leyla aydemir

ağrı'da köyünde kaybolan veya kaçırılan kız çocuğu.

hala bir umudum var, sağ salim ailesine kavuşmasını nasip olur inşallah.

son zamanlara çocukların kaybolduğu veya kaçırıldığı haberleri çok arttı. aileler çocuklarına karşı ilgisiz-ihmalkar davranıyorlar, artık nerede yaşarsanız yaşayın çocuklar güvende değil. çocukların sokakta rahatça oynadığı-dolaştığı o güzel günler geçti gitti. her yerde sapıklar, istismarcılar var. ebeveynlerin çok dikkatli olması gerekiyor.
devamını gör...
haberlerde ölüm nedeniyle ilgili hiç bir bilgiye rastlayamadım. acaba yine bir vahşetin kurbanı mı oldu yoksa aile ihmali ile kaybolup yolunu bulamayıp tarlada açlıktan susuzluktan mı can verdi merak ediyorum. fakat ülke olarak o kadar kabullenmişiz ki olayı, kayıp bir çocuk ölü bulunduğu anda kaçırılıp tecavüz edilip öldürüldüğünü varsayıyoruz.

o da artık bir melek oldu, Allah ailesine sabır versin.
devamını gör...
cani ve ruh hastası bir şerefsiz tarafından katledilen, minik/masum yavru.

dün eylül, bugün de leyla!..

ne desek bilemiyoruz artık, kelimeler kifayetsiz kalıyor. sonra da bu işi kimyasal hadım'la falan çözmeye çalışıyorlar...

ibreti alem olsun diye bu suçu işleyeni/işleyenleri eski ceza kanunlarına göre öldüreceksin. yoksa bu caniler, şerefsizler yarın da aynı eylemi yapmaya devam ederler.
devamını gör...
çok üzüldüğüm bir olay ve birkaç gündür böyle olayların olması hayli üzüntülü anlara şahit olmamıza sebep oldu, bunlardan biride leyla güzeller güzeli kız olayın en kısa zamanda aydınlatılması dileğiyle.
devamını gör...
cansız bedeni bulunan yavrucak.

ulan imkan olacak o köydeki çocuk ve hayvanları tahliye edip geri kalan herkesin üzerine uçaklardan bomba yağdırırım.

o köydekiler ve aile kimin yaptığını bilmiyorsa ne olayım...
devamını gör...
benimde 3.5 yaşında bir kızım var, bu yüzden internete giremedim bir kaç saat, çünkü haberleri görüp kötü oluyorum kızıma bakıyorum ve bu yavrucak geliyor gözümün önüne acaba çok acı çekti mi diye düşünüyorum çok ağladı mı eğer ağladıysa anne diye ağlamıştır ağlamasını düşünüyorum daha'da kötü oluyorum ağlamak istiyorum ağlayamıyorum çok acı birşey çok. savaşlarda bile çocuklara, bebeklere dokunulmaz ama neden bu bebekler neden bu çocuklar ne ara böyle olduk ne ara kindar ve sapık olduk hakikaten anlatılmaz birşey Allah bütün evlatlarımızı korusun.

leyla bebek ise şimdi bir melek annesine ve babasına şefaat edecek Allah gani gani rahmet eylesin.

inna lillah ve inna ileyhi raciun.
devamını gör...
islamiyet gelmeden önce kız çocukları diri diri toprağa gömülürdü. islamcılık hakim oldu, kız çocuklarına önce tecavüz edip sonra toprağa gömüyorlar. başlığı kasıtlı olarak çocuğun ismiyle açmışlar ki birkaç gün sonra sözlük tarihinin derinliklerine gömülsün. o kadar karın gurultusu entry arasında kimse bu sapıklıkların dindar ve kindar neslin yetiştirildiği dönemde arttığına değinmemiş. evde mukabele okuması gereken bir haminneyi bakan yapıp, sorumluluğunu alması gereken çocukları vakıf yurduna peşkeş çekip, tecavüze uğradıklarında bir kereden birşey olmaz, kurumları karalamamak lazım diyen bir fikriyat hakim oldukça daha çok leylaları kaybederiz.
devamını gör...
iki tane biri yaşıt biri 2 yaş büyük kız çocuğum var. haberi ilk duyduğum günden beri yaşadığım acı inanılmaz. elbette kimse kendi ailesi kadar üzülemez belki ama o acıyı hissedebilir.
bazen gözümüzden kaçırıyoruz, mesela bana hep paranoyak derler. ben gittiğim hiçbir ortamda çocuklarımdan bağımsız oturmam, çocukları bırakın kenarda oynasınlar biz takılalım anlayışını benimseyemedim. geçer çocuklarla oynamaya dururum. hatta çocuklarıyla ilgilenmeyen kişilerin çocuklarıyla da ilgilenir takip ederim. aman ne olacak ya dememeli işte. dünya çocuklar için iyi bir yer değil artık.
en ufak bir ihmal çok acı sonuçlar verir. nolur çocukları olan kişilere yalvarırım, size onlarla ilgilenmekten daha cazip gelen hiçbir şey olmasın. boşverin muhabbet etmeyin, çay içmeyin, iki kelam edelim demeyin. evladınızdan bir an olsun algınızı çekmeyin. o bizim şuyumuz, canımız, akrabamız diyip çocuğu kimseye emanet etmeyin. bu yavrunun ne günahı vardı? en başta ihmalden, sonrasında adi zihniyetli kişiler yüzünden ufacık bedeni boş yere zulüm gördü.
o bayram ziyaretinde bu çocuğu takip etmekten daha önemli ne vardı o ortamda?
rabbim ailesine sabır versin.
yavrum, güzel leyla o güzel yüzünü solduranlar iki cihanda huzur yüzü görmesin.
devamını gör...
unutulacak olan çocuk.

gizem akdeniz'i hatırlayan var mı? 6 yasında intikam için önce bıçaklanıp sonra diri diri yakılarak öldürülen kız çocuğu kendisi. uzun uzun tartışıldı, sonra unutuldu.

2006 yılında 17 aylık kız çocuğu defalarca kez tecavüze ve işkenceye uğradı.

darp raporu verilmiş bir çocuk onu darp eden annenin eline verildi ve döverek öldürüldü.

üvey anne çocuğun oklava ile bağırsaklarını yırttı.

hafızayı zorlasam ya da biraz daha araştırma yapsam çok daha fazlasını yazabilirim. tüm bu çocuklar unutuldu. tüm bu olanlara rağmen önlem alınmadı. yasalar değiştirilmedi. insanlar korkutulmadı. bu ülkede hiçbir şey değiştirilmedi. düzeltmediler. çocukları ve kadınları korumak istemediler.

bana sorarsanız seçimlerimiz başkalarının hayatını etkiliyorsa olaylarda sorumluluğumuz olduğu anlamına gelir. vicdan önemli tabii.
devamını gör...
başlığa tam üç kere girdim. yazacaklarımdan vazgeçip geri çıktım. çünkü yazılacak söylenecek haykırıcak tek kelime dahi kalmadı. yetmiyor burda yazdıklarımız ya da haberlerde 8 dakikalık geçiş yetmiyor. biz değiliz bunun sorumlusu. çünkü ağrıdaki çocuğu ben sen o koruyamaz. ailesi de koruyamaz belki. eğer barbar olarak yaşasaydık koruyacak bir devlet de olmazdı. ama biz türkiye cumhuriyeti devletinde yaşayıp hala çocuklar için güvenli bir ortam yaratacak devlete sahip değilsek barbarlık bile bizim için lütfedilmiştir.
leyla için veya diğer insanlık dışı katledilen insanlar, çocuklar için üzgünüz. ama asıl üzgün olması gereken biz değiliz. ben kardeşim gibi çocuğum gibi vicdanımla üzülürüm. ama devlet olmanın içerisine 'güvenliği' en sona koymuş olanlar üzülmelidir ilk önce.
devamını gör...
hissizliğin sonucu..
sahici duyarlarımızı topraga gomduk..
artık kimse kimseye inanmıyor..
bizi biz yapan degerlerimiz yokoldu gitti..
her acıyı siyasi ranta cevirdik..
bre guzel evladım şuursuz yoldaşım sen bu insanlara makarnacı kömürcü çomar dediğin gun zaten yitirdin vicdanını..
o ve ondan dogacak tum cocuklar yaşarken senin için bir kıymeti yok ve hatta nefretle bakıyordun..
''30 tane 40 tane çocuk yapıyorlar..''
30-40 diyerek rakamlaştırdıkların birer insandan ibaret..
onlar rakam değil insan insan beee..
istif zihniyetin bunu emrediyor sana..
devlet yasa çıkarsın diyorsun..
var işte yasalar cezaevleri filan..
takan eden yok..
yok işte bu vahşiliğin tanımı düzü yok..
hadımı idamı yok..
devlet idam getirecegim dedigi gun ilk isyanı yine sen çıkarıyorsun..
yahu soylesene senin sevdigin taptıgın partin iktidara gelirse bu barbarlaşmış hayatta kalma mücadelesi veren tüketim çağı insanını siz mi düzelteceksiniz..
bre vicdansız bre ahmak! bu bir siyasi mesele mi
cocuklarınız/mız zula oynuyor..
papçi oynuyor..
cs oynuyor..
mine craft oynuyor..
öldürmeyi oyun sanıyorlar..
şiddetin içinde büyüyor cocuklar..
nefretle büyüyor cocuklar..
hergun evlerde bagıra bagıra bir siyasiye bir ünlüye bir tanıdıga komşuya şoföre küfür ediliyor..
çocuklarımız hergün türlü türlü psikolojik şiddete maruz kalıyor..
takıyor musun bunu..
önemsiyor musun..
önemsemedigimiz için o büyüyen çocuk; leylaları katlediyor..
kamplara bolunmus mahallelerde büyüyor cocuklar..
bitiyoruz yoldaşım, eriyoruz..
ölen cocugun adı degisiyor..
ölüm aynı,
isimleri degisiyor..
yas bitmiyor bu evde..
bir gun gizem diğer gun eylül öteki gün leyla oluveriyor..
o katletme o nefret etme duygusu her gun semiriyor..
güzel kızım melegim leyla sen cennetine dogru yolculuk ediyorsun şimdi..
bize hakkını helal etme kızım..
o korkak
yüreğimiz yanıyor şimdi..
göşyaşı bu yangını söndürmüyor, büyütüyor..
bir cenaze bir cocuk bedeni taaa uzaklardan evimizin içine yas olarak giriyorsa bunda birleşelim en azından..
devamını gör...
bir sorunumuz var, boşluklar da. hukuki boşluk, ahlâki boşluk, ebeveyn boşluğu, vicdan boşluğu. bu pislik insanların ve bu boşlukların olduğu dünyada çocuk olmak kazara yaşamazsan ölümle bitiyor.
devamını gör...
ağrı valisinin yaptığı açıklamaya göre otopsi raporunda ortaya çıktı ki açlıktan hayatını kaybetmiş olan küçük kız. evet bildiğin yemek yiyemediğinden ölmüş.

"otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun kaybolduktan sonra 8-10 gün içerisinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı. daha sonra da, bir yerde bekletilmiş ve bulunmasından 2-3 gün önce de, bulunduğu suyun içerisine bırakılmış... ölüm nedeni, 8-10 gün aç bırakılması..."
devamını gör...
ölüm nedeninin 8-10 günlük açlık olduğu söylenen güzel çocuk.

ailesinin kaybolduğunda sadece sadece süt içer diye açıklaması aklıma geliyor.*

aile kaçıranları biliyor muydu acaba? ya da tahmin mi ediyorlardı?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar