laik atak geçiren kemalist kadın

#haber  #siyaset  #sosyal  #yaşam 

havaalanında sarıklı bir kişiyi görünce deliye dönen kadın. adam ailem çocuklarım var ayıp oluyor diyor ama kadın cazgırlığa aynen devam ediyor. Allah bunları bir daha iktidara getirmesin.

buradan
devamını gör...
nesli tükenemeyen tayfadan birisi. ablanın haberi yok ama dediği yasayı atatürk bile o kadar sallamıyordu. ben buradan kendisine söyleyeyim.
devamını gör...
"mahalle baskısı, yaşam tarzına müdahale" diye bir taraflarını yırtanlar ne diyecek acaba hakkında.

buyrun; iktidar olamadıkları halde böyleler, maazallah bu zihniyetin iktidar olduğunu düşünsenize?
devamını gör...
bu kadının, bu başlığı açandan ne farkı var. kimse kimsenin giyimine, kuşamına, diline, dinine, ideolojik görüşüne ve yaşayış şekline karışamaz. nokta lan.
devamını gör...
iktidar geyiği yapanlara hatırlatma : iktidar olabilmesi için halkın çoğunluğunun oyunu alması gerekiyor bu zihniyetin, o zaman da sorun kalmıyor zaten, halkın çoğu böyle düşünüyor demektir, milli irade falan yani. kapiş.

tanım : şovmen laikçi bi teyze. nesilleri tükeniyor, agresyon bundan kelli.
devamını gör...
ulan biz kime karıştık. kime sen içki iciyorsun şort giyiyorsun diye çemkirdik. hemen zeytinyağ gibi üste çıkmayın.

ışte siz busunuz.

t: sözlükte de bulunan zihniyetteki kadın.
devamını gör...
düşünüyorum bu teyzeye denk gelse idim olabilecekleri. eskisi gibi sindirebileceklerini zannediyorlar ama yanılıyorlar. kusura bakmayın ama oturduğum muhit itibariyle şunu diyebilirim ki, inanılmaz cüretkar, ahlak yoksunu ve ferasetsiz insanlar bunlar. öyle çoklar ki, bakışınızdan bile nem kapabilen bir zihniyetten bahsediyoruz. ama mahalle baskısı var şortla dolaşamıyom. he yavrum he.
devamını gör...
teyze son 10 seneyi resetlemiş sanıyorum. nasıl bir dinazor kafasıdır bu ya. sana mı soracak nasıl giyeceğini. o kanunu yazanlar kime sormuşlar da koymuşlar, halkın uymasını bekliyorlar. bir avuç, gücü elinde bulunduran azınlık istediğini yazmış koymuş, sonra da "soç oşloyorsonoz." en büyük insanlık suçu işlendi asıl 90 sene önce kimse hesap soramıyor.

ulan bir de biz bu adamlara niye oy veriyoruz, ne işi var o maddenin hala orda ya. okuduğu madde de din adamlarıyla ilgili sanırım, halkı bağlamıyor aslında. boşa parçaladı kendini iyi mi.

not: nasıl sinirlendiysem, hiç tarzım olmayan bir şekilde yazmışım. ulan falan. ama hak etmemiş mi.*
devamını gör...
yarın inadına cübbe sarıkla sokağa çıkıp laik muhitlere gidesim var. teyzeye bak sen ya! begenmiyorsan yallah fransaya!
devamını gör...
şşşşşşşşşşş demek istediğim bir başlık, bir şuursuzun üzerinden genelleme yapanlara da, bu başlığı açana da....
devamını gör...
bu ülkeden bir cacık olmayacağının ispatıdır. al akp'liyi vur kemaliste.

edit: ne oldu be? sizi birbirinize benzetmem zorunuza mı gitti? hepiniz aynı faşist değil misiniz?
devamını gör...
"kuduuur kuduuur kuduuur" diye sarkilar soylenmesi gereken dinozor fosili. muzeye konmalik tam.
devamını gör...
bu yaşlarda olan teyzelere bişeyler oluyor cidden. menapoz olabilir galiba bilemedim.

evde feysbukta takılıp, mynet okey oymamaktan kalan zamanlarda absürt sayfaların paylaşımlarını okuyup bileniyorlar böyle.

bi teyze var mesela kendini Allah ilan etmiş, müritleri fikan varaghaha.

feysbuku olan baksın halime lafçıoğlu.
gülmekten ölmeli sayfa. *
devamını gör...
angry birds'ün chp kokoş kolları başkanı tarafından gerçekleştirilen çirkin saldırı.

cübbeli abimizin edebini bozmadan sabırlı bir duruş sergilemesi takdire şayan, diğer yolculardan gelen "sizi dinlemek zorunda değiliz" sitemleri bile durdurmaya yetmemiş teyzenin çığlıklarını. ne nefret biriktirmiş içinde be...

devamını gör...
bu teyzeleri izmir'e ait endemik bir bitki türü sanıyordum fakat değillermiș. bayağı yayılmışlar. münbit topraklar tabi, her cins yetişiyor.
devamını gör...
kocası iktidarsız kadınların geneli böyledir.

mutlu bir evlilikte yatak odasının önemini bir kez daha göstermiş çomar kadındır.
devamını gör...
ona "laik" bir sopa lâzım. karşımda bunları söyleseydi muhtemelen sonu toprakta biterdi. bunlara değil iktidar, havada nefes, gölde su yok. ya imha ya itlaf. üçüncü bir şık yok.
devamını gör...
bakın arkadaşlar bu tür teyzeler , yaşayan bir tarihtir. saygı gösterilmesi , şapka çıkartılması , tebrik edilip eli öpülmesi gerekirdi.

eğer bu insanlar olmasa idi biz bugün ingilizin elinde esirdik belki de. ve Allah böyle insanların yüzü suyu hürmetine bizlere nefes alma fırsatı veriyor.

tüm samimiyetimle söylüyorum pepe'den defans nedir , yer tutmak nedir , adam tutmak nediri öğrenebileceğimiz gibi , bu tür cevherlerin ağzından çıkan her kelimeyi bir telefona kaydederek ve eve gidince de defalarca o cümlleri tekrar ederek öğrenmeliyiz. onlar bizim ruhumuz , bize kişiliğimizi veren ve bugüne kadar gerçek bir insan olarak kalmamızı sağlayan canlı örnekler. bir gün sözlük olarak hep beraber ziyaretine gidip o mubarek elinden hepimizin teker teker öpmesi gerekir.

şaka lan şaka. mal değneğinin biridir bu karı. tarihin çöplüğündeki yerini yıllar öncesinden almış bir geri zekalı işte. sana o uçak biletini satan havayolları şirketinin mezarını yiyim lan.
devamını gör...
bağıra bağıra kanun okurken kendisi şapka kanuna uymadığı için cezalandırılmadığı için şükretmesi gereken kadın. metrukiyet denen şeyin varlığından da habersiz.

kendilerini yıllarca ülkenin "asıl" ve "asil" sahipleri olarak gördükleri için kendilerinden olmayanlara alışmak, diğerlerinin kendileri ile aynı statüde yaşayabilmelerine "katlanmak" zor geliyor. düşünsene pis bir sarıklı onunla aynı uçağa binebiliyor, kadın buna nasıl dayansın.
zamanında aczimendi tarikatının üyelerini bu sarık cübbe meselesinden tutuklatmış insanlar bunlar. bildiğin bu yüzden adamları toplamışlardı sonra adamlar ahim'e gittiydi de ahim onları haklı bulduydu.

neyse bu teyze için münferit falan denmiş ama hiç de öyle değil yıllardır otobüslerde trenlerde benim başörtülü bacılarıma *sözlü hatta fiziksel tacizde bulunur bunlar , biz sinmiş tiplerdik sesimizi çıkarmaz kendi kendimize ağlardık falan ama şimdiki gençler bunları ortaya çıkarıyorlar da yeni yeni oluyor sanılıyor.

son olarak; ne zaman karşılıklı olarak kimsenin hayatına müdahale etmeden yaşamayı öğreneceğiz o zaman ülke huzura erecek. bırakın insanlar nasıl istiyorsa öyle giyinsin, öyle yesin, öyle yaşasın.
devamını gör...
ne yalan söyliyim başlık cuk oturmuş. resmen atak hali. yalnız cırcır, vırvırdan videonun sonunu getiremedim. içim daraldı, bu ne yahu..
devamını gör...
kadın haklı beyler
devrim kanunları devam ediyorsa
bu günden itibaren şapkasız sokakta dolaşan kadın ve erkekler için dar ağaçlarını hazırlıyoruz.
bu cumhuriyet böyle kurulmadı mı ?
devamını gör...
sonra filan parti niye seçim kazanamıyor filan...

bi ara adamın paçasından dalacak sandım.
devamını gör...
bu gruba mensup insanlarla sık sık karşılaşırım. benim genel yapım bu kişileri ciddiye almaz. ama bazı insanları gerçekten çok üzüyorlar hadleri olmadan.

üç yıl önce birinci sınıf öğrencilerimi istanbul modern müzesine, atölye çalışmalarına katılmak ve müzeyi gezmek için götürmüştüm. kırk öğrenci olduğu içinde yanıma dört tane velimi aldım. çocuklar ilk gezinin heyecanında, anneleri olmadan ilk defa dışarı çıkmanın telaşında. müze kurallarına harfiyen uyuyorlar. salondaki diğer gezenler onları izliyor. bu zamanın çocuklarının aksine, saygılı, meraklı, kırıp dökmeyen, ilgili... hatta görevliler gelip maşallah ilk defa böyle bir grupla çalışıyoruz diyorlar.

ben ve velilerde onlardan uzakta göz ucuyla kontroldeyiz. fotoğraflarını çekiyoruz. velilerimin üçü çarşaflı biri türbanlı. içlerinden birinin yaşı oldukça genç. iyi ki ben de gelmişim eşimi de alıp tekrar geleceğim hayatımda ilk defa müzeye geldim diye söylüyor bir ara bana. gezmeye devam ediyor. üç tane ellili yaşlarında hanım abla hızlı adımlarla buna doğru yürüyor. ama kadınlar titriyor. uzaktan seçebiliyorum. tehlikeyi sezmiş bir vaziyette yanlarına doğdu hareket ediyorum. kadına yaklaşıyor bu üç kaplan. o ana kadar herkes çocukların çok uslu sakin oluşunu gelip herkes söylediğinden kadın bunlarında öyle bişey diyeceğini bekliyor.
- siz nerden geliyorsunuz? devlet okulumu bu?
+fatihten geliyoruz. devlet okulu. ( benim veli gülümseyerek yanıt veriyor)
-sen kimsin hangi sıfatla bu çocukların başında bu kılığınla buraya gelirsin.
+....... az önce müze mutluluğu yaşayan kadının birden gözleri dolar. titreyen dudaklarla şey şey diyiverir.
bu arada son düzlükte ben yetişirim. buyrun sıkıntınız nedir. bu sınıfın öğretmeni benim bu hanımda benim en kıymetli velilerimden biri. aynı sizin gibi müzeyi geziyor. tabi ben bu sözleri bir eli belinde oldukça sert bir ifadeyle söylerim. yüzüme birşey söyleyemeyip arkalarına dönüp yollarına devam ederler. biri diğerine milli eğitim kimlerin eline kaldı diyordu en son onu duydum. iki laf daha gidip etsem mi diye düşündüm ama değmeyeceği çok belli. daha önemli olan kişiye döndüm bir kaç teselli cümlesi için.

siz değilmisiniz eğitimsizlikten cahillikten dem vuranlar. müzeye çocuğunu getirmiş bir kadını kıyafetinden dolayı yadırgamak sizin haddinize mi. gerçi bunun tersi durumlarda olmuyor değil. ah bu empati eksikliğimiz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar