laedri uygulaması

(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)

* güzel bir deney olduğunu düşündüğüm uygulama. sözlük'te kamplaşma ve şahsa göre şerbet eğilimi demeyelim, eğilimi geçti, tutumu hakim. kendi adıma sadece ve sadece tanıma bakıyorum, herkeşlere de tavsiye ediyorum.
devamını gör...
biri de açıklamamış ki ne bu? laedri kim ya? oy vermezsek laedri mi olcaz? oy verirsek mi kazancaz bu ünvanı?statü mü bu? kafamda deli sorular. bu da silinecek tanım örneklerine örnek olsun.
devamını gör...
sözlüğü canlandıracağını düşündüğüm uygulama. fakat üslup yazarın silemediği ismidir demiş biri. hasılı biz birbirimizi biliriz yeterki herkes kendini bilsin.
devamını gör...
zeki müren de mi bizi görmeyecek?

büyük ihtimalle kimsenin kimseye oy vermemesiyle sonuçlanacak uygulama.

üstte tanım altta italikli yorum görürseniz monarkdır o. sonracıma, lan oglım falan varsa dei. akp'ye uzun uzun giydiriyorsa ya muhayyer ya paul atreides ya mavera. neşid a3g. risale'den alıntılar narrateur. rö feyyaz. at'lı şeyler ilşah, ikhs veya hyy. haberler cipiu. şimdilik mimlemelerim bu kadar.
devamını gör...
entrylerin sonları hep "x was here" la dolacak hissi uyandıran uygulama. ama iyi olmuş,güzel olmuş çok da iyi güzel olmuş eyyorlamam bukadar.
devamını gör...
tanım üzerinden mesaj yollama olayı bitecek mi yani? hayır bitmeyecekse gül gibi bug olur da biter heralde. ya cogitonline? yazarların oldukları başlıklar görülecek mi? peki başlık istatistikleri?

tanımı: meraktan çatlatan uygulama.
devamını gör...
kitabı okuyup da yazarı bilmemek gibi bi uygulama. ben sevmediğim yazarın da sevdiğim yazarın da kitabını okuyacam yani.. yazarlara oy vermeyi tanımlara oy vermeye dönüştürmek içiniyi fikir olsa da gün sonunda bu ulan belki bu sevmediğim yazar nerden bileyim; yok lan eksiyi basayım ya da oy vermeyim e dönerse ne olcak?
devamını gör...
karşıdaki kim olduğunu bilmeden savunma mekanizması olarak kullanılan yaftalamaların, canı sıkılınca bir başka tarzı kullanarak yazanların trollemelerinin havalarda uçuşacağı, ortamı hareketlendirecek yeri geldiğinde tansiyonu yükseltecek olan uygulama.

şimdi bile millet birbirini az çok tanırken işine gelmediği anda aha bu paralel, aha bu aktroll, aha bu da tam tekfirime layık diye bodoslama gidiyordu. şimdi kimin ne yazdığını bilmeden yine aynı yola girilebilir. ancak yine aynı ön yargılarla birbirinin yazdıklarını okumayan, yalnızca konuşmaya gelmiş olan yazarlara da darbe olacaktır. okumak zorunda kalacaklar gariplerim benim.

fakat madem bir yola girdik, moderasyonun gerek yıldızlı bkz da, gerek başka şekillerde verilebilecek nick tiyolarını sözlük formatına aykırı olduğu için silmesi gerektiğini düşünüyorum.
devamını gör...
benim içün sorun olmayan uygulama. ben zaten yazara değil tanıma oy veriyorum. beğenmediğim tanıma esirgemem veririm eksiyi, beğendiğim tanıma da artıyı. elbette beğenmediğim, beni kızdıran, sinir eden, bu ne böyle be dedirten tanımlar genelde hep aynı yazarlara ait oluyor ama yanlış anlamayın yazarı değil tanımı oyluyorum.
ben yine de her tanımımın arasına subliminal mesajlar yerleştirerekten kendimi belli etmeye çalışacağım ki eksi verenler artı verenler dertlenmesin, maksat milletime hizmet.
devamını gör...
hayırlı olsun dediğim uygulama.

gerçi yazara gore oy vermediğimden beni etkilemeyecektir.

not: noktalama işaretlerini yerinde kullanan birini görürseniz benimdir.*
devamını gör...
tanımları objektif olarak okuyup oylayan yazarlar için problem olmayan lâkin bir sözden,bir hareketten veyahut karşılıklı iletişimsizlikten kaynaklanan yazarlar arası diyaloğun sıfıra indiği kişilerde sıkıntı olacak durumdur. çünkü kişi, hoşnut olmadığı yazarı oylamıyor.oylamak istemiyor. bu uygulama kutuplaşmaları nötrleyecek bir uygulamadır. umarım herkes için hayırlı olur.
devamını gör...
nickin önündeki imza durunca zaten tanır insan kim olduğunu. en kötü yazar sayfa ya da kim butonlarına basınca kim olduğu anlaşılıyor.
devamını gör...
nasılsınların görülmesinin yanında tanım üzerinden mesaj'a tıklayınca direkt yazarın adı çıkıyor zaten. tanım numarasında da nick var. fos oldu uygulama. acil iyileştirmeler gerenk.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar