle de olunca, azcık olsun normal bir muhabbet içerisine giren kişiler, can sıkıntısının da etkisi ile aşık olurlar. daha doğrusu öyle sanarlar. az biraz mola verseler, bir sigara kahve yapsalar geçer halbukl ama, üşeniyorlarsa soğukta dışarı çıkmaya demek ki.
hep bunlar dumansız hava sahasının yüzünden! haybin sağlık bakanlığı. zaten logosu da değişmiş. sarmaşdolaş yılanların yerini, yıldıza hoplamaya çalışan insancık figürü almış. oradan performansın önemine de dikkat çektiniz, taaam taaam anladık ama ne istediniz caanım yılanlardan. yıllar yılı sarılı duruyorlardı, ayırdınız. Allah ayırmasın sevenleri. amin.
devamını gör...
yaz tatilinde her sabah 9'da benle birlikte kütüphaneye gelip akşam 5'e kadar bomboş salonda elini masaya dayayarak hiçbir şey yapmadan şuursuzca ve günlerce suratıma bakan o sapık çocuğu aklıma getirse de temelde kitaplardan dolayı gelişen aşk çeşididir.
devamını gör...
türkiye'de nadir görülen bir aşk türüdür. okuma ve kitap alerjisi olan bir toplumuz. bilgiye gereksinim duymayan veya duyduğunu bile fark edemeyen kişiler çoğunlukta maalesef. bu ortamda kütüphane aşkı yaşamak zor. en fazla görücü usulü birliktelik olur kütüphaneyle. o da öğretmen ve hoca korkusuyla. gene karamsarlığım üstümde, hadi bakalım, demet akalın.
devamını gör...
çocukluğumuzda ben ve kardeşlerimde olan aşk. kütüphaneden hiç çıkmazdık. o kadar ki şimdi uzman dr olan kardeşim kitap okurken kütüphane de uyuyakalmış, görevli de farketmemiş kütüphaneyi kilitlemiş gitmiş. tabi kardeşim uyanınca hava kararmak üzere kütüphane bir binanın üçüncü katı, bizimki kütüphanenin balkona demirine bitişik penceresini açıp kapısına doğru tehlikeli bir şekilde düşmeden başının çaresine bakıyor. merak edenler olmuştur, binanın 3. katı ama merdivenler dışarıda bu arada belirteyim. tabi kendisi anlatmasa haberimiz bile olmıcaktı. işte kütüphane aşkı budur. tabi şimdiki nesil kütüphaneyi bilmez o başka.
devamını gör...
filmlere konu olur. çarpılma kitaplar dağılma sahneleri bi dönem ekmek yedi. ardından bunlar kütüphaneye evrildi. birkaç kez yalandan okuma olacak an için mi hepsi.. film sonu bilindik hikaye. kavuşamama. çok satan bayık aşk romanlarına konu olup raflarda kendini bulma..

devamını gör...
katılaşmış film sahnesi. hiç gerçek hayatta olanını görmedim. çünkü insanlar kütüphanede ses çıkarmamak için dikkatli ve özenli oluyorlar. filmlerdeki gibi önüne bakmadan haldır huldur yürüyen olmaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar