levye

elinde ki savaş silahını karşı tarafa kaptırma ve akabinde yaşanabilecek olaylardan dolayı asla arabama koymadığım ve koymayacağım alet. inşaat işlerinde faydalıdır ayrı mesele.
devamını gör...
genellikle bijon anahtarıyla karıştırılandır. "aldım bijon anahtarını indim aşağıya" e ne yaptın, adamın gevşeyen bijonları mı sıktın? hayır arkadaşım bijon anahtarıyla adam dövülmez. adam dövmeye yarayan levyedir. ayrıca patlayan tekeri kendisi yapacakmış gibi arabada levye bulundurmakta gereksizdir.
devamını gör...
uzakdoğulular sopaları fırıl fırıl dönderirken bizim türklerin elinde levye hep aynı duruyor. kullanıyorsunuz bari geliştirin biraz.
devamını gör...
kıymetini anlamak için apprehension bölümünü bitirmeyi gerektiren, kullanım talimatı "allah ne verdiyse" olan half life daki mübarek sopa
devamını gör...
fransızca'da "kaldıraç" anlamına gelen levier sözcüğünün türkçemize geçişi levye şeklindedir. inşaatta ve oto tamirinde kullanılan levye ayrıca milli bir silah olarak addedilir, favorimdir.

-vurduğu yerde zül biter...
devamını gör...
hayatımda hiç sahip olmadım. half life oyununda ve pubg oyununda close quarter combat durumunda kullanılmak üzere bulundurduğunuz aparatlardır.

pubg oyununda tava alabiliyorsunuz ve bu tava sizi bel hizasına gelen her türlü silah atışından koruyor. bu oyun olduğu için yapan bunu böyle yapmış yoksa tava gerçek hayatta sizi kurtarmaz.

bu tip işlerle meşgul youtuberlar var. tavaya ateş ederek sizi korumadığını gösteriyor. hatta olayı daha da ileri götüren youtuberlar var. onlar da pubg oyununda arkasına siper aldığınız ağaçlara oyunun kullandığı silahlarla atış yaparak ağaçları delip geçen kurşunları gösteriyor.

gerçek hayat dizilerden filmlerden bilgisayar oyunlarından farklı. gerçek hayatta kurşunlar gerçek. kalaşnikof mermileri araba kaportasını a4 kağıtmış gibi delip geçiyor.

bizim izmitte 2 rakip mafya çatışmış bir taraf diğerine kalaşnikof tüfekle ateş açmıştı. çapraz ateşte kalıp ölen minibüs yolcuları olmuştu. eğer olur da sizin yaşadığınız yerde de böyle kalaşnikof tüfekle ateş açılırsa otomobil arkasına siper almayın. beton duvarın arkasına yatın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar