libya'da ne işimiz var

bir soru cümlesi şeklinde ifade edilen türk muhalif sözü, argümanı veya muhalefet malzemesi.

günümüz türkiye'sinin muhalif kesiminin; iktidarı, bölgenin çeşitli ülkelerinde varlık göstermesi sebebiyle eleştirmesiyle zaman zaman kullanılan ve önüne çeşitli ülke adları getirilerek "... ne işimiz var" şeklinde en standart hâle gelen ve bunun "libya" ile ilgili olan versiyonu olarak karşımıza çıkan ifade.

bu ifadeyi kullananlara karşı zaman zaman bende bir küfretme isteği uyanıyor. ama durup sabredip itidalli davranma konusunda bir iç mücadeleye girişiyorum. Allah muvaffak etsin inşallah...
devamını gör...
artık gündemimizi daha yoğun biçimde meşgul eden soru.

başlığa girdiğim ilk entry'nin son cümlelerinde değindiğim "iç mücadele" konusunda muvaffak olamadım. bu soruyu soran kişilere mütemadiyen küfrediyorum. Allah affetsin!
devamını gör...
osmanlı bir aslandı. bir aslanın kürkünden 40 tilkiye post yaptılar, durum ortada işte. bize düşmanlık eden kim varsa ister ki; bu türkler kabuğuna çekilmişken iyice sindirelim. olan bitene tepki vermeyecek hâle getirelim. ondan sonra at bizim meydan bizim.

içimizdeki bazı kriptolar hariç düşmanlık edenlerin çoğu biliyor ki, bir yerde zulüm varsa ve türklerin sesi çıkmazsa başka da kimseciklerin sesi çıkmaz.

libya’da da ırak’ta da, suriye’de de ve dahi bu satırların kifayetsiz kalacağı bir çok coğrafyada dedelerimizin kanı var.

elbette fırsat kollayacağız, daha önümüzde roma var fethedilecek.
kimin kızıl elma davası yoksa geldiği topraklara geri dönsün.

bi bitmediniz dedirten başlıktır.
devamını gör...
ben bu asker gönderme tezkere işini falan destekliyorum. ama lütfen yok biz ezilenlerin yanındayız o yüzden oradayız falan muhabbeti boş muhabbet. ezilenler falan muhabbeti yapılıyorsa da sizi uygur türkleri başlığına alalım.
devamını gör...
bizim ankara'da ne işimiz var denmesi gereken başlıktır.

bir ülkenin refahı ve savunması resmiyette çizilen sınırlarda başlamaz. bunları ve buraları aşmamız lazım artık. dün kıbrıs,afganistan,bosna ; bugün suriye,libya,ırak yarın da gerekirse yemen,tunus vs.

biz zaten buralardaydık.

''ni işimiz vir'' demeyin !
devamını gör...
orada ne işimiz yok ki diye cevaplanabilecek bir sorudur.

diplomatik açıdan çok sağlam adımlar atmamız gereken bir bölgedeyiz. bırakın geçmişi sadece bugünkü jeopolitik bile ele alındığında dörtte bir kıta sahanlığımızın bulunduğu bir denize, deniz komşumuz olan bir ülke için karar alınmasında orada bulunup bulunmamayı size soracak değiliz, denebilir. sadece dikkatli olmak gerekiyor.
devamını gör...
akdeniz kıta sahanlığımızı arttırmamız lazım.
tüm ülkeler akdenizdeki doğal gaz için mücadeleye girişmişken bizim oturup beklememiz aptallıktır.
bunun bir benzeri yüzyıllar önce "ne işimiz var amerika'da." olmuştur ki o da bizi felaketlere götürmüştür.
devamını gör...
yorum yapanların libya hakkında ne gibi malumatları var bilmiyorum. ancak savaş öncesi ve savaş sonrası libya'ya gitmiş biri olarak rahat konuşamıyorum hele ki önümüzde suriye emevi camisi örneği dururken.
soru aslında doğru bir noktayı işaret ediyor. sadece biraz zamanlama hatası varmış gibi geliyor. kaddafi'yi deviren güçlerle birlikte libya'da hakikaten ne işimiz var hâla merak ediyorum.
bu arada deniz yetki alanı anlaşmasını yıllar önce yapabilirdik ama dönemin devlet adamları ülke çıkarlarından çok kardeşlerinin alacaklarını düşündüğü ve denizci millet olmadığımızdan ötürü bugüne kaldı.
devamını gör...
onu istemeyiz bunu istemeyiz diyen adamlara ne anlatabilirsiniz ki arkadaşlar. libya'da ne işimiz var? şu şu şu sebeplerden diyeceğiz hikaye sanacaklar. suriye'de ypg devlet kurmasın diye gittik operasyon yaptık malın biri çıktı ypg bize saldırmaz dedi. bu adama siz ne anlatabilirsiniz?

seni hiç alakadar etmez
devamını gör...


--- alıntı ---

"....biz bu gezegeni hoplatıp zıplatırken, ganimet toplarken demokrasi ile mi yönetiliyorduk? yok öyle bir şey ! demokrasi parmak arası terlik giyen yun*nlılar tarafından icat edilmiştir...."

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar