lahana sarması vs yaprak sarması vs pazı sarması

eveeet yaprak sarması vs lahana sarması vs kara lahana sarmasından sonra yeni versus olsun istedim efeem. şimdi sarma açısından el alışkanlığı gereği bana en kolay yaprak geliyor. ikinci sırada pazı var. üçüncü sıraya lahanayı alalım.
lezzet olarak da yaprak ilk sıraya oturuyor haliyle. ikinci sırada lahana, üçüncü sırada pazı var.
bu arada bahsettiğim kara lahana değil. heç sarmadım bilemiyorum o sebeple. en kısa sürede deneyeyim onu da. yine de beyaz lahana şimdilik candır.
devamını gör...
kurutulmuş ve sumakla sulandırılmış patlıcanın yerle bir ettiği versus. patlıcan mümkün ise mezopotamya güneşinde kurusun. ağzımızın tadı biraz nemrutlaşsın, marduklaşsın, araratlaşsın.
devamını gör...
lahana da yaprak değil mi? yani lahanın yaprakları değil mi o sarma yapılan? nasıl oluyor hem yaprak sarması hem lahana? bizim oralarda lahana yaprağından ve üzüm yaprağından yaparlar. *
devamını gör...
etli lahana sarmasının yerini hiçbiri tutamaz evet incecik ve bir örnek sarılmış yaprak sarması dahi. hatta bizim buralarda bayramda lahana sarması yenilen ilk ev aşiretin yönetim merkezi kabul ediliyor. bu yüzden az gelin kaynana kavgası yaşanmadı.
devamını gör...
data olması açısından şahsi sıralamamı yaptığım versus.

bilen bilir beypazarı'nın yaprak sarmaları bir ayrı olur ve benim memleketim beypazarı. ancak ilk sıraya yaprak sarmasını koyamayacağım. zira, pazı sarması yoğurtla daha bir güzel olmaktadır yaprak sarmasına göre. lahana sarmasından ise hoşlanmam, onu sevmem ve koklamak istemem. evet, koklamak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar