letgo

ikinci el eşyaların satışa çıkarılabildiği konum tabanlı uygulama. satılan eşyalar arasında size en yakın olandan başlayarak ürünleri inceleyebiliyor ve çok pratik şekilde eşyalarınızı satışa çıkarabiliyorsunuz. ben programı çok beğendim. ve hemen okuduğum kitapları satışa çıkardım.
devamını gör...
sapık dolu uygulama. türklerin neyine abi böyle uygulama kullanmak? engelleme seçeneği yok mesajı silmek gibi bir şansın yok o yok bu yok. gelişsin biz size geri dönücez cnm.
devamını gör...
2. el bardak ve bira bardağı satan hatta 2 tl ye 2. el ampul satanların bulunduğu site. adam içtiği bardağın resmini çekmiş sonra bir kaç tl ye satışa çıkarmış.

edit: daha ilginç şeylere rastlanırsa editlenecektir.
devamını gör...
bu ülkede hiç bir şeyin amacına uygun kullanılmadığına ve insanların para sevdasına evinde buldukları 50 kuruşlık malzemeleri bile satılığa çıkarıp kendilerini rezil ettikleri bizleri de çıldırttıkları ortamdır. ayrıca dükkan sahipleri bile bu uygulama üzerinden satış yapma gayretinde. haliyle ikinci el işe yarar eşyaları bulmak samanlıkta iğne aramaya benziyor. eğitim şart. yoksa bazı açgözlüler dedesini ninesini de 30-40 liraya satacak kadar zıvanadan çıkmışlar.
devamını gör...
yetersiz bir uygulama,
aradığını bulmak çok zor, hatta imkansız.
rakibi malum dev site varken tutunması zor.
devamını gör...
playstation 2 cihazımı sattığım site bira ucuz gitti ama olsun.**
devamını gör...
zaman zaman çok işime yarayan uygulama. benim derdim bilgisayar ürünleri ve malzemeleri. bazan çok uygun fiyata çok güzel ürünler bulabiliyorum. üstelik yaşadığım çevrede. bulduğumda da hemen gidip alıyorum.

ama tabi bu platformda da beleş mezarcılar veya üç kuruşluk ürünleri 10 kuruşa satmanın peşinde olanlar çok fazla.

amacı doğrultusunda kullanıldığında işe yarıyor.
devamını gör...
arkadaşımın çok kısa sürede odasındaki tüm mobilyalar ile katı meyve sıkacağı sattığı site. annemi ikna edebilsem ben de satacağım evdeki lüzumsuz şeyleri fakat bir gün lazım olur umuduyla ev doldu taşıyor.

ayrıca buradan vakti zamanında vitrin modasını çıkartanları kınıyorum. evin en güzel köşelerinde kocaman vitrinler var ve içlerinde hiç kullanmadığımız kahvaltı takımları, kadehler...

letgodan nerelere geldim kusuruma bakmayın. anneme bu konuda çok kırgınım.
devamını gör...
başlığı görünce istemsizce "çek-yükle-mesaj at, let go ile kolay sat let goo" repliğini söylettiren site. o ne güzel reklammış. en iyi reklam, en fazla akılda kalandır.*
devamını gör...
ikinci el olunca kıllanıyor insan. bozuk çıkma ihtimali var sonuçta. dürüst insan pek kalmadı günümüzde. sorsan ''elhamdulillah müslümanım'' derler halbuki.
devamını gör...
sen git milyon dolarlık yatırım yap,
doğru dürüst menü'n olmasın, kategorin olmasın.
tam bir jungle içinde ürün ara yada sat.
saçma sapan bir şey.
yakında .ezevenk yuvası olmazsa ne oliyim. ahanda buraya yazıyom.
devamını gör...
bugüne kadar ürün satan var mı diye merak ettiğim satış sitesi...ben daha rastlamadım...bir beşik koydum satışa 250 aldım 1 ay kullandım 175 fiyat yazdım gelen mesaj 50 tl ye olur mu kardeş...millet manyak yav..cibindirik dediğimiz kıytırık tülü en kötü elliye satıyorlar adamlar koca beşiğe 50 tl olurmu diye soruyor...

millet herhalde buraya ürün koyanların satmaya mecbur zannediyor..iyi git mağazalardan kazık ye aklın başına gelsin...
devamını gör...
azılı ölücülerin yeni mekanı. sattığınız ürüne gelen ortalama fiyat teklifleri ürüne biçtiğiniz değerin %30 u civarında oluyor. en çok kullandığım butonu engelleme butonu, ölücülük yapana çakıyorum engeli.

buradan 7-8 tane hayatta satılmaz dediğim şeyi sattım.
devamını gör...
ürün alabilen de pek yok sanırım. zira beğendiğim ürünler için gelişen görüşme süreci şu şekilde:
ürünle ilgili satıcıya mesaj atıyorum
satıcı ile fiyat pazarlığı yapıyoruz
ürünü görmek için zaman soruyorum.
şu an şehirde değilim gelince arayacağım.
da arkadaş gelmiyor satıcı gittiği yerden.
devamını gör...
satılan telefonların açıklama kısmında şu yazar:
kılcal çizik yok(!) *
takas yok!
az da olsa pazarlık payı vardır..
not: ölücüler aramasın!!!!!! 11!1!1!1!1!11!1!!
ölücü ne la, kim üretiyor bu tabirleri anlamış değilim, adam malını satıyor; yanisi muhtaç olan kendisi aslında ama triplere bak Allah'ını seversen..
boş beleş muhabbetlere yazmayın!
pazarlık var dedikse de b*kunu çıkarmayın! 1!1!1!1!1!!!!1!!!!!!
havalara bak hele..
edit: imla.
devamını gör...
büyük bir açığı doldurduğuna inandığım ikinci el satış uygulaması. uygulamanın güzelliği alışveriş yapmak değil. asıl güzelliği artık ticaret hayatında yok olan pazarlığı tekrar canlandırmış olması. ben bolca satış da yaptım bolca ürün de aldım. içlerinde pişman olduklarım olsa da çoğundan karlı çıktım. hal böyleyken bir ürün üzerinde pazarlık yapabilmenin keyfi çok ayrı. hangi mağazada hangi markette artık pazarlık yapabiliyoruz ki? benim yaşlı babam bir gün bimden alışveriş yaparken 13 liralık ürüne 10 lira olmaz mı dedi. herkes avel avel baktı. neylesin adam, pazarlık muhabbetti, pazarlık iletişim kurmaktı, pazarlık selam sabahtı. kapitalizm elimizden bütün değerleri bir bir alıyor. pazarlık da bir değer nihayetinde. ve letgo bunu yaşatıyor biraz. yine de genç nesip pazarlığın ne olduğunu bilmediğinden bazen şaşkınlık yaşayabiliyor. benim babam pazarcıydı ben çocukken. ve pazarlıksız alışveriş yapana avel avel bakılırdı o zaman. o pazarlıklarda çünkü fakirle zengin ayrılırdı. muhtaç olan belli olur yeri gelirse ona 5 liraya alınmış ürün 4 liraya da verilirdi. o zaman kar sadece paranın artması değildi çünkü. letgo yu seviyorum bu anlamda. dün 70 liraya bilgisayar aldım ya niçin sevmeyeyim. tamam bozuktu ama evde bir güzel tamir ettim canavar oldu ve o 70 liralık bilgisayardan yazıyorum şu an. dolar artmış da elektroniğe zam gelmiş, banane. kapitalizmle her ortamda mücadeleye devam edeceğiz.
devamını gör...
kafasına göre bildirimler yapan uygulama. az önceki bildirim "neredeyse bitti" diye geldi.
günde bir kaç kez alakasız bildirimler yaparak bana eskiden kapı kapı gezen pazarlamacıları hatırlatıyor.
bildirimleri kapattım şimdilik. ama çok ileri giderse kaldırabilirim de.
devamını gör...
neredeyse herkesin kullanmaya başladığı ama çoğu kullanıcısının mantığını, raconunu öğrenemediği uygulama. piyasada sıfırı 700 lira olan ürüne 1000 lira isteyen de var, 500 km öteden 20 liralık ürüne alıcı çıkan da. benim 70 liraya aldığım - ki ben her şeyi 70 liraya almaya başladım, nasıl oluyor anlamış değilim-ürüne eleman 500 lira fiyat yazmış.
keşke letgo kullanıcılarını eğitse biraz. kimse malına kıyamıyor, hurdasına bile pazarlık edemeyen var. bende ne alırsan yarı fiyatı abi. dostlar alışverişte görsün.
ama bugün bir şey daha öğrendim ki bu uygulama herkese göre değil. halkın içine karışmamış, memleketin halinden bihaber, hayatında hep avm lerden kredi kartıyla alışveriş yapmış tipler kullanmasın bu uygulamayı. mahalle bakkalıyla hala iletişimini koparmamış olanlar kullansın. üst komşusunu tanımayan da kullanmasın bu uygulamayı. mahalleliyi az çok bilen kullansın. yoksa abuk sabuk konuşuyor böyle tipler.
devamını gör...
ekonomi bakanına sunmayı hedeflediğim kaldıraçtır.. proje aşamasında şöyle bir tablo hayal edin diye başlıyor, insanlar varını yoğunu satışa çıkaracak dan dan dan (müzik bu) devlet eliyle (diyaframdan) slogan bu bakanım deyip varımı yoğumu satmadan önceki son hareketim olacak zira beklentim bir danışmanlık. proje viral olarak benim danışmanlığa en iyi aday olduğumu söyleyecek bu uygulamayı da letgoya borçlu olacağım çok yaşa letgo vakfı ikinci projem.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar