limbo

hristiyanlarca öte dünyada hz. isa'dan ölen kişiler ile vaftiz edilmeden ölen çocukların yaşadığına inanılan yer. cennet ile cehennem arasında bir yerde bulunduğuna inanılır. sakinleri ne cehennemde yanacaktır, ne cennette keyif çatacaktır.
devamını gör...
son yılların en iyi platform oyunlarından biri. çok basit ama güzel grafikler, etkileyici kasvetli karanlık mekanlar ve rahatsız edici figürlerin arasında kalmış bir çocuk. x box 360 oyunu olan limbo pc için de çıkarıldı. bulmacaları oldukça keyifli, örümceklerin ve çevredeki diğer çocukların rahatsız edici, sizi kontrol eden küçük böceklerin sinir bozucu olduğu oyunu şiddetle tavsiye ederim.
devamını gör...
siyah ve beyaz tonlarının ağırlıklı olduğu, karanlık bir atmosfere sahip platform oyunu. ilk bakışta basit gibi gözükse de baya ürkütücü ve zeka gerektiren bir oyun. ilginç olan şu ki; bir çocuğu canlandırıyoruz, elimizde silah yok, herhangi bir aksiyon yok, dialog yok, ara videoları yok, sessiz sedasız ilerliyoruz ve bulmacaları çözüyoruz. biraz kısa bir oyun ama finali güzeldi...

videosunu izleyin :

http://www.dailymotion.com/...

--- alıntı ---

bu nasıl çocuk?

karakterimizi basit kontrollerle hareket ettiriyoruz. genel olarak sağa, sola, yukarı, aşağı hareket edebiliyoruz. bununla birlikte ctrl tuşuyla etrafımızdaki nesnelerle etkileşime girebiliyoruz. yani oldukça basit kontrollere sahip bir oyun limbo. yönettiğimiz çocuk kutuları, küçük arabaları itebiliyor, iplere tırmanıp sallanabiliyor. bütün bunlar da oyundaki fizik motoruyla sağlanıyor. oldukça gerçekçi bir fizik motoruna sahip oyunda, çoğu bulmacayı da gerçekçi fiziklerin yardımıyla çözüyoruz.

bulmacaları çözmeye çalışırken eğer hata yaparsanız, çoğu zaman karakteriniz vahşi şekillerde ölüyor. yapımcılar, aynı şekilde gerçekleşecek ölümlerin, zor bulmacaları geçmekte güçlük çeken oyuncuları sıkacağını düşünmüş ve bu tür vahşi ölüm animasyonları eklediklerini belirtiyorlar. bu ölümler genellikle ya sabit engellerden ya da dev örümcekler gibi yaratıklardan geliyor. ayı kapanları, elektrikli yollar, dişliler gibi çeşitli engeller bir yandan yolunuzu tıkarken diğer bir yandan da bulmacaları kolaylıkla çözmenizi sağlıyor.

--- alıntı ---
devamını gör...
bu oyunu tasarlayan kişi dante okumuş olmalı lan. başka açıklaması yok. basit ama ölümcül bir oyun. dante, ilahi komedyada ilk halkaya limbo adını vermiş. araf niyetine. cehennemde bulunan tek aydınlık yer. vaftiz edilmemiş tiplerle dolu bu yer, ikinci halka için zemin oluşturuyor. hadi oynayın bakalım bu oyunu. ürperdim lan.
devamını gör...
indie oyunlarının en iyilerinden biri.
ortam kasvetli, yer yer korkutucudur.
bolca ölünür. ölümler oldukça dramatiktir.
devamını gör...
(denz. gemiden gemiye yük aktarma) (alm. umladung, f; fr. transbordement, m; ing. transshipment) denz. gemideki yükün, bordasına yanaşan başka bir gemiye aktarılması.
devamını gör...
roma katolik kilisesi teolojisine göre ölüm sonrası ölenin işlediği günahlardan dolayı ruhunun lanetlenip cehenneme atılmadığı durum hakkında bir hipotez.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar