lagaan

aamir khan'ın fanaa diye saçmasalak filmini izledikten* sonra hint filmlerinden hatta film izlemekten soğumuş birkaç ay dizilerle idare etmiştim ama bu film iyi geldi diyebilirim.

ingiliz sömürgesi altındaki hintli fukaranın yağışsız geçen yılda 2 kat vergi almak isteyen vilayet sorumlusu yüzbaşı russel'la olan vukuatını anlatan bol danslı, şarkılı bir aamir khan filmi. hikayede kibirli yüzbaşı kendilerini krikette yenmeleri* karşılığında 3 yıl vergi almayacağını ama yenilirlerse 3 kat lagaan alacağını söylemesi üzerine gelişen olaylar. hint filmleri klasmanından tavsiye edilir.
devamını gör...
üç saat 44 dakika. aman Allah ım bu kadar uzatmaya ne gerek var diyebilirsiniz ama aamirin olduğu her sahne izlemeye değer. *

neyse asıl demek istediğim bu filmde oynayan ingiliz oyuncuların isimleri lazım kardeşler.hepsinin.

film ile ilgili şunu demem gerek diğer aamir filmlerine nazaran daha geleneksel müzikler ve danslar pek leziz.
devamını gör...
başrolünde aamir khan ın oynadığı bollywood filmi.

aamir khanın yakışıklılığı bile çok uzun olan filmi tek oturumda izlenilir kılmıyor.her on beş dakikada bir şarkı söyleyip dans etmeleri de çok rahatsız edici.öyle ki odamda filmi izlerken ara sıra şöyle bir bakan annemin tepkisi:

+kızım bu fimde niye hiç diyalog yok??film boyunca hep böyle şarkı söyleyip dans mı edecekler??

-!!!???^^&&& *

devamını gör...
yapımcılığını da aamir khan üstlendiği bir hint filmidir. derler ki aamir khan film için çok uğraşmış. özellikle diğer ülkelerde gösterime girsin diye. ingiltere de çin de italya ve fransa da gösterime girdi. sanıyorum aamir khan ın en sevdiği filmi.

lagaan arazi vergisi anlamına gelir. filmde bu vergi ile ilgili sıkıntı çeken köylüleri ve köylülerler ingilizlerin çatışmasını anlatır. belki biraz daha kısa olsa daha çok kişi severdi. hadi hep beraber kriket oynayalım, kriket öyle değil böyle oynanırdan ziyade ingiliz sömürüsüne bir tepkidir film.


soundtracke gelince
(bkz: ghanan ghanan)
(bkz: mitwa)
(bkz: radha kaise na jale) yöresel hint dansı. çubuklarla oynuyorlar bunda mesela.
(bkz: o rey chhori)
(bkz: chale chalo)
(bkz: o paalanhaare)
(bkz: lagaan)

tam adı:lagaan evvel zaman içinde hindistan da
devamını gör...
evet biraz fazla uzun ancak bitmeyecek gibi değil. bölüp izlerseniz daha kolay olacaktır.

yorum yapmak gerekirse aamir khan ve yine bir saygı duruşunu hak eden filmi...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar