formasyon döneminde staj için okullara giderken bir devlet okulunun tavanında gördüğüm tablo...

sınıfın tavan boyu epeyce yüksek. ayrıca ayakkabı izi kusursuz bir şekilde tavanda yerini almış. yani ayakkabıyı tavana fırlatmakla olacak iş değil. stajerlik sürem boyunca hiç bir formatik derse konsantre olamayıp hep bu izi izledim. 

-acaba nasıl oluştu? 

-acaba yer çekimine nasıl karşı koydu ?

-acaba oraya ayakkabı izini çıkarmak gibi bir kararı hangi ruh halindeyken verdi?

aslında bu görüntü ergenlik dönemindeki enerjinin vehametini göstermek açısından güzel bir örnektir. zaman makinesi icat edilirse ve ben de bunu görürsem yapacağım ilk iş o ayakkabı izinin o tavana çakıldığı güne gitmektir.
devamını gör...
bir öğrenci, iki arkadaşının omuzlarından elleriyle destek alarak amuda kalkar ve tavana ayaklarıyla basar. bir videoda izlemiştim. zor ancak imkansız değil. tabi tavan yüksekse bunun tek yolu ayakkabıyı fırlatmak yahut da öğretmen masasının üstüne çıkarak amuda kalkmak.

not: okul meslek lisesiyse her şey mümkün.
devamını gör...
lisedeyken kendi sınıfımızda bulunması nedeniyle normal bulduğum izdir. zeki bir arkadaşımız masanın üzerine çıkıp ayakkabılarını tavana doğru atmıştı. tavanda iz çıkmıştı ama ayakkabılar da kafasına düşmüştü. yani üzülmeyin eden buluyor.*

not: okul anadolu lisesiyse de her şey mümkün.
devamını gör...
liseyi lise yapan izlerden biri sanırım. olmadığı okul yoktur diye düşünüyordum.
okulu geçtim, çalıştığım kurumda dahi vardı bu izden.
yapmayınca kendilerini liseli gibi hissetmiyorlar heralde ergenler, napıcan?
devamını gör...
ilkokulda en zayıf ve en dayanıklı bendim biz de bir araya gelir en fazla nereye kadar havaya atabileceğiz diye kendi gücümüzü görmek isterdik. haftada bir de yapardık bunu. askeri havaya atar gibi atarlardı beni, her seferinde tam temas halinde tavana dokunabilirdim haliyle tavan da ayak izi olurdu hep.
devamını gör...
ortamın buram buram ergen hormonu koktuğu bir ortamda imkansız diye bir şey yoktur diye özetlenebilecek durum. bizim okulda da vardı. tavana iz bırakan okulun en popüleridir genelde. diğerleri duvarların her yerini ayak izi yapıyor zaten. ya bizim okulda adamlar sınıfın en arkasına geçip sigara tüttürüyorlardı. öyle bir kendini aşmışlık,hocaları tanımazlık. tavandaki iz de ne ki...
devamını gör...
biz tavanda düz bir çizgi boyunda ve kusursuz aralıklarla ilerleyen ayak izleri yapmıştık. fen lisesi tabii, o kadar olsun.
devamını gör...
her lise sınıfı tavanında bulunmak zorunda olan iz.

biz de bu görünmez kurala uyarak sınıfta yaz kış siyah yün eldivenleriyle oturan , seri katil kılıklı arkadaşımızın yapmasıyla bu ize kavuşmuştuk.
mezun olduktan sonra , sınıfımızın 3 yılını anlatan videoda da yapılışına yer vermiştik. her görmemde gülümserim. yaşasın dünyanın en gereksiz şeyleriyle uğraştığımız ve mutsuzluktan geberiyoruz sanıyorken aslında en mutlu olduğumuz yıllar !
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar