laiklik elden gidiyeah

#siyaset  #özgürler 

orijinal videoyu da biz koyalım. dün en az 5-6 kez izleyip kahkaha attım. evet video komik. dayının söylemleri, laikliğin elden gidiyeah olması, kurtaj yapıyor olmaları falan güldürüyor ancak yine de bazı toplumsal sorunlar gözlemlemek mümkün. bir kere o hanım ablanın durduk yere gelip de "sen önce dişlerini fırçalamayı öğren" demesi ne alaka? neden söyledin böyle bir şeyi? bunu işiten dayının, hanım ablayı çok kolay bir şekilde vatan haini ilan etmesi ne alaka peki? bu kadar mı kolay vatan hainliği?

videodaki en normal şahıs ise kurtaj esnasında arkada belirip kurtaja dahil olmak için fırsat kollayan şemsiyeli pos bıyıklı abi. evet işte o abi tam da bizden biri gibi normal hareket ediyor.

devamını gör...
ülkenin özeti olan videonun manşetidir.

muhafazakara üstten bakan, aşağılayan, ne dediğini zerre umursamadan didaktik tavırlarla muhafazakarı ezmeye çalışan çağdaş teyze, fikrini beğenmeyen, onaylamayan, alkışlamayan herkesi hain, terörist ilan eden, mevzuyu bi şekilde 15 temmuza bağlayıp kapanışı yapan muhafazakar amca, alttan alttan gülen muhabir. işte yalnız ve güzel ülkemiz.
devamını gör...
röportaja kürtaj diyen hacı gremlin, elinde şemsiye ile arka fon oluşturan bıyıklı dayı, hiç alakası olmamasına rağmen dişlere vurgu yapan teyze ve içten içe ben nereye düştüm diyerek yan yan kameramana bakan güzel sunucudan oluşan rönesans tablosu. izleyip izleyip gülüyorum, neşe kaynağı.
devamını gör...
videonun orijinalini yapan arkadaş bu. ve gördüğüm en iyi yorum.farklı youtube kanallarının bunu paylaşması ve kendi malı gibi sahiplenmesi açıkçası hiç hoş değil. adam bir emek vermiş ve şahane bi şey çıkarmış. ve video şu an trendlere girmiş. emeğe saygı olmalı.

orijinalinden dinlenmesini tavsiye ettiğim son laik bükücü amcanın yeah versiyonu.
devamını gör...
remixli hali o kadar güzel olmuş ki izledikçe neşeleniyorum ya.
amcanın laiklik elden gidiyeah'cıları püskürtmesi ise ayrıca takdire şayan. alkışlıyorum.
devamını gör...
beyni yok ama çok derin fikirleri var, hatta o kadar derin ve karanlık ki amca rus edebiyatının yazarlarını farklı bi perspektiften bakıldığında andırıyor.

özet;
cahil ve sadece cahil olmasının yanında çok cahil amca.
devamını gör...
ya ben bu başlığı troll başlığı sandım ta ki videoyu izleyinceye kadar. o; "hayin" tonlamasındaki inanmışlıkla biz marsa sefer düzenleyebiliriz.
devamını gör...
hangi görüşten olduğu fark etmez ama tavırları güldüren amca. gülmek sorun değil, geyik yapmak da.

yalnız bu eğlenme işi kimseye hakaret etme hakkı tanımaz. aslında kimsenin kimseye hakaret etmek gibi bir hakkı olamaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar