lens kullanmak

alışıncaya kadar zorlanılan, kendine has ritüelleri bulunan alternatif kolaylık. özellikle spor yaparken ve yağmurlu havalarda büyük rahatlık sağlıyor. ama yine de gözlüğün yeri ayrı tabi.
devamını gör...
irade gerektiren iş. arkadaş tamam gözlükten daha kullanışlı daha estetik ama bunun için insan neden kendini kör etme riskini göze alır. *
devamını gör...
sağlık açısından değil de estetik açıdan düşünülmüş bir olay. uğraşmaya değmez.
devamını gör...
hassas gözleriniz varsa ve sık sık kirpik dibi enfeksiyonu veyahut şalozyon olusuyorsa birkac saat ekrana bakinca bile gozleriniz kızarıyorsa sadece ozel gunlerde birkac saatligine tercih edilir.
devamını gör...
gözlükten daha kullanışlı olan küçük icat. kullanması çok rahat ve kırıldı etti camı buharlaştı kirlendi falan sorunu olmuyor.
devamını gör...
hiç de zor olmayan, göz ile uyumlu bir lens seçimi ile gözlüğün verdiği tüm rahatsızlıklardan bir anda kurtulmanın mümkün olduğu eylem.
yıllarca gözlük kullandıktan sonra lensi ilk taktığımda çıplak gözle çevreyi görmeyi ne kadar özlediğimi fark etmiştim.
gözlük görüş alanını daraltıyor, fotoğraflarda ufodan yeni inmiş uzaylı gibi parlıyor gözlüğün camları, eğer küçük yaşta takılması gerekiyorsa çocuğun yakışmadıgını bir kere düşünmesi yeterli özgüvenini sarsılması için. azılı bir gözlük düşmanıyım, evet.
devamını gör...
lenslerimin ustasıyım; gözlerimin hastasıyım.

ilk başlarda çok zorlandım kullanırken. hatta birkaç gün hiç kullanamadım. özellikle lensi gözlerime takmak tam bir işkenceye dönmüştü. bir türlü takamıyorum. ya elimde kalıyor ya göz kapağımın altına kaçıyordu gıcık! hatta birkaç kere lensleri aldığım gözlükçüye taktırdım.

ışte youtube'dan lens takma videoları izliyorum. onlar tek seferde lensleri gözlerine takıyorlar, eğleniyorlar. paso içinden geçiriyor niçin ben lens takamıyorum anne bende o yetenek niye yok! diye söyleniyor..*

hulasa bu lens takma videoları da bir işe yaramadı. bir aylık kullanımlık lenslerimin ilkini gözüme takmaya çalışırken mundar ettim. gözümde acayip batmalar yaptı ve onu attım. sonra zamanla alıştım ve kendi tekniğimi oluşturdum. artık ben de bir lens ustasıyım!
devamını gör...
günlük solüsyon değişimi ve ellerin sürekli temiz tutulması gerekir.
ametist ve kehribar olmak üzere iki rengini kullandım. tavsiye etmiyorum tabii siz siz olun daha insancıl renkler kullanın.
devamını gör...
bir gözüme zümrüt yeşili bir gözüme zümrüt kırmızısı kullanmıştım. bir gün yolda kendi işime bakar vaziyette yürürken bir anda sokak hayvanları koruma derneğinden bir grup kamyonlarıyla gelip önce bana elektirik şoku verdiler sonra yerde titrerken uyuşturup, sonra beni karantina bölgesine alıp 2.5 yıl boyunca üzerimde insaniyet dışı deneyler yaptılar. bu yaptıklarının gözlerimdeki lenslerin renklerinden dolayı olduğunu anlayabilmem tam 2.5 yılımı aldı.
devamını gör...
gözlüğe göre daha az zahmetli olan kullanım. ilk kullanımda tabiki zorlanıyorsun hatta aldığım lensler bitsin tekrar gözlüğe dönerim diyorsun ama alıştıktan sonra ne kadar rahat olduğunu idrak ediyorsun.

sabah elimi yüzümü yıkadıktan sonra takması ekstradan 30 saniye alıyor. akşam yatmadan önce de 30 saniyemi alıyor o kadar.

korkmayın bi deneyin derim.
devamını gör...
danikse cikartmaya da usenme.durumunda goze bile yapisabilmektedir. ozenli olmakta buyuk fayda var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar