lamborghini murcielago

murciélago

lamborghini'nin autobahn'lar için üretilmiş makinesi. 2001 yılında üretilmeye başlanmış ve böylece damgasını 2000'li yıllara vurmuştur.


ispanyolcada yarasa anlamına gelen bu kelimenin makineye verilmesinin sebebi, arena'da çok ünlü bir boğa'nın adından esinlemesiyledir.
devamını gör...
italyan otomobil üreticisi lamborghini tarafından 2002 yılından beri üretilen iki koltuklu, iki kapılı coupé spor otomobil. firmanın 40. yaşgününü kutlamak için 2003 sonbaharında 50 özel versiyon murciélago da üretilmiştir.

--- alıntı ---

Aracın üstü açık bir modeli 2004 yılında tanıtılmış ve 2005 model yılında satışa sunulmuştur. Murciélago Roadster olarak adlandırılan bu model, performans coupé modeline benzer, ancak fiyatı daha yüksektir.

Murciélago'da Lamborghini'nin V12 motorunun 6.2 litre hacimli bir versiyonu, altı oranlı manuel veya sıralı şanzıman ve dört tekerden çekiş sistemi bulunmaktadır.

Murciélago ismini Cordoba'da 1879'daki bir boğa dövüşünde 24 kılıç darbesine rağmen ayakta kalan ve dövüşe devam eden, sonuçta çok nadir bir olay olan matador tarafından öldürülmeden arenadan çıkma başarısını gösteren Murciélago isimli boğadan almıştır.

--- alıntı ---

http://tr.wikipedia.org/wik...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar