li ziqi


çinli vlogger hanım kızımızın adı. bu ismi taşıyan çinli bir de siyasetçi var ki kendisi konumuz dışı.

youtube kanalında paylaştığı videolarda, çin'in geleneksel yemek yapma yöntemlerinden tutun da gene geleneksel kağıt yapımı, geleneksel makyaj malzemesi yapımı, geleneksel bitki yetiştiriciliği, organik kumaş boyama, ufak çaplı inşaat işleri ve daha sayamadığım nice şeyi bu narin kızcağız yapıyor. öyle ki her yaptığı işi hakkını vererek yapıyor.
.
.
.
not: yaptığı bazı yemekler ve kağıt yapma yöntemini uygur türklerinin de kullandığını gördüm. kısaca yapılanların hepsi sadece çin'in geleneğinde olan şeyler olmayabilir.
devamını gör...
yeni keşfettiğim çinli ablamız. çin kırsalında bir yerlerde yaşayan ablamız geleneksel usüllerle ilginç ilginç şeyler yapıyor. geleneksel metodlarla yemek yapımı, eşya yapımı hatta makyaj malzemesi yapımı videoları var. becerikli anlayacağınız. ancak bunun ötesinde ilgi çekici olmasının sebepleri bence kullandığı eşyaların hakikaten geleneksel olması yani o ocaklar, küpler, tabak, çanak hep böyle. diğeriyse hanfu denen antik devir çin kıyafetleri ya da onları çok andıran bir giyim, kuşamı olması. örnek verecek olursal burada bambudan koltuk yapıyor. ama benim kafama takılan bir şey var. çin'de youtube yasaklı ve muhtemelen vpn'den yüklüyor. 4.5 milyon takipçisi var. aacaba youtube'yi nasıl akıl etti ya da kimse müdahale etmiyor mu?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.