insana ne kadar vicdansızsınız dedirten, bir müslümana yakışmayan davranışlardır.

lan sizin mahalledeki dedikoducu teyzeden hiç bir farkınız yok ki. levent kırca alkolikmiş, erdoğan'ı şöyle tehdit etmiş, arkasından dua istememiş, gezi'de insanları şöyle provake etmiş, onu yapmış bunu yapmış.

tamam levent kırca çok iyi biri değildi bizim açımızdan. ama bunu konuşmanın sırası mı. olayın sıcaklığı geçtikten sonra kalk geniş bir levent kırca analizi yap ama her hareketi için ayrı ayrı çarşaf çarşaf haberler yapmaya gerek var.

müslümanın ağzından iyilik ve güzellik çıkması gerekirken bunlarınkinden karşıdakinin günahı ve kötü laftan başka birşey çıkmıyor.

veya hadi söyledin bunları noldu. he aydınlandım ben dimi. sizin cenahtan biri ölünce hürriyyet, ekşi veya bir başka yer bu tip haberler yapsa kıyameti koparırsınız bu da bir başka iki yüzlülük.
devamını gör...
akit bunu hep yapıyor, bu tip yayın organları islamiyete zarar veriyorlar.
yayınlarında çoğu zaman nefret söylemi olan ve kendini itici yapan bu zihniyet insanların islamiyete bakışını zedeliyor.

hal böyleyken genel yayın yönetmenleri hasan karakaya'nın tv programlarına görüşü alınmak üzere çağırılmasını da doğru bulmuyorum.
devamını gör...
buram buram cehalet kokan hareket. insan utanıyor.

"eğer bir ideolojiye ve düşünceye büyük zarar vermek istiyorsanız onu yanlış savununuz."

devamını gör...
niye böyle çirkin yazıyorsunuz diye sorulduğunda," birileri de gerçekleri söylemeli. biz bu mahallenin delisiyiz." şeklinde cavap verdikleri durumun tezahürü.
devamını gör...
her ne kadar akit gazetesinin son halini tasvip etmesemde gerekeni yapmışlardır.

normal efendiler ;
hiç biriniz 28 şubat çocuğu olmadınız , size komik gelenler bizim yüreğimizi yaktı.

kimse Allahtan adil değildir , ateşi bol olsun.
devamını gör...
akit bir gazete olarak doğru yapmamıştır. nihayetinde acısı olan insanlar bu metni gördüğünde üzülür. müslümana yakışan bir tavır bu değildir. akit te islamla ilişkilendirilmemelidir bu da yanlış.

yine de bir çok insanın içinden geçirdiği cümleyi dışa vurduğu bir gerçektir. içinden geçirmenin de günahı vardır ama bu kişiyi alakadar eder. akitin çirkin tavrı umumu alakadar eder.
devamını gör...
akitin gündeme gelme adına seçtiği yol bu. her daim bunu yapıyor. bi aşırılık illa ki taşıyor. bi yandan kendini islamın savunucusu olarak gör bi yandan sakin soğukkanlı olama.. yakışmıyor. huyundan vazgeçecek değil huylu.. ama vazgeçsin isteriz. bi öfkesi yatışsın bi durulsun bi dinlensin..

t: ismi geçen gastenin bizi alıştırdığı haberimsilerden en yenisi.
devamını gör...
levent kırca ve onunla aynı zihniyetteki güruh hayatlarını bizimle savaşmaya adamış, onlar yapınca çirkinlik olmuyor; ama akit yapınca çirkinlik he?

kusura bakmasın kimse bize saygı duymayana saygı duyma zorunluluğumuz yok.

not: ulan adam yıllarca dine, ecdada hakaret etti. akit'e verdiğiniz tepkiyi ona verdiniz mi hiç? popüler kültür akımına kapılmış gidiyorsunuz. ayrıca ölümüne çok sevindim.
devamını gör...
boşboğazlığın anlamı yok!..ölüye dair söyleyeceğin şey varsa mezarı başında, "-helal olsun veya olmasın", diye söyle, yoksa dilini münasip tarafına sokup sus! kendisinin olmadığı yerde bu yaptığın gıybettir, hem de artık sana cevap vermesinin mümkün olmadığı bir yere gitmiş iken.

tiyatrocu, sıkı ulusalcı, artık rahmetli olmuş kişi, toprağı bol olsun!
devamını gör...
adamın birini yolda giderken bir yılan sokmuş. adam yılana şöyle bir bakmış sonra umursamadan yoluna devam edip hastaneye gitmiş. adama neden yılana bir şey yapmadın ? öldürmedin ? demişler adam ''yılan yılanlığını yaptı ısırmak sokmak zehirlemek bunun fıtratında var bir yılana yılan olduğu için ceza veremezsin'' demiş.
devamını gör...
yazanın ellerine kollarına sağlık. bu sebepten dolayı bugün 45 tane gazete alıp sitenin girişine bıraktım. sedat peker için çete lideri, mayfa babası diye büyük puntolarla başlık atanlar hiç ağlayıp sızlamasın. bu adam alkolik değil mi? ağa babasıdır. gerçekler zorunuza gitmesin.
devamını gör...
kel öldü diye badem gözlü olmasın durumu. pek şık bulmamakla birlikte yeni akit'e pek kızamadım doğrusu. levent kırca tipi bir zihniyetin eline ülke kalsa yeni akit olmazdı. kapanır açılır mahkeme mahkeme sürünür başka başka isimlerle baskılara karşı direnerek var olmaya çabalardı. o nedenle yeni akit için bu varoluşsal bir durum. bu zihniyeti her durumda lanetleme ihtiyacı hissediyor. 28 şubatlarda mahkeme mahkeme sürünmediğinden altı kuru gençlik güzel, adabında yeni akit kötülemesi yapa dursun.

levent kırca bu topraklar için utançtır. bu kadar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar